skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

یونیکام و هواوی یک شبکه پیشرفته 5G با سرعت حداقل 5 گیگابیت را آزمایش کردند

۹ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دو شرکت چینی می‌گویند در آزمایشی موفقیت‌آمیز، یک شبکه وسیع 5.5G، معروف به 5G-Advanced یا پیشرفته، را در بخش‌هایی از پکن آزمایش کرده‌ و حداقل سرعت ۵ گیگابیت را به ثبت رسانده‌اند.

به گزارش پیوست، هواوی می‌گوید شبکه آزمایشی یونیکام پس از این هم در سه منطقه از پکن (Financial Street، Long Distance Call Building و Workers Stadium)  به پوشش خود ادامه می‌دهد. این شبکه آزمایشی تا به اینجای کار اوج سرعت ۱۰ گیگابیت و حداقل سرعت ۵ گیگابیت را به ثبت رسانده‌ است.

به گفته هواوی این شبکه برای ارائه خدمات مداوم و بدون اخلال از تناسب باند بالا و پایین نیز در پوشش ناپیوسته خود استفاده می‌کند.

هواوی همچنین اعلام کرده است که شبکه 5.5G یونیکام می‌تواند از اپلیکیشن‌های بسیاری پرمصرفی مثل تجربه سه بعدی بدون عینک، مخابره لحظه‌ای UHD و اپلیکیشن‌های VR، AR و واقعیت ترکیبی (XR) به خوبی پشتیبانی کند.

این آزمایش‌ها و دمو‌های اپلیکیشینی بخشی از رخداد صنعتی 5.5G در پکن است که اوایل این ماه با حمایت موسسه ارتباطات (BIC) ساماندهی شد.

هواوی از سال ۲۰۱۹ با شرکت یونیکام چین برای توسعه 5G همکاری می‌کند. این فروشنده تجهیزات در اکتبر ۲۰۲۳ راه‌حل‌های 5.5G را به خدمات خود اضافه کرد.

عبارت 5.5G را هواوی برای شبکه 5G-Advanced یا پیشرفته استفاده می‌کند و این فناوری براساس نسخه ۱۸ 3GPP استانداردسازی می‌شود. از جمله مشخصه‌های اصلی نسخه ۱۸ (جدای از سرعت بالا) می‌توان به تقویت پوشش آپ‌لینک، خودکارسازی شبکه هوشمند (از جمله AI/ML RAN)، طیف انعطاف‌پذیر، بهبود بازدهی انرژی، پشتیبانی از موارد ضروری استفاده از IoT (از جمله RedCap) و ادغام با شبکه‌های غیرسرزمینی اشاره کرد.

 

https://pvst.ir/h4k

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو