skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هک حساب SEC در اکس بازار کریپتو را تکان داد

۲۰ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شب گذشته حساب کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در اکس هک و خبر جعلی تایید ETF بیت‌کوین منتشر شد. با این حال پس از حدود یک ساعت و رد این خبر جعلی قیمت بیت‌کوین بیش از هزار دلار سقوط کرد. واحد امنیت اکس طی پستی اعلام کرده که نفوذ به حساب SEC ارتباطی با سیستم‌های این پلتفرم ندارد.

به گزارش پیوست، واحد امنیت اکس می‌گوید پس از بررسی‌های اولیه تایید کرده که نفوذ به این حساب با دسترسی شخص ثالثی به شماره تلفن این حساب کاربری انجام گرفته است.

جالب اینکه اکس در پست می‌گوید حساب کاربری این آژانس دولتی حتی از تایید دو مرحله نیز برخوردار نیست. اکس در پست خود گفت: «ما همچنین می‌توانیم تایید کنیم که قابلیت تایید دو مرحله در زمان نفوذ به حساب فعال نبوده است.»

پس از انتشار این خبر جعلی برای مدت کوتاهی قیمت بیت‌کوین افزایش یافت اما در پی رد این خبر قیمت آن به کمتر از ۴۶ هزار دلار سقوط کرد. در حال حاضر بیت‌کوین با قیمتی حدود ۴۵ هزار ۸۸۰ دلار معامله می‌شود.

سخنگوی SEC در مصاحبه‌ای با CNBC در این رابطه گفت: «به حساب اکس/توییتر @SECGov نفوذ شده بود. توییت غیرمجاز درمورد EFTهای بیت‌کوین از سوی SEC یا کارکنان این نهاد نبوده است.»

گری گنسلر، رئیس SEC نیز حدود یک ساعت پس از انتشار این توییت جعلی در حساب کاربری خود خبر تایید EFTها را رد کرد و نوشت: «به حساب توییتر @SECGov نفوذ شده بود و توییت غیرمجازی منتشر شد. SEC لیست شدن یا معامله محصولات بورسی اسپات برای بیت‌کوین را تایید نکرده است.»

فعالان بازار کریپتو از مدت‌ها پیش در انتظار تایید EFT بزرگترین رمزارز جهان هستند و انتظار می‌رود که رگولاتوری آمریکا این هفته نظر خود مبنی بر تایید یا رد EFT را منتشر کند.

 

https://pvst.ir/gwu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو