skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

استفاده از اکس ممکن است برای همه پولی شود

۲۸ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ایلان ماسک می‌گوید اکس یا توییتر سابق، پلتفرم تحت مالکیت او، ممکن است یک هزینه کوچک ماهانه را برای تمام کاربران در نظر گیرد. حتی یک پرداختی کوچک نیز در شرایط تحریم و عدم دسترسی به سیستم‌های پرداخت معتبر ممکن است دسترسی را به ویژه برای کاربران ایران دشوار کند.

به گزارش پیوست به نقل از اینسایدر، ماسک در یک پخش زنده در اکس گفت: «مهمترین دلیل آنکه ما ممکن است یک هزینه کوچک ماهانه برای استفاده از سیستم اکس در نظر بگیریم این است که به نظرم این تنها راه مبارزه با ارتش روبات‌ها است.»

به گفته ایلان ماسک، ایجاد یک سیستم پرداخت و اولویت‌دهی به پست کاربران پریمیوم، تاثیر روبات‌ها را به حداقل می‌رساند.

ماسک گفت: «زیرا هزینه یک ربات کمتر از یک پنی، مثلا یک دهم پنی است،‌ اما حتی اگر یک پرداخت چند دلاری یا مبلغی، خیلی پایین، در نظر بگیریم، هزینه روبات‌ها بسیار بالا می‌رود.»

از نگاه مالک اکس، هزینه دسترسی برای مبارزه با روبات‌ها بسیار مهم است.

به گفته او: «ما در واقع در حال ساخت یک ردیف پرداختی پایین‌تر هستیم. می‌خواهیم مقدار کمی پول باشد. این بحث طولانی‌تری است اما تنها راه دفاع در برابر ارتش‌های روباتی همین است.»

این اولین باری نیست که ثروتمندترین فرد جهان، یک هزینه دسترسی برای تمام کاربران را بررسی می‌کند. ماسک این ایده را با یکی از مشاورانش، دیوید ساکس، فعال سرمایه‌گذاری جسورانه، در میان گذاشته.

ماسک از زمان خرید توییتر تا به امروز تغییرات زیادی از جمله ری‌برند به اکس (X) را اجرایی کرده است. توییتر حالا سیستم وریفای سابق خود را کنار گذاشته و تیک آبی را می‌توانید تنها با پرداخت اشتراک ماهانه ۸ دلاری خریداری کنید.

تیک آبی پولی، بخشی از تلاش‌های ماسک برای افزایش سوددهی این شرکت است.

گفتنی است، فعال شدن یک پرداختی کوچک به ویژه برای کاربران ایرانی یک عامل بزرگ بازدارنده مهم است و شاید بخش مهمی از جامعه توییتر فارسی را غیرفعال کند.

 

 

https://pvst.ir/fxw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو