skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بازوی فین‌تکی اریکسون نیمی از کیف‌‌پول‌های موبایلی آفریقا را هدف گرفته است

۱۹ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اریکسون که به عنوان بزرگترین سازنده شبکه‌های 5G جهان شناخته می‌شود کسب‌وکار رو به رشدی در حوزه فناوری مالی دارد و کشور‌های در حال توسعه هدف اصلی این بازوی فین‌تکی هستند.

به گزارش پیوست، بلومبرگ می‌گوید این شرکت سوئیسی بدون سر و صدای چندانی نرم‌افزاری را توسعه داده که حالا یک پنجم تراکنش‌های موبایلی جهان را شامل می‌شود و بیش از ۴۰۰ میلیون حساب کیف‌پول موبایلی در ۲۴ کشور جهان دارد.

با این حساب اریکسون به یکی از بزرگترین پلتفرم‌های برچسب-سفید جهان محسوب می‌شود.

مایکل والیس براون، رئیس تازه منصوب این واحد خدمات مالی موبایلی، می‌گوید آفریقا بازار کلیدی آنها است.

او در مصاحبه‌ای گفت: «ما در حال حاضر به حدود ۱۰ درصد از بازار آفریقا نفوذ کردیم و می‌توانیم به ۵۰ درصد برسیم. این رشد فوق‌العاده‌ای برای ما است.»

به گفته او اریکسون یک «طرح توسعه تهاجمی» را برای این بخش از کسب‌وکار خود در نظر گرفته و احتمال ورود به بازارهای اروپا و ایالات متحده را نیز بررسی می‌کند. والیس براون، که با تجربه کار در شرکت رقیب Nokia Oyj و اکوسیستم استارت‌آپی خود را کهنه‌کار حوزه فین‌تک می‌داند، اطلاعاتی درمورد درآمد این واحد یا مدل اعطای جواز تجاری آن ارائه نکرد.

این پلتفرم به مردم معمولی، از جمله مردمی که حساب بانکی ندارند، اجازه می‌دهد تا کارهایی مثل برداشت، انتقال و ذخیره پول را با گوشی انجام دهند. این واحد خدمات پیشرفته‌تری مثل پرداخت فروشگاهی و تجارت الکترونیک، وام‌های خرد و بیمه را نیز ارائه می‌کند.

اریکسون روز سه‌شنبه از گفت که همکاری ۱۰ ساله خود با بزرگترین اوپراتور موبایلی آفریقا، گروه MTN، را توسعه داده است. این اوپراتور تا همین امروز ۶۳ کاربر در پلتفرم اریکسون دارد. به گفته والیس بروان، گذار به ابر عمومی به این معنا است که «آنها می‌توانند رشد تصاعدی را تجربه کنند.»

https://pvst.ir/gwj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو