skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پس از اشاره ایلان ماسک به پولی شدن اکس، بلواسکای دوباره رکورد زد

۱ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳ مهر ۱۴۰۲

شبکه اجتماعی بلواسکای بار دیگر به دلیل صحبت‌های ایلان ماسک رکورد زد. طبق یک بررسی جدید، میزان ترافیک وب و استفاده موبایلی از بلواسکای،‌ رقیب اکس یا توییتر سابق، پس از اشاره ماسک به احتمال یک هزینه کوچک ماهانه، رکورد زد.

به گزارش پیوست به نقل از تک‌کرانچ، ماسک در مراسمی که روز ۱۸ سپتامبر به صورت زنده پخش می‌شد گفت که یک اشتراک پولی ماهانه گزینه خوبی برای مبارزه با «ارتش عظیم روبات‌ها» در این شبکه اجتماعی است. اما برخلاف ماسک، به نظر نمی‌رسد که کاربران مایل به چنین اقدامی باشند.

پس از انتشار این خبر، گزارشی از مشبل نشان داد که میزان ثبت‌‌نام‌ها در بلواسکای پس از بیانیه ماسک رکورد زده و روز سه‌شنبه (۱۹ سپتامبر) ۵۳ هزار ۵۸۵ نفر در بلواسکای افتتاح حساب کرده‌اند. تنها همین ثبت‌نامی‌ها حدود ۵ درصد از مجموع ۱.۱۳ میلیون کاربر این شبکه اجتماعی به حساب می‌آیند.

بررسی شرکت تحقیقات Similarweb نیز این یافته‌ّا را تایید می‌کند و براساس آخرین گزارش این شرکت، در روز ۱۸ سپتامبر، یعنی همان روز بیانیه ماسک، تعداد کاربران اپلیکیشن اندرویدی به نیم میلیون کاربر فعال رسیده و تعداد کاربران وب حتی بیشتر از این است.

براساس این آمار، کاربران فعال نسخه اندرویدی تا ۲۰.۶ درصد نسبت به روز قبلی رشد داشت، اما برآوردی از تعداد کاربران iOS در دست نیست.

در عین حال، اپلیکیشن وب بلواسکای نیز روز ۱۹ سپتامبر بیش از یک میلیون کاربر فعال روزانه را تجربه کرد و رکورد یکم جولای این شبکه اجتماعی (۸۱۱ هزار بازدید کننده) و پس از اعمال محدودیت خواندن در توییتر جابجا شد.

سیل عظیم ثبت‌نامی‌های جدید باعث شد تا بلواسکای نیز تا مدتی ثبت‌نام جدید در وبسایت خود را متوقف کند.

نکته جالب یافته‌های Similarweb این است که با وجود منفعت بلواسکای از رکود اکس/توییترسابق، دیگر رقبای میکروبلاگینگ از جمله تردز یا ماستادون، منفعت چندانی از این موضوع نبرده‌اند. تردز در روز ۱۸ سپتامبر ۸.۳ میلیون کاربر فعال روزانه داشت، رقمی مشابه روزهای سابق.

گفتنی است که بلواسکای همچنان فقط از طریق دعوت قابل دسترسی است و شاید پایان این محدودیت به جذب کاربران بیشتری منجر شود.

با این حال به گفته ماسک، اکس همچنان با ۵۵۰ میلیون کاربر فعال ماهانه، بزرگترین فعال میکروبلاگینگ به حساب می‌آید و آخرین آمار مستقل از شرکت Data.ai نیز به ۱۳۵ میلیون کاربر فعال اشاره می‌کند. ماستادون نیز براساس آخرین آمار ۱.۷ میلیون کاربر دارد.

https://pvst.ir/fz6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو