skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گوگل از هوش مصنوعی Gemini رونمایی کرد؛ چت‌بات بارد بروزرسانی شد

۱۵ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مالک بزرگترین موتور جستجوی جهان که یک سالی است برای رقابت با ChatGPT تلاش می‌کند امروز (۶ دسامبر) از آنچه به گفته آنها «قدرتمند‌ترین» هوش مصنوعی این شرکت است رونمایی کرد. هوش مصنوعی جمنای (Gemini) در سه سطح متفاوت عرضه می‌شود و چت‌بات گوگل بارد نیز به لطف این تکنولوژی جهش تازه‌ای را تجربه می‌کند.

به گزارش پیوست، نسخه جدید بارد که از همین حالا به زبان انگلیسی در اختیار کاربران ۱۷۰ منطقه و کشور قرار می‌گیرد از تکنولوژی هوش مصنوعی Gemini بهره‌مند خواهد بود.

مدل زبانی جمنای که طبق اعلام گوگل قدرتمندترین LLM این شرکت است در سه سطح برای عرضه برنامه‌ریزی شده است: جمنای اولترا، قدرتمندترین نسخه؛ جمنای پرو، با توانمندی انجام وظایف مختلف؛ و جمنای نانو که برای وظایف خاص و دستگاه‌های موبایل طراحی شده است.

گوگل فعلا مجوز این مدل زبانی از طریق خدمت گوگل کلود در اختیار کاربران می‌گذارد و از ۱۳ دسامبر نیز مصرف‌کنندگان می‌توانند از طریق رابط برنامه‌نویسی (API) در Google AI Studio و Google Cloud Vertex AI، از جمنای در اپلیکیشن‌های خود استفاده کنند. توسعه دهندگان اندروید نیز می‌توانند از جمنای نانو استفاده کنند.

سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل، در مصاحبه‌ای پیرامون معرفی این مدل هوش مصنوعی گفت: «این آغاز عصر جمنای است، تحقق چشم‌اندازی که ما هنگام راه‌اندازی گوگل دیپ‌مایند داشتیم.» گوگل دیپ‌مایند برآمده از آزمایشگاه دیپ‌مایند است که سال ۲۰۱۴ به مالکیت گوگل درآمد و به تازگی با ادغام در واحد هوش مصنوعی این شرکت نام گوگل دیپ‌مایند را به خود گرفت.

پیچای و دمیس حسابیس، ‌هم‌بنیان‌گذار دیپ‌مایند و ناظر فعلی گوگل‌دیپ‌مایند، می‌گویند جمنای قدرتمندتر از تمامی چت‌بات‌های پیشین این شرکت است و در تقلید از انسان و تولید پاسخ‌های دقیق مهارت فوق‌العاده‌ای دارد.

 

 

https://pvst.ir/gm7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو