skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

حجم اعتبار پرداختی دیجی‌شهر از یک همت عبور کرده است

سمانه سمیع تحریریه

۱۹ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تهران، البرز، مشهد،اصفهان و شیراز بیشترین متقاضیان دریافت تسهیلات از دیجی‌شهر بوده‌اند و تا کنون بیش از ۱۰ هزار فقره وام در دیجی شهر به مجموع یک همت پرداخت شده است.

به گزارش پیوست، پوریا فیروزنژاد مدیر ارشد بازاریابی دیجی‌شهر درباره فعالیت‌های دیجی‌شهر می‌گوید: در ۵ سال اخیر ترندهای جهانی بازار مالی به سمت استفاده از فناوری‌های مالی یا همان فین‌تک (fintech) حرکت کرده است که لندتک‌ (lendtech) به عنوان شاخه مهمی از فین‌تک، در زندگی روزمره مردم، مفهوم و کاربردی جدی پیدا کرده‌ است.دیجی‌شهر هم با ارائه تسهیلات به مشتریان نهایی به صورت آنلاین و تسهیل این فرآیند تلاش کرده هم‌راستا با این روند جهانی حرکت می‌کند. با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و فشار تورمی، کسب و کارهای بیشتری برای ارائه تسهیلات آنلاین به مردم تاسیس شده‌اند. یک بررسی ساده در سطح شهر تهران  تغییر سلیقه بازار به سوی خرید اقساطی کالا را  نشان می‌دهد، دیجی‌شهر هم با شناخت  نیاز بازار و با هدف ایجاد ارزش افزوده برای افرادی که تمایل به خرید اقساطی کالا دارند فعالیت خود را آغاز کرده است.

حجم اعتبار پرداختی از مجموع یک همت عبور کرده است

طبق گفته فیروزنژاد تاکنون دیجی شهر بیش از یک میلیون کاربر دارد و تاکنون بیش از ۱۰ هزار فقره وام در دیجی شهر پرداخت شده است. در حال حاضر، پر درخواست‌ترین شهرها برای دریافت اعتبار دیجی شهر به ترتیب شهرهای تهران، البرز، مشهد، اصفهان و شیراز است.
هم اکنون تعداد درخواست وام از سوی کاربران دیجی شهر از ۷۵۰ هزار درخواست عبور کرده است و حجم این تعداد درخواست نیز حدود ۳۴ همت است. به‌علاوه، حجم اعتبار پرداختی دیجی شهر به کاربرانش از مجموع یک همت عبور کرده است.

پوریا فیروزنژاد مدیر ارشد بازاریابی دیجی‌شهر

مدیر بازاریابی دیجی شهر اضافه می‌کند: در مقایسه با رقبا و  تسهیلات‌یارهای دیگر، تلاش کرده‌ایم با بالاتر تسهیلات و مدت بازپرداخت طولانی‌تر مزیت بیشتری برای کاربر نهایی ایجاد کنیم، در حال حاضر افراد می‌توانند بدون نیاز به پیش پرداخت، تسهیلات مورد نیازشان را از ۱۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان با مدت بازپرداخت ۶ تا ۶۰ ماه از دیجی شهر دریافت کنند.در واقع هدف اصلی دیجی‌شهر تسهیل فرآیند دریافت اعتبار خرید کالا برای قشر متوسط جامعه است.دیجی شهر در راستای ایجاد امکان خرید اقساطی برای قشر بیشتری از مردم ارائه اعتبار ارزان را در دستور کار خود قرار داده و هم‌اکنون اعتبار دیجی شهر سود موثر پایین‌تری نسبت به سایر تسهیلات‌یارها دارد.

او ادامه می‌دهد: کاربران می‌توانند با ارائه یک فقره چک یا اضافه کردن چک ضامن (برای دریافت تسهیلات بالاتر) اعتبار دریافت کنند. امکان ارائه ضمانت با ارائه گواهی کسر از حقوق نیز برای رتبه‌های اعتباری A و B وجود دارد.

فیروزنژاد همچنین در زمینه نحوه اعتبارسنجی در دیجی‌شهر می‌افزاید: اعتبارسنجی افراد در دیجی شهر بنا بر به رتبه اعتباری آن‌ها تعیین می‌شود. اعتبارسنجی بانکی سوابق فرد در پرداخت تسهیلات قبلی و خوش حساب بودن افراد و رتبه اعتباری آن‌ها را تعیین می‌کند.

خلا قانون‌گذاری

مدیر بازاریابی دیجی شهر با اشاره به اینکه خلا قانونگذاری از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی تسهیلات‌یارها است، می‌گوید: نبود قوانین حمایت‌گرانه و شفاف از مراجع ذی‌صلاح باعث سردرگمی کسب‌وکارهای فعال در این حوزه می‌شود. در واقع، مراجع ذی صلاح و بانک مرکزی در هرگونه قانون‌گذاری نباید نقش مهم کسب‌و‌کارهای خرید اقساطی در افزایش رفاه اجتماعی را نادیده بگیرند.

فیروزنژاد در پایان، اعتبارسنجی و راستی‌آزمایی افراد برای بازپرداخت تسهیلات را یکی از چالش‌های مهم دیگر این صنعت می‌داند و می‌افزاید: دیجی شهر در حال حاضر با استفاده از زیرساخت‌های فنی خود از استعلام‌های مختلف بانکی، مالی و هویتی استفاده می‌کند تا ضمن ارزیابی اهلیت و تمکن مالی افراد، فرآیند اعتبارسنجی نیز به  شکل مناسب صورت بگیرد.در حال حاضر مدرک اعتباری دریافتی ما از کاربران چک یا گواهی کسر از حقوق است چون زیرساخت‌های دیجی‌شهر هنوز برای سفته الکترونیکی فراهم نیست با بانک شهر در حال بررسی این موضوع هم هستیم.
دیجی شهر در حال حاضر در ایستگاه نواوری شریف با ۸۰ نفر نیروی انسانی مشغول به کار هستند.

https://pvst.ir/h72
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو