skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: فیبر نوری مهم‌ترین پروژه تاریخ ارتباطات کشور است

علی مومنی علی مومنی تحریریه

۱۷ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح فیبر نوری

وزیر ارتباطات پروژه فیبر نوری را مهم‌ترین پروژه حال حاضر کشور و تاریخ ارتباطات ایران توصیف کرد و گفت با اتصال به فیبر نوری سرعت‌های گیگابیت بر ثانیه‌ای به ثبت می‌رسد.

به گزارش پیوست، صبح امروز عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم بهره‌برداری از پروژه فیبر نوری شهرستان چهارباغ کرج که اپراتور فناپ تلکام مجری آن است گفت: میانگین سرعت ارتباطات ثابت ۱۰ – ۱۲ مگابیت بر ثانیه است و با اتصال به فیبر نوری این سرعت ۷۰-۸۰ برابر خواهد شد. فیبر نوری تا چندین دهه آینده پاسخگوی نیازهای ارتباطی کشور خواهد کرد.

در این مراسم تست سرعت فیبر نوری سرعت دانلود ۹۳۷ مگابیت بر ثانیه را به ثبت رساند.

او ادامه داد: سرعت فناوری سیم مسی حداکثر ۱۶ مگابیت است و با VDSL تا ۴۰-۵۰ مگابیت بیشتر نمی‌شود اما سرعت فیبر نوری نامحدود است و تجهیزات دو سمت مشخص می‌کند سرعت تا چقدر بالا می‌رود. این پروژه مهم‌ترین پروژه حال حاضر کشور و بزرگترین پروژه تاریخ ارتباطات کشور است.

زارع‌پور همچنین گفت: اگر مردم با این فناوری آشنا شوند به آن تمایل نشان خواهند داد. فیبر نوری می‌تواند چهره ارتباطات کشور عوض کند.

وزیر ارتباطات در مورد پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در این دولت نیز گفت: پیشرفت شبکه ملی از ۲۳ درصد در ابتدای این دولت به ۶۴ درصد رسیده است.

او در مورد منطقه اقتصادی پیام گفت: منطقه پیام به قطب اقتصاد دیجیتال منطقه تبدیل می‌شود. اگر این زمین در اختیار هر کشور دیگری بود چند عدد سیلیکون‌ولی از آن در آمده بود.

https://pvst.ir/gme
علی مومنی
علی مومنیتحریریه

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو