skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اپلیکیشن و نرم‌افزار

صبا رضایی نویسنده میهمان

افزایش تعداد کاربران پیام‌رسان‌های داخلی در یک سال گذشته

صبا رضایی
نویسنده میهمان

۲ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۹ دی ۱۴۰۲

تعداد کاربران پیام‌رسان‌های داخلی به تدریج افزایش یافته است و میزان استقبال مردم با توجه به سرویس‌های مختلفی که روی این پیام‌رسان‌ها ارائه شده است به تدریج طی یک سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش پیوست، اجرایی شدن طرح هم‌رسانی پیام‌رسان‌ها و همچنین ارائه سرویس‌های مختلف روی پیام‌رسان‌های مختلف از جمله دلایلی است که می‌توان به عنوان دلیل استقبال مردم از این پیام‌رسان‌ها اشاره کرد هر چند هنوز به دلیل نگرانی‌هایی که وجود دارد بخش عمده ای از مردم همچنان برای گفت‌وگوها یا پیام‌های شخصی از پیام‌رسان‌های خارجی استفاده می‌کنند.

ایتا و ۴۴ میلیون کاربر

تعداد کاربران پیام‌رسان ایتا از مهر سال گذشته تاکنون رشد چشمگیری کرده است. ارائه سرویس‌های مختلف در دانشگاه‌های کشور روی ایتا و همچنین اتصال سرویس‌های قوه قضائیه روی این پیام‌رسان می‌تواند از جمله دلایل اصلی رشد قابل توجه تعداد کاربران ایتا باشد.. اگرچه مدیران ایتا میزان دقیق رشد کاربران این پیام‌رسان بومی را از سال گذشته اعلام نمی‌کنند اما اکنون بیش از ۴۴ میلیون نفر عضو ایتا هستند. روزانه ۱۵.۵ میلیون نفر کاربر از ایتا استفاده می‌کنن. بیشترین آمار استفاده از ایتا ۱۵.۸ میلیون نفر بوده است.

بله با ۲۳ میلیون کاربر

امین تجملیان، قائم‌مقام پیام‌رسان بله نیز تعداد کاربران بلکه را ۲۳ میلیون نفر اعلام می‌کند. طبق گفته او  روزانه ۵ میلیون نفر نیز از این پیام‌رسان استفاده می‌کنند. او افزود: از ابتدای سال تاکنون روزانه ۲۵ هزار کاربر جدید عضو بله می‌شوند. از نظر تجملیان کاربران این پیام‌رسان از سرویس‌های «بله» راضی هستند چرا که به صورت مرتب خدمات خود را توسعه می‌دهد.

یکی از دلایل افزایش تعداد کاربران بله نیز می‌تواند سرویس‌های پرداخت و سرویس‌های مرتب با خدمات تعری شده بانک ملی روی این پیام‌رسان باشد. خدمات ارز مسافرتی که به صورت خاص روی این پیام‌رسان عرضه می‌شود موجب شد تا در دوره‌های مختلف سال، تعداد کاربران این پیام‌رسان را افزایش دهد و مردم را به سمت نصب این پیام‌رسان سوق دهد.

سروش پلاس و ۳۴ میلیون کاربر

مدیر عامل سروش پلاس نیز در مورد میزان افزایش تعداد کاربران این پیام رسان به پیوست می‌گوید: تعداد کاربران سروش‌پلاس از شهریور سال گذشته تاکنون بیش از ۱۱ میلیون افزایش یافته است. طبق گفته فرهاد مرادی،  بیش از ۳۴ میلیون کاربر تاکنون در سروش‌پلاس ثبت‌نام کرده و این پیام‌رسان را نصب کرده‌اند و  روزانه تقریبا ۵.۵ میلیون نفر و ماهانه ۱۱ میلیون نفر از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند.

او می‌گوید: براساس مولفه‌های ما، آمار افزایش تعداد کاربران و میزان استفاده آنها از امکانات مختلف سروش‌پلاس متفاوت است. استفاده از برخی سرویس‌ها و امکانات ۴ درصد و برخی دیگر ۱۰ درصد رشد کرده‌اند. مثلا تعداد کاربران فعال سروش‌پلاس از سال گذشته تاکنون۴ برابر شده اما میزان ارسال پیام‌ها و فعالیت‌های پیام‌رسانی ۸ برابر شده است.

مرادی تعداد کاربران سال گذشته تا شهریور ۱۴۰۱ سروش‌پلاس را ۲۴ میلیون نفر اعلام می‌کند.

طرح هم‌رسانی پیام‌رسان‌ها موفق بوده است

طرح هم‌رسانی پیام‌رسان‌های داخلی هر چند در ابتدا با اما و اگرهای بسیاری همراه بود اما هم‌اکنون با اجرایی شدن آن میزان رضایت کاربران پیام‌رسان‌های داخلی نیز افزایش یافته است. چرا که با اجرایی شدن طرح همرسانی پیام‌رسان‌های داخلی، دیگر نیازی نیست کاربران تمامی پیام‌رسان‌ها راروی گوشی خود نصب کنند.

قائم مقام مدیرعامل پیام‌رسان بله می‌گوید: طرح هم‌رسانی پیام‌رسان‌های داخلی اجرایی شده و ۴ پیام‌رسان داخلی به یکدیگر متصل شده‌اند. پس از اجرای این طرح، امکان ارسال فایل‌های متنی، تصویری و صوتی و پیام‌ها از یک پیام‌رسان به پیام‌رسان‌ دیگر وجود دارد.

او افزود: واتس‌اپ نیز اقدام مشابهی را انجام داده است. کاربران این پیام‌رسان بین‌المللی می‌توانند پیام‌ها و فایل‌های خود را از واتس‌اپ به فیس‌بوک منتقل کنند. هم‌رسانی پیام‌رسان‌های ایرانی نیز همین امکان را برای کابران ایجاد کرده است؛ مثلا کاربری استفاده از پیام‌رسان بله را به دیگر پیام‌رسان‌های داخلی ترجیح می‌دهد اما دوست یا همکارش در ایتا فعالیت می‌کند. به جای نصب ایتا، کاربر فوق می‌تواند پیام‌ها را از بله به ایتا ارسال کند.

تجملیان گفت: پیام‌ها و فایل‌ها در پیام‌رسان‌ها رمزنگاری شده‌اند و هیچ مشکلی از نظر امنیت و حملات سایبری برای پیام‌ها حین انتقال به دیگر پیام‌رسان‌ها ایجاد نمی‌شود.

او در رابطه با میزان حجم فایل‌هایی که قابل انتقال به دیگر پیام‌رسان‌ها هستند نیز می‌گوید: بستگی دارد میزان حجم فایلی که در هر پیام‌رسان می‌توان ارسال کرد، چقدر است؛ در بله می‌توانید تا ۵۰۰ مگابایت فایل صوتی و یا تصویری ارسال کنید، اما در ایتا فایلی که بیشتر از ۵۰ مگابایت حجم داشته باشد، قابل ارسال نیست. بنابراین نمی‌توان فایل‌های ۵۰۰ مگابایتی را از بله به ایتا ارسال کرد.

تجملیان در رابطه با امکان ارسال رسید و یا انجام تراکنش‌های مالی به دیگر پیام‌رسان‌های داخلی گفت: دیگر پیام‌رسان‌ها قابلیت انجام تراکنش‌های مالی را ندارند اما می‌توان رسید تراکنش‌های مالی را از بله به دیگر پیام‌رسان‌ها ارسال کرد.

 

https://pvst.ir/g7h

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو