skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گوگل به دلیل سوگیری نژادی «جمینی» معذرت خواهی کرد هوش مصنوعی گوگل تا برطرف شدن مشکل برای مدتی تصویری از انسان‌ها تولید نمی‌کند

۳ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پس از اینکه تعداد زیادی از کاربران شبکه اجتماعی اکس به اشتباهات نژادی و بی‌دقتی‌های تاریخی جمینی در تولید تصاویر اشاره کردند، گوگل می‌گوید برای مدتی و تا برطرف شدن مشکل، تولید تصویر از انسان‌ها را متوقف کرده است.

به گزارش پیوست، طی چند روز گذشته بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی اکس با انتشار تصاویری از هوش مصنوعی جمینی، گوگل را به سو‌گیری علیه سفید‌پوستان و اشتباهات تاریخی متهم کردند.

گوگل پس از اینکه روز گذشته برای این مساله از کاربران عذرخواهی کرد، می‌گوید برای مدتی و تا زمانی که مشکل برطرف شود تولید تصاویر از انسان‌ها را متوقف می‌کند.

طبق گزارش‌ها جمینی تصاویر از بنیان‌گذاران آمریکا یا سربازان نازی را با تنوع نژادی تولید کرده است. گوگل طی پستی در شبکه اجتماعی اکس گفت: «ما در حال رفع مشکلات اخیر با قابلیت مولد تصویر جمینی هستیم. تا زمانی این کار انجام شود امکان تولید تصویر از انسان‌ها را متوقف می کنیم و به زودی نسخه بهبود یافته را منتشر خواهیم کرد.»

وبسایت ورج می‌گوید روز گذشته هوش مصنوعی جمینی را بررسی کرده و از این ابزار خواسته تا تصویری «یک سناتور آمریکایی در قرن ۱۸۰۰» تولید کند. هوش مصنوعی گوگل در پاسخ تصاویری ارائه کرده است که در میان آنها تصاویر زنی سیاه پوست و سرخ پوست به چشم می‌خورند و این در حالی است که اولین سناتور خانم آمریکا یک زن سفید پوست است که در سال ۱۹۲۲ وارد مجلس سنا شد.

در حال حاضر گوگل امکان تولید تصاویر از انسان‌ها را غیرفعال کرده و در صورت درخواست برای چنین تصاویری با این پاسخ روبرو می‌شوید: «ما در حال کار برای بهبود توانایی تولید تصویر جمینی از انسان‌ها هستیم. انتظار داریم که خیلی زود این قابلیت دوباره فعال شود و پس از عرضه بروزرسانی به شما اطلاع می‌دهیم.» (We are working to improve Gemini’s ability to generate images of people. We expect this feature to return soon and will notify you in release updates when it does.)

گوگل اوایل ماه جاری امکان تولید تصاویر از طریق جمینی را در اختیار کاربران گذاشت تا در حوزه مولدهای تصویر نیز رقابت خود با اوپن‌ای‌آی و کوپایلوت مایکروسافت را افزایش دهد. همانند بسیاری از ابزارهای مشابه، جمینی نیز در پاسخ به پرامپت کاربران مجموعه‌ای از تصاویر را ارائه می‌کند.

گوگل چندی پیش از مدل جدید هوش مصنوعی خود به نام جمینی ۱.۵ رونمایی کرد که البته هنوز استفاده از آن محدود به کاربران تجاری و تحقیقاتی است. به گفته این شرکت، نسخه جدیدی جمینی توان درک و پردازش این ابزار را شکل چشمگیری افزایش می‌دهد و پس از مدتی شاهد عرضه عمومی آن برای تمامی کاربران خواهیم بود.

https://pvst.ir/hb1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو