skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گزارش دی ماه مرکز آمار:‌ تورم ماهانه بخش ارتباطات بیشتر از تمامی بخش‌ها ثبت شد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۰ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گزارش دی ماه مرکز آمار نشان می‌دهد گروه ارتباطات بیشترین میزان تورم ماهانه در میان گروه‌های مختلف کالا و خدمات را به ثبت رسانده است.

به گزارش پیوست، دی ماه امسال تورم نقطه به نقطه کشور ۳۸.۵ درصد بوده است، یعنی خانوارها برای خرید مجموعه‌ یکسانی از کالا و خدمات باید نسبت به دی ماه ۱۴۰۱ به طور متوسط ۳۸.۵ بیشتر هزینه کنند. تورم نقطه به نقطه آذر ماه ۴۰.۲ درصد به ثبت رسیده است.

در گروه ارتباطات تورم نقطه به نقطه دی ماه عدد ۲۳.۲ درصد را نشان می‌دهد که کمترین میزان در میان گروه‌های مختلف است. تورم نقطه به نقطه آذر ماه گروه ارتباطات نیز با ثبت عدد ۱۶.۳ درصد، کمتر از بقیه گروه‌ها ثبت شده است.

تورم نقطه به نقطه دی ماه ۱۴۰۲ در گروه‌های مختلف کالا و خدمات

گروه ارتباطات اما بیشترین میزان تورم ماهانه در تمامی گروه‌های کالا و خدمات را به خود اختصاص داده است. تورم ماهانه اولین ماه زمستان، ۲.۶ درصد اعلام شده است، در حالی که گروه ارتباطات، تورمی ۸.۵ درصدی را به ثبت رسانده است که ناشی از افزایش تعرفه‌های اینترنت همراه در ابتدای این ماه است.

تورم ماهانه دی ماه ۱۴۰۲ در گروه‌های مختلف کالا و خدمات

داده‌های آذر ماه تورم ماهانه گروه ارتباطات را ۰.۳ درصد نشان می‌دهد که تنها از گروه «روغن‌ها و چربی‌ها» بیشتر بوده است.

بنا بر این گزارش،‌ تورم سالانه بخش ارتباطات ۱۹.۵ درصد بوده است. تورم سالانه تغییرات قیمت ۱۲ ماه منتهی به دی ماه را می‌سنجد.

https://pvst.ir/h4n
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو