skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

ساینا نجم‌الدین نویسنده میهمان

۷ درخواست (پرامپت) از ChatGPT که به کسب‌و‌کارها کمک می‌کند

ساینا نجم‌الدین
نویسنده میهمان

۲۶ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۸ دقیقه

استفاده از ChatGPT برای صرفه جویی در زمان

ChatGPT یک مدل پیشرفته زبان هوش مصنوعی است که از طریق متن با شما وارد تعامل می‌شود. این مدل بر اساس ورودی‌هایی که به آن ارائه می‌کنید، پاسخی برای شما آماده می‌کند که در نتیجه تحلیل بی‌شمار داده به دست می‌آید. این قابلیت ChatGPT به کاربران امکان می‌دهد که درخواست‌ها یا پرامپت‌های متعددی را در زمینه‌های مختلفی به این مدل ارائه کنند و از آن راهکار بخواهند. یکی از بهترین کاربردهای این تکنولوژی کمک به کسب و کارها برای انجام دادن کارهای خسته‌کننده و یا وقت‌گیر است. در این مقاله به 7 پرامپت از ChatGPT می‌پردازیم که می‌تواند برای هر کسب و کاری مفید باشد.

بسیاری از افراد با شنیدن نام هوش مصنوعی یا ChatGPT احساس می‌کنند که عده‌ای قصد دارند هوش مصنوعی را جایگزین همه کارها در زندگی کنند. اما ایده واقعی این است که بتوانیم هوش مصنوعی را جایگزین خسته‌کننده‌ترین کارها در زندگی کنیم. باید این را بپذیریم که در هر کسب و کاری کارهایی وجود دارد که هیچ‌کس دوست ندارد آنها را انجام بدهد. ممکن است کاری باشد که به شما انرژی خوبی نمی‌دهد یا زمان کمی برای انجام آن دارید؛ در چنین موقعیتی توصیه افراد پیشرو در جهان این است که کمی از کار را به هوش مصنوعی بسپارید و آن را مانند یک دستیار در کنار خود داشته باشید. در این مقاله با پیشنهادهایی مواجه خواهید شد که می‌توانید با ChatGPT در میان بگذارید و کسب و کار خودتان را متحول کنید.

پیش از آنکه این مقاله را شروع کنیم یادآوری می‌کنیم که اگر هنوز اکانت خود را در ChatGPT راه‌اندازی نکرده‌اید و یا مشکلاتی در این باره دارید، مقاله «راهنمای ثبت‌نام و گفتگو با هوش مصنوعی ChatGpt در ایران» می‌تواند به شما کمک کند.

ChatGPT چیست و چه کمکی به کسب و کارها می‌کند

۱- ایده پردازی سریع با چت جی پی تی

همه افراد عاشق ایده پردازی نیستند. برخی ترجیح می دهند که شخص دیگری ایده‌های جدید را ارائه دهد و آنها فقط مسئول اجرای ایده‌ها باشند. اگر شما هم چنین شخصی هستید، می‌توانید از ChatGPT بخواهید که به جای شما ایده‌پردازی کند. او در زمان کوتاهی می‌تواند فهرستی طولانی از ایده‌ها را به شما ارائه دهد.طوفان فکری و ایده پردازی به کمک ChatGPT

برای مثال می‌توانید از آن بخواهید تا درباره جوانب مختلفی از کسب و کارتان ایده‌پردازی کند. از کمپین‌های فروش و بازاریابی گرفته تا تولیدمحتوا برای شبکه‌های اجتماعی و سایت خود. در هنگام استفاده از ChatGPT برای ایده‌پردازی، می‌توانید در خواست خود را به شکل زیر برای او مطرح کنید.

«یک طوفان فکری با 30 ایده جدید و جسورانه برای [موضوع دلخواه] ایجاد کن. قبل از شروع، یک به یک سوالاتی که برای رسیدن به ایده‌ها نیاز داری بپرس. وقتی اطلاعات مورد نیاز را پیدا کردی، پنج ایده پیشنهاد بده و قبل از ارائه ایده‌های جدید، نظرم را بپرس.»

در نظر داشته باشید که در استفاده از ChatGPT بهتر است از زبان انگلیسی استفاده کنید تا نتایج بهتری بگیرید. بنابراین می‌توانید هریک از نمونه درخواست‌های این مقاله را با استفاده از گوگل ترنسلیت ترجمه کنید و سپس از آن استفاده کنید.

2- حل مشکلات و مدیریت بحران با ChatGPT

اگر با چالش بزرگی مواجه شده‌اید و مطمئن نیستید که چگونه آن را حل کنید، بد نیست از ChatGPT به عنوان یک مشاور استفاده کنید. شما باید مشکل خود را با جزئیات کامل در ChatGPT شرح دهید تا مناسب ترین پاسخ را دریافت کنید. می‌توانید درخواست خود را به این صورت مطرح کنید؛

«[مشکل خود را شرح دهید]. به عنوان یک مشاور کسب و کار عمل کن تا یک راه حل گام به گام برای مشکلی که مطرح کردم به من ارائه ده. من نیاز به یک نتیجه ایده‌آل دارم [بهتر است موارد مورد نظرت را درباره یک راه حل خوب توضیح دهی]. من را در هر مرحله با دستورالعمل‌های دقیق راهنمایی کن تا بتوانم آنها را به طور مؤثر اجرا کنم. در ضمن هر گونه اطلاعاتی که فکر می‌کنی برای رسیدن به یک راه حل مفید است، از من بپرس.»

3- مدیریت ترافیک وب سایت به کمک ChatGPT

بالا بردن ترافیک سایت با استفاده از Chat GPT

با تکنیک‌های سئو یا همان بهبود رتبه محصولات خود در موتورهای جستجو، می‌توانید توجه بیشتری به محصولات خود جلب کنید. به جای آنکه ساعت‌ها وقت صرف آنالیز و تحلیل سایت خود کنید تا یکی فروش یکی از محصولات خود را افزایش دهید، از ChatGPT بخواهید که یک متخصص سئو باشد و پیشنهادهای جدیدی برای سایت شما ارائه دهد. اقدامات بعدی را با توجه به پیشنهادات او تنظیم کنید. در این باره می‌توانید درخواست زیر را برای ChatGPT ارسال کنید؛

«این توضیحات مربوط به یکی از محصولات ما است: [درج توضیحات محصول/خدمت]. تو یک متخصص سئو هستی. با استفاده از این توضیحات محصول، ایده‌هایی را برای محتوای صفحه فرود که غنی از کلمات کلیدی است ایجاد کن که در جستجوها بیشتر دیده شود و بازدیدکنندگان را جذب ‌کند. همچنین باید بتواند زمانی را که افراد صرف خواندن صفحه می‌کنند بهبود ‌بخشد. پنج ایده وبلاگ را در نظر بگیری و هر ایده را روی گروه خاصی از کلمات کلیدی متمرکز کنی.»

4- خلاصه کردن اسناد طولانی

خلاصه کردن متن با chat Gpt

بسیار اتفاق می‌افتد که کارمندان،‌ مراجعان یا مشتریان برای شما مطالب یا گزارش‌های طولانی ارسال می‌کنند که شما باید آن را در اسرع وقت بررسی کنید.  اگر وقت ندارید که آن را به طور کامل بخوانید، کافیست وارد ChatGPT شوید و متن مورد نظرتان را وارد کنید و از او بخواهید متن را خلاصه کند یا جانِ کلام را به شما بگوید. بدین ترتیب شما می‌توانید در زمان صرفه‌جویی کنید. برای این کار می‌توانید درخواست خود را در متن زیر بگنجانید و در ChatGPT وارد کنید؛

«مهم است که من پیام اصلی و نکات موجود در این سند [ماهیت سند را توصیف کنید] را درک کنم. متن زیر را در یک متن مختصر به من نشان بده. نکات کلیدی را لیست کن و اطلاعات ضروری را برای درک آسان‌تر بگنجان، [درج متن مورد نظرتان]»

5- ویرایش متن با ChatGPT

هوش مصنوعی می‌تواند مهارت‌های نوشتاری شما را در چشم دیگران بهبود ببخشد. گاهی برای ارائه بهتر یک سخنرانی، گزارش و یا نامه‌های اداری نیاز به کمک دارید. می‌توانید یک پیش‌نویس تهیه کنید و آن را با کمک ChatGPT اصلاح کنید. این هوش مصنوعی حتی قادر است نوشته‌های شما را تحلیل کند و پیشنهادات بهتری هم ارائه کند. می‌توانید مقاله «ChatGPT از بی تجربه‌ها، نویسنده خوب می‌سازد» را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری درباره این قابلیت به دست بیاورید.

برای ارتباط با ChatGPT و ارائه چنین درخواستی می‌توانید از متن زیر استفاده کنید؛

«تو یک مصحح و کپی‌نویس متخصص هستی. نوشته‌های من را به طور کامل تصحیح کن، اشتباهات گرامری و املایی را اصلاح کن. سپس پیشنهادات سازنده‌ای برای بهبود وضوح و انسجام مطالب ارائه بده. [حالا پیش‌نویس خود را در این بخش قرار بدهید]»

شاید فکر کنید که دیگر این مورد را برای زبان فارسی نمی‌توانید انجام بدهید؛ اما تجربه ما در امتحان کردن ChatGPT برای اصلاح متن‌های فارسی نشان داده تا حد زیادی می‌تواند در اصلاح متن فارسی هم راهگشا باشد.

6- درست کردن پست برای شبکه‌های اجتماعی در چند ثانیه

تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی یکی از بزرگترین دغدغه‌ کسب و کارها و افراد محسوب می‌شود. ممکن است لازم شود ساعت‌های زیادی را برای پیدا کردن ایده‌های خوب صرف کنید و در نهایت چیز زیادی دستگیرتان نشود. ChatGPT در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند که حداقل به ایده‌های تازه‌ برسید. از پرامپت زیر می‌توانید برای دریافت اولین پیش‌نویس‌ها استفاده کنید و سپس هر طور که خواستید آن را ویرایش کنید یا تغییر بدهید.

«تصور کن که یک تولیدکننده محتوا در سطح جهانی هستی. پست‌هایی جذاب برای شبکه اجتماعی [نام شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام،‌ توییتر و … ] ایجاد کن که آخرین [نام محصول] ما و [ویژگی‌های محصول] منحصربه‌فرد ما را برجسته می‌کند و مشتریان را برای خرید ترغیب می‌کند.»

7- تحول در ارتباط با مشتریان

معجزه ChatGPT در ارتباط با مشتریان

اگر مشتریان شما در سایت کسب و کارتان نظراتی می‌گذارند یا برای واحد ارتباط با مشتری ایمیل ارسال می‌کنند،‌ می‌توانید برای پاسخ به سخنان آنها از ChatGPT کمک بگیرید تا مشتریان شما با تجربه‌های ویژه‌ای رو‌به‌رو شوند. می‌توانید هرگونه اطلاعات خاصی که می‌خواهید در نظر گرفته شود، در پیام زیر بگنجانید و آن را از ChatGPT بپرسید.

«کسب و کار من این ایمیل را از یک مشتری دریافت کرده است: [ایمیل را وارد کنید]. به عنوان یک نماینده باتجربه پشتیبانی مشتری، پیش‌نویس پاسخ این ایمیل را ارائه کن. طوری به این ایمیل پاسخ بده که سوالات مشتری بپردازد و راه‌حل‌های مفید ارائه دهد. پاسخ این ایمیل باید به‌نحوی باشد که تصور مثبتی از کسب و کار ما به جا بگذارد.»

در پایان این مقاله دوباره یادآوری می‌کنیم که به کمک ChatGPT می‌توانید مشکلات کسب و کار و همچنین زندگی روزانه خود را به سرعت حل کنید. دست از انجام کارهای خسته‌کننده بردارید و وقت خود را برای تمرکز بر کارهایی که دوست دارید صرف کنید.

چند نکته پایانی

کمک‌هایی که چت جی پی تی به کسب و کارها می‌کند

– می‌توانید هر کدام از این دستورها را با تیم خود به اشتراک بگذارید تا آنها هم بتوانند با افزایش بهره‌وری به رشد هر چه بیشتر کسب و کار شما کمک کنند.

– به یاد داشته باشید که در هر حال شما با یک ربات طرف هستید. هر خروجی‌ای را که از آن دریافت می‌کنید، حتما نیاز به بازبینی دارد و احتمالا در نهایت خودتان می‌توانید آن را پخته‌تر و کارآمدتر کنید.

– اگر به استفاده از هوش مصنوعی در کارهایتان باور دارید توصیه می‌کنیم مقاله «بهترین سایت‌های رایگان هوش مصنوعی، معرفی ۶۴ سایت کاربردی» را مطالعه کنید و با امکانات تازه‌ای از دنیای مدرن آشنا شوید.

– مقاله «چگونه پرامپت یا دستور Chatgpt بنویسیم» نیز به شما کمک می‌کند بتوانید از این تکنولوژی مفید بهتر استفاده کنید.

https://pvst.ir/gng

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو