skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دولت چین طی شش ماه ۴۰ هوش مصنوعی را برای استفاده عمومی تایید کرده است

۹ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

به گفته رسانه دولتی چین، از شش ماه گذشته که مقامات چینی روند بازبینی و تایید ابزارهای هوش مصنوعی را آغاز کرده‌اند بیش از ۴۰ مدل هوش مصنوعی (AI) برای استفاده عمومی تایید شده‌اند.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، رگولاتورهای چینی تنها طی هفته گذشته ۱۴ مدل بزرگ زبانی (LLM) را برای استفاده عموم تایید کرده‌اند. این چهارمین دسته از تاییدیه‌های چین است که شرکت‌هایی مثل شیائومی، 4Paradigm و 01.AI از جمله ارائه دهندگان آن هستند.

پکن در ماه آگوست سال گذشته از شرکت‌های فناوری خواست تا پیش از عرضه عمومی LLMهای خود، تاییدیه رگولاتورها را دریافت کنند. ابرقدرت آسیایی در تلاش است تا در عین حمایت از پیشرفت هوش مصنوعی، کنترل و نظارت کافی را روی این فناوری داشته باشد.

پکن در همان آگوست سال گذشته و کمی پس از آغاز فرایند بازبینی اولین دسته از ابزارها را تایید کرد که در این بین نام ابزارهایی از شرکت بیدو، علی‌بابا و بایت‌دنس به چشم می‌خورد.

سپس رگولاتورهای چین دو دسته دیگر را نیز در ماه‌های نوامبر و دسامبر سال گذشته به تایید رساندند و این ماه (ژانویه)، نیز بخشی دیگری از ابزارها تایید شد. با اینکه دولت لیست دقیقی از ابزارهای تایید شده را منتشر نمی‌کند اما به گفته روزنامه Securities Times، بیش از ۴۰ مدل هوش مصنوعی تا به امروز تاییدیه دولت را دریافت کرده‌اند.

پس از آنکه اوپن‌ای‌آی با چت‌بات محبوب خود توجه جهان را به این فناوری جدید جلب کرد، بسیاری از شرکت‌های چینی به توسعه محصولات هوش مصنوعی روی آورده‌اند.

اطلاعاتی از کارگزاری CLSA نشان می‌دهد که چین در آن زمان با ۱۳۰ مدل زبانی ۴۰ درصد مجموع جهانی را در اختیار داشت و پس از ایالات متحده با سهم ۵۰ درصدی در جایگاه دوم قرار می‌گرفت.

یکی از مهمترین ابزارهای هوش مصنوعی چین روبات ارنی ساخته شرکت بیدو است که ابزاری مشابه چت‌جی‌پی‌تی است و به گفته شرکت تا ماه دسامبر بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر را جذب خود کرده است.

https://pvst.ir/h4i

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو