skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سامانه الکترونیکی خدمات پزشکی قانونی راه‌اندازی می‌شود

میثم قاسمی تحریریه

۳ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

سازمان پزشکی قانونی در برنامه هفتم توسعه مکلف شد سامانه الکترونیکی ارائه خدمات پزشکی قانونی اعم از معاینات، آزمایشگاه‌ها، تشریح و کمیسیون‌ها را ایجاد کند.

به گزارش پیوست، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۳ آبان) مجلس و در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، با بند «الف» ماده ۱۱۵ این لایحه موافقت کردند که براساس آن سازمان پزشکی قانونی موظف شد تا پایان سال اول برنامه، سامانه الکترونیکی ارائه خدمات پزشکی قانونی اعم از معاینات، آزمایشگاه‌ها، تشریح و کمیسیون‌ها را ایجاد کند و پاسخ کلیه استعلامات دستگاه‌ها و مراجع قضایی و انتظامی را به صورت برخط و آنی ارسال نماید.

در این بند تاکید شده است وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان تأمین اجتماعی، فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و مراجع قضائی موظفند اسناد پزشکی، مکاتبات و گزارش‌ها را به صورت برخط و آنی در اختیار سازمان پزشکی قانونی کشور قرار دهند.

https://pvst.ir/g7w
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو