skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد با هوش مصنوعی داده‌های افراد را چک می‌کند

۲۹ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

محمدرضا سمیعی، مدیرعامل فاوای مشهد

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با استفاده از هوش مصنوعی اطلاعات ورودی کاربران را با اطلاعات ثبت شده‌اشان تطبیق می‌دهد و در صورت بروز مشکل آن را برطرف می‌کند.

به گزارش پیوست، محمدرضا سمیعی، مدیرعامل فاوای شهرداری مشهد با رونمایی از این سامانه، از اهمیت تولید کد برای اشخاص حقیقی در سامانه‌های مختلف این سازمان گفت: «یکی از مشکلات سامانه کدگذاری، عدم تطابق کارت ملی و اطلاعات وارد شده توسط کاربر بود. برخی کاربران نام و نام‌خانوادگی خود را اشتباه تایپ می‌کردند یا به‌جای عکس کارت ملی، تصاویر نامعتبر بارگذاری می‌شد که مشکلات زیادی در سامانه‌های مالی و شهرسازی ایجاد می‌کرد.»

کدگذاری که از روش‌های مرسوم سامانه‌های شهرداری برای یکپارچکی اطلاعات کاربران است، پیش‌تر با کمک نیروی انسانی انجام می‌شد و امروز با استفاده از هوش مصنوعی، اطلاعات به صورت خودکار از روی کارت ملی افراد استخراج می‌شود.

به گفته سمیعی این روش سرعت تایید صحت اطلاعات وارد شده را بالا می‌برد: «با راه‌اندازی این سامانه مبتنی بر هوش مصنوعی، علاوه بر اینکه تکمیل اطلاعات به صورت خودکار انجام می‌شود، منبع اطلاعات درج شده در سامانه‌های ملی و شهرسازی کارت ملی افراد خواهد بود.»

از دیگر مزایای استفاده از هوش مصنوعی در سامانه کدگذاری به نقل از او، اتصال این سرویس به سامانه‌های ثبت احوال و شاهکار بوده که علاوه بر یکپارچکی اطلاعات، عکس فرد یا کارت جعلی را تشخیص می‌دهد. همچنین با استفاده از این سرویس افراد برای استفاده از سامانه‌های دیگر نیاز به ایجاد کد جدید نخواهند داشت و این کد در همه سامانه‌ها برای آن‌ها ثبت می‌شود.

مدیرعامل فاوای مشهد در این باره اضافه کرد: «دقت بالا، سرعت زیاد در ورود اطلاعات، اعتماد به داده‌ها، جلوگیری از تخلفات سهوی یا عمدی کاربران و مستندات درست و مورد تایید از مزایای این روش است.»

https://pvst.ir/gpd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو