skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هزینه تعویض کارتخوان‌های قدیمی با اندرویدی حداکثر ۶ میلیون تومان است

۲۴ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

برای پیاده‌سازی قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، هزینه احتمالی تعویض کارتخوان‌های قدیمی با اندرویدی به گفته سخنگوی سازمان امور مالیاتی حداکثر تا ۶ میلیون تومان است.

به گزارش پیوست به نقل از تسنیم، مهدی موحدی سخنگوی سازمان امور مالیاتی در مورد مودیانی که قادر به صدور صورتحساب الکترونیک از طریق دستگاه‌های کارتخوان قدیمی خودهستند، اعلام کرد: کسانی که فروش تک نرخ دارند، یعنی کالا‌هایی می‌فروشند که نرخ یکسان مالیات ارزش افزوده دارند (به طور مثال، همه کالا‌هایی که می‌فروشند مالیات ۹ درصد دارد یا همه آن‌ها معاف از مالیات است) می‌توانند از رسید دستگاه کارتخوان خود به عنوان صورتحساب نوع سه بهره‌مند شوند و تکلیفی جز این نداشته باشند، چه خالص فروش آن‌ها بالای ۱۸ میلیارد تومان یا کمتر از آن باشد.

دستگاه‌های پوز اندرویدی جدید دارای قابلیت صدور صورت حساب های الکترونیکی هستند. با راه‌اندازی این دستگاه‌ها امکان صدور صورتحساب الکترونیکی نوع اول و دوم به منظور تسهیل اتصال اصناف مختلف به سامانه مودیان فراهم می‌شود.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت: کسانی که فروش تک نرخ دارند یعنی کالا‌هایی می‌فروشند که نرخ یکسان مالیات ارزش افزوده دارند، در صدور صورتحساب نوع سه، نیازی به شرکت معتمد ندارند و رسید دستگاه کارتخوان به عنوان صورتحساب برایشان ثبت می‌شود.

مدیر کل دفتر تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور درباره هزینه احتمالی تعویض کارتخوان‌های قدیمی با اندرویدی نیز افزود: این کار هزینه‌ای تا ۶ میلیون تومان خواهد داشت. این درحالی است که برخی شرکت‌های معتمد به صورت رایگان این جایگزینی را انجام می‌دهند.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی ارسال صورتحساب از طریق شرکت‌های معتمد به سازمان امور مالیاتی برای مودیان را رایگان و بدون پرداخت هزینه خواند.

 

https://pvst.ir/h84

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو