skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش

تحریریه پیوست

چگونه رمز عبور اینستاگرام خود را تغییر دهیم؟

تحریریه پیوست

۲۷ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۷ دقیقه

تغییر رمز عبور اینستاگرام

تغییر رمز عبور اینستاگرام به شکلی ساده و آسان انجام می‌شود. همچنین ورود مجدد به حساب کاربری در اینستاگرام در صورت فراموش کردن رمز عبور، با تغییر رمز عبور اینستاگرام ممکن است. اگر آدرس ایمیل و شماره تلفن را هنگام ساخت حساب کاربری وارد کرده باشید می‌توانید رمز عبور را بازنشانی کنید. اما وقتی در این مسیر نیز موفق نشدید باید رمز را تغییر دهید.  

به گزارش پیوست، تغییر رمز عبور اینستاگرام در سیستم عامل‌های اندروید و iOS متفاوت است. یکی از راه‌های بازگرداندن رمز عبور اتصال به حساب فیس‌بوک یا ارسال آن به ایمیل و شماره تلفن ثبت شده است. در این مطلب روش‌های بازیابی و تغییر رمز عبور اینستاگرام در دو سیستم عامل اندروید و iOS و همچنین از طریق وب را توضیح می‌دهیم.

تغییر رمز اینستاگرام در موبایل

change instagram pasword

تغییر رمز عبور اینستاگرام آسان است و می‌توان آن را در چند مرحله انجام داد. تغییر رمز در سیستم عامل اندروید و iOS با یکدیگر تفاوت دارد. در این قسمت به فرآیند تغییر رمز عبور اینستاگرام در سیستم عامل‌ اندروید می‌پردازیم.

 تغییر رمز عبور در اندروید

اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید. اگر قبلا وارد برنامه شده‌اید و می‌خواهید که رمز عبور خود را تغییر دهید، روی نماد پروفایل در قسمت پایین ضربه بزنید، روی منو در قسمت بالا، سمت راست ضربه بزنید و به مسیر  Settings → Privacy and Security → Password بروید تا بتوانید رمز عبور جدید ایجاد کنید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام در اندروید

اگر رمز عبور خود را نمی‌دانید، برای ادامه این روند تب reset در Facebook یا گزینه Forgot Password انتخاب کنید.

روی تب Get help signing in برای ورود به سیستم ضربه بزنید. از طریق  sign-in وارد سیستم شوید.

نام کاربری، شماره تلفن یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید. آدرس ایمیل یا شماره تلفنی را که وارد برنامه می‌کنید، حتما شماره‌ای باشد که با حساب شما مرتبط است. چرا که برای فرآیند بازنشانی رمز عبور، باید به این آدرس ایمیل یا شماره تلفن دسترسی داشته باشید.

اگر حساب اینستاگرام شما به فیس‌بوک مرتبط است، روی Log In with Facebook در پایین صفحه ضربه بزنید و سپس با حساب فیس‌بوک خود وارد شوید. اگر اطلاعات ورود به فیس‌بوک خود را نمی‌دانید، باید رمز عبور فیس‌بوک را تغییر دهید.

روی دکمه آبی رنگ Next کلیک کنید. یکی از موارد زیر رخ خواهد داد:

اگر یک آدرس ایمیل وارد کرده باشید، یک لینک تایید به آن آدرس ارسال می‌شود.

اگر یک شماره تلفن وارد کرده باشید، یک لینک یا کد تایید از طریق پیامک به آن شماره ارسال می‌شود.

اگر نام کاربری وارد کرده‌اید، این گزینه برای شما وجود دارد تا روشی را برای دریافت کد تایید خود انتخاب کنید. بسته به نحوه ثبت نام برای حساب خود، روش‌های متفاوتی برای تغییر رمز اینستاگرام وجود دارد. تب Send an SMS را انتخاب کرده تا کد را از طریق تلفن دریافت کنید یا روی Send an email برای دریافت از طریق ایمیل ضربه بزنید. تب OK را لمس کنید.  ایمیل یا پیامک اینستاگرام را باز کنید. متن پیام حاوی لینکی است که با https://ig.me شروع می‌شود.

اگر بیش از چند دقیقه منتظر ایمیل اینستاگرام هستید، پوشه Spam، Social یا Updates خود را نیز بررسی کنید.

روی لینک password reset link ضربه بزنید. این صفحه شما را به صفحه‌ای خواهد برد که در آن می‌توانید رمز عبور جدیدی را برای حساب خود ایجاد کنید.

اگر پیام شما به جای لینک حاوی کد باشد، آن را در فضای خالی اینستاگرام وارد کنید و برای تایید آن روی Next ضربه بزنید.

رمز عبور خود را مجددا وارد کنید. شما رمز عبور خود را می‌توانید در دو قسمت متنی فهرست شده در این صفحه بنویسید.

بر تب Reset Password که در قسمت انتهایی صفحه است ضربه بزنید. اکنون که رمز عبور شما بازنشانی شده است، می‌توانید وارد حساب اینستاگرام خود شوید.

تغییر رمز عبور در iOS

گام اول ورود به حساب اینستاگرام خود کاربر است. اگر قبلاً وارد سیستم شده‌اید اما می‌خواهید رمز عبور خود را تغییر دهید، نماد پروفایل در قسمت پایین را انتخاب کنید، روی منو سمت راست در بالا ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید. برای ایجاد رمز عبور جدید خود به مسیر Security → Password بروید. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، از سیستم خارج شوید و به این روش ادامه دهید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام در iOS

تب Forgot password را لمس کنید. این لینک آبی رنگ در زیر قسمت‌های خالی ورود به سیستم قرار دارد. اگر حساب اینستاگرام شما به حساب فیس‌بوک شما مرتبط باشد، برای ورود به سیستم روی لینک فیس‌بوک ضربه بزنید. اگر رمز عبور فیس‌بوک خود را نمی‌دانید باید آن را بازنشانی کنید.

نام کاربری، شماره تلفن یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید. آدرس ایمیل و شماره تلفن وارد شده باید معتبر و با حساب شما مرتبط باشد. برای تکمیل فرآیند بازنشانی رمز عبور، باید به آدرس ایمیل یا شماره تلفن دسترسی داشته باشید.

روی تب آبی رنگ Next کلیک کنید. یکی از مراحل زیر اجرا خواهد شد:

  • اگر آدرس ایمیل وارد کرده باشید، لینک تایید به آن آدرس ارسال خواهد شد.
  • اگر یک شماره تماس وارد کرده باشید، یک لینک یا کد تایید از طریق پیامک به آن شماره ارسال می‌شود.
  • اگر نام کاربری وارد کرده باشید، یک لینک تایید به آدرس ایمیل مرتبط با حساب ارسال می‌شود. اولین و آخرین حرف یا رقم ایمیل خود را به همراه ارائه دهنده ایمیل مشاهده خواهید کرد.

روی دکمه Reset your password در ایمیل ضربه بزنید. اگر ایمیلی از اینستاگرام دریافت کردید، روی دکمه آبی رنگ ضربه بزنید تا صفحه ایجاد رمز باز شود.

اگر ایمیل را در inbox نمی‌بینید حتما پوشه‌های spam خود را بررسی کنید.

اگر از تلفن همراه استفاده می‌کنید، به مرحله بعدی بروید.

کد تایید را از پیام متنی وارد کنید و روی Next ضربه بزنید. پس از دریافت کدی که در پیام متنی خود دریافت کرده‌اید، باید صفحه ایجاد رمز عبور را مشاهده کنید. اگر لینکی از طریق ایمیل برای شما ارسال شده بود، از این مرحله عبور کنید.

رمز عبور جدید خود را دو بار وارد کنید. باید آن را در دو قسمت متنی فهرست شده در این صفحه وارد کنید. حتما یک رمز عبور ایمن ایجاد کنید.

گزینه Reset Password را که در پایین صفحه قرار دارد انتخاب کنید. اکنون رمز عبور شما تغییر داده شده است. می‌توانید با اطلاعات جدید وارد اینستاگرام شوید.

استفاده از اینستاگرام در مرورگر وب

برای تغییر رمز عبور خود در اینستاگرام می‌توانید از این روش نیز استفاده کنید:

به آدرس https://www.instagram.com بروید. با این کار به صفحه لاگین اینستاگرام دسترسی خواهید داشت. می‌توانید از مرورگر کروم یا هر نوع مرورگر دیگری که در دسترس دارید استفاده کنید.

اگر از این طریق قبلاً وارد حساب کاربری خود شده‌اید، تنها لازم است روی عکس پروفایل خود در گوشه سمت راست بالا و سپس روی نماد چرخ دنده(تنظیمات) بالای آیکون خود کلیک کنید.

برای بازنشانی رمز عبور، اگر رمز عبور فعلی را می‌دانید و می‌خواهید که آن را تغییر دهید، رمز عبور قدیمی ‌خود را وارد و سپس رمز عبور جدید را تایپ و تایید کنید. روی دکمه Change Password کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

اگر رمز عبور خود را نمی‌دانید، روی Forget Password کلیک کنید. این گزینه در انتهای فرم قرار دارد.

در صورتی که حساب اینستاگرام شما به حساب فیس‌بوک متصل باشد می‌توانید از طریق Log in with Facebook وارد حساب فیس‌بوک خود شوید. اگر هم رمز عبور فیس‌بوک را فراموش کرده‌اید باید در ابتدا آن را بازنشانی کنید.

آدرس ایمیل، شماره تلفن یا نام کاربری مرتبط با حساب خود را وارد کنید. روی دکمه Send Login Link کلیک کنید. این دکمه آبی در قسمت پایینی فرم قرار دارد. این یک کد بازنشانی رمز عبور را به آدرس ایمیل یا شماره تلفن ثبت شده در قسمت اطلاعات ارسال می‌کند.

اگر آدرس ایمیل یا شماره تلفنی که وارد کردید پیدا نشد، ممکن است که با اطلاعات متفاوتی ثبت نام کرده باشید. بنابراین اطلاعات مندرج را یکبار مرور کرده و از صحت آن اطمینان حاصل کنید.

ایمیل یا پیامک اینستاگرام را باز کنید. پیام حاوی لینکی است که با https://ig.me شروع می‌شود. اگر این ایمیل را در قسمت inbox پیدا نکردید حتما پوشه‌های Spam، Social، Updates را بررسی کنید.

روی دکمه آبی رنگ Reset your password کلیک کنید. این دکمه شما را به صفحه‌ای می‌برد که در آن می‌توانید رمز عبور جدید را برای حساب خود وارد کنید.

رمز عبور جدید خود را دوباره وارد کنید. شما آن را باید در دو قسمت وارد کنید تا از درستی و کارایی آن مطمئن شوید. روی تب Reset Password کلیک کنید. تا زمانی که رمز عبور خود را هنگام ورود به درستی وارد کنید می‌توانید به اینستاگرام خود دسترسی داشته باشید.

https://pvst.ir/gox

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو