skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

افزایش تعداد کاربران اینترنت پاکستان و توجه سرمایه‌گذار آمریکایی

۲۱ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

واحدی از شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه آمریکایی SOSV در ادامه سرمایه‌گذاری خود به سراغ پنج استارت‌آپ جدید پاکستانی رفته است. پاکستان به عنوان پنجمین کشور پرجمعیت جهان و جامعه‌ای که تعداد کاربران اینترنتی آن به سرعت در حال افزایش است، در عصر فقدان سرمایه نیز میزبان سرمایه‌گذاری خارجی است.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، پنج استارت‌آپ (Truckistan، BusCaro، Metamoroh، Umrah Companions و MedIQ Smart Healthcare) هرکدام مبلغ ۱۸۰ هزار دلار از Orbit Startups، واحدی که سرمایه‌گذاری‌های شرکت SOSV در اقتصاد‌های نوپا و بازارهای در حال رشد را برعهده دارد، دریافت کرده‌اند. به گفته ویلیام بائو بین، مدیر اجرایی اوربیت استارت‌آپ، این سرمایه‌گذاری اولیه در آینده نیز با تزریق سرمایه بیشتر ادامه پیدا می‌کند.

وضعیت سرمایه‌گذاری در اکوسیستم استارت‌آپی بخش جنوب آسیا نیز همانند دیگر بخش‌های جهان با فقدان سرمایه مواجه است. با این حال، کاربران اینترنتی این کشور طی شش سال گذشته سه برابر شده و به ۱۳۰ میلیون رسیده‌اند که توجه سرمایه‌گذارانی مثل SOSV را به خود جلب کرده است.

به گفته بین، اوربیت‌ استارت‌آپ فرصت‌های عظیمی را در بازار مصرفی نرم‌افزار و اینترنت پاکستان پیش روی خود دارد.

اوربیت در مجموع مبلغ ۵ میلیون دلار روی ۲۱ استارت‌آپ پاکستانی سرمایه‌گذاری کرده و همچنین به جذب ۹۰ میلیون دلار سرمایه‌ از سرمایه‌گذاران دیگر نیز کمک کرده است.

https://pvst.ir/gdd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو