skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بررسی بودجه ۱۴۰۳-۲

کسب‌وکارهای اشخاص حقیقی حاضر در پلتفرم‌های داخلی از مالیات معاف می‌شوند

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

لایحه بودجه ۱۴۰۳، کسب‌وکارهای اشخاص حقیقی حاضر در پلتفرم‌های داخلی مورد تایید وزارت ارتباطات را از مالیات معاف کرده است.

به گزارش پیوست، در بخشی از لایحه بودجه ۱۴۰۳ کسب‌وکارهای حقیقی حاضر در پلتفرم‌های داخلی که مورد تایید وزارت ارتباطات هستند از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند. این بخش از لایحه بودجه ۱۴۰۳ در قانون بودجه سال جاری نیز وجود دارد.

در بند خ تبصره ۶ این لایحه آمده است:‌ «در راستاى حمایت از توسعه اقتصاد رقومى (دیجیتال) در کشور و تشویق کسب‌وکارهاى اینترنتی به استفاده از سکو (پلتفرم)‌های داخلی، تا پایان سال ۱۴۰۲ درآمد کسب‌وکارهای اشخاص حقیقى در سکو(یلتفرم)هاى داخلى مورد تایید وزارت ارتباطات و فناورى اطلاعات که تا پایان سال ١۴٠١ فاقد پرونده مالیاتی بوده‌اند، مشمول نرخ صفر مالیاتی می‌شود.»

البته در بخشی از قانون بودجه امسال ذکر شده: عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی کسب‌وکارهای اینترنتی تا پایان سال ۱۴۰۰ موجب محرومیت از معافیت‌های مالیاتی نخواهد بود. این بخش در لایحه بودجه ۱۴۰۳ دیده نمی‌شود.

پیش از این نیز آبان ماه ۱۴۰۱ بود که وزارت ارتباطات از بسته دولتی حمایت از کسب‌وکارهای اقتصاد دیجیتال رونمایی کرد و در آن برای کسب‌‌وکارهای حاضر در پلتفرم‌های داخلی مشوق‌های مالیاتی در نظر گرفته شده بود. طبق این آیین‌نامه سازمان امور مالیاتی باید برای کسب‌وکارهایی که سابقه مالیاتی ندارند، در صورتی که فعالیت‌های خود را به سکوهای مشمول انتقال دهند، مشوق‌های زیر را اعمال کند: تعیین حداقل نرخ مالیات مقطوع کسب‌وکارهای مشمول به صورت پلکانی، معافیت از هرگونه جریمه ناشی از عدم تسلیم اظهارنامه و نگهداری اسناد و مدارک مربوطه و محسوب کردن کلیه هزینه‌های ایجاد و توسعه پلتفرم‌ها و کسب‌وکارها در بخش هزینه‌های مالیاتی.

https://pvst.ir/ggk
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو