skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پیام‌رسان سیگنال امکان ساخت نام کاربری و پنهان کردن شماره را فراهم کرد

۲ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پیام‌رسان سیگنال با توجه به رمزنگاری سرتاسری یکی از امن‌ترین گزینه‌ها برای حفظ امنیت و حریم خصوصی است اما با وجود تاکید بر حریم خصوصی و امنیت، شما برای ارتباط متنی یا تماس با هر فردی باید شماره تلفن خود را با او در میان بگذارید. حالا گزارشی از مجله وایرد می‌گوید سیگنال بالاخره می‌خواهد امکان پنهان کردن شماره با استفاده از نام کاربری را برای مشترکان خود فراهم کند.

به گزارش پیوست، نسخه بتای منتشر شده از این اپلیکیشن چندین قابلیت مهم به نام «حریم خصوصی شماره تلفن» را در خود جای داده است. درنتیجه به جای ارائه شماره تلفن برای برقراری ارتباط در سیگنال می‌توانید یک نام کاربری ساخته و آن را برای آغاز مکالمه در اختیار مخاطب خود بگذارید.

سیگنال حتی به شما اجازه می‌دهد تا حساب‌تان را از کسانی که شماره شما را ذخیره دارند هم پنهان کنید.

مردیت ویتاکر، رئیس سیگنال، می‌گوید یکی از انتقادات دائم از آنها، الزام استفاده از شماره تلفن بوده و این محافظت‌های حریم خصوصی بالاخره مشکل را برطرف می‌کنند. او می‌گوید: «ما می‌خواهیم یک اپلیکیشن ارتباطی بسازیم که هرکسی در جهان بتواند به سادگی از آن برای ارتباط خصوصی با هرکس دیگری استفاده کند. مساله خصوصی بودن که ایتالیک شده واقعا اهمیت دارد.»

سیگنال فعلا این قابلیت‌ها را در نسخه بتا عرضه کرده اما به زودی وارد اپلیکیشن اصلی می‌شوند. در اینجا سه تغییر اصلی را مشاهده می‌کنیم، یکی از تغییرات به صورت پیش‌فرض اعمال می‌شود و دوتای دیگر را باید خودتان فعال کنید.

براساس تغییر پیش‌فرض دیگر شماره تلفن شما برای کسی نمایش داده نمی‌شود مگر اینکه فرد شماره شما را ذخیره داشته باشد. شما همچنین در صورت تمایل می‌توانید یک نام کاربری منحصربه‌فرد ساخته و به اشتراک بگذارید یا از کد QR استفاده کنید و دیگران با استفاده از آن با شما ارتباط بگیرند.

قابلیت سوم نیز که برای افراد بسیار حساس طراحی شده به شما اجازه می‌دهد تا نه تنها شماره تلفن را پنهان کرده بلکه حتی امکان پیدا کردن آن را نیز غیرفعال کنید. در این صورت هیچکس مگر در حالتی که یک نام کاربری داشته باشید و با او به اشتراک بگذارید، قادر به پیدا کردن حساب شما نیست و عملا این شما هستید که تمام مکالمه‌ها را آغاز می‌کنید.

 

برای مثال یک خبرنگار به لطف این قابلیت جدید می‌تواند برای دریافت پیام‌های رمزنگاری شده نام کاربری خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارد و دیگر نیازی به ارائه شماره تلفن به غریبه‌ها نیست.

البته که هنوز یکی از شروط این شبکه اجتماعی به همان روال قبلی است. شما بدون ارائه شماره تلفن به سیگنال قادر به افتتاح حساب نیستید. بسیاری از منتقدان می‌گویند که سیگنال برای آرامش خاطر کسانی که به دنبال حریم خصوصی کامل هستند، می‌تواند برای این بخش نیز از سازوکار تازه‌ای مثل نام کاربری استفاده کند تا دیگر هیچ ردپایی از فرد ثبت نشود.

ویتاکر می‌گوید، خوب یا باد، شماره تلفن هنوز یک شناساگری است که سیگنال به صورت خصوصی از کاربران دریافت می‌کند. یکی از دلایل این موضوع جلوگیری از ساخت بیماشر حساب توسط اسپمرها است. همچنین با استفاده شماره تلفن شما می‌توانید سیگنال را نصب کرده و سریعا با مخاطبان خود ارتباط بگیرید که بخش مهمی از کاربرد این پیام‌رسان است.

https://pvst.ir/hag

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو