skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش

نسرین ابویی نویسنده میهمان

بهترین موضوعات برای راه‌اندازی کانال یوتیوب (۳۰ ایده بدون نشان دادن چهره)

نسرین ابویی
نویسنده میهمان

۵ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۱۵ دقیقه

راه‌اندازی کانال یوتیوب

راه‌اندازی کانال یوتیوب از روش‌های کسب درآمد مدرن است. بسیاری از افراد تمایلی به نشان دادن چهره خود در ویدیوهای یوتیوب ندارند. ولی ایده‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانید با اجرای آن‌ها بدون نشان دادن چهره خود به ضبط و انتشار ویدیو و همچنین تبدیل شدن به یک برند اقدام کنید.

به گزارش پیوست، برای راه‌اندازی کانال یوتیوب و فعالیت بدون حضور در برابر دوربین نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و انتخاب موضوع از میان ایده‌ها و موضوعات پرطرفدار یا زمینه‌ای است که در آن تخصص دارید. در این مطلب ۳۰ مورد از بهترین ایده‌های راه‌اندازی کانال یوتیوب را با هم بررسی می‌کنیم.

تفاوت راه‌اندازی کانال یوتیوب بدون چهره و با چهره

البته اگر بخواهیم صادق باشیم، راه‌اندازی کانال یوتیوب بدون چهره آسان‌تر از راه اندازی کانالی نیست که همه با دیدن چهره‌تان شما را بشناسند. حتی لازم است برای جبران نداشتن جذابیت بصری چهره، به عناصر بصری بیشتری مانند ویدیوهای استوک یا از قبل آماده شده، تصاویر، گرافیک و متن نیاز دارید. بنابراین در بلندمدت، زمان بیشتری را نسبت به سایر سازندگان برای ویرایش ویدیوها صرف خواهید کرد.

در مقابل ساخت محتوای بدون چهره مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

 • محافظت از حریم خصوصی شما در شبکه‌های اجتماعی
 • اطلاع نداشتن کارفرما و سایر افراد از راه‌اندازی کانال یوتیوب شما
 • محافظت از خود در برابر نظرات ناخواسته
 • داشتن یک تجربه راحت در یوتیوب

در ادامه بهترین ایده‌های راه‌اندازی کانال یوتیوب بدون چهره را با هم مرور می‌کنیم.

۱- راهنمای سفر

برای نشان دادن دنیای اطراف خود لازم نیست به اروپا، آسیا، آفریقا یا هر قاره دیگری بروید. بسیاری از کانال‌های بدون چهره از فیلم‌های استوک (از قبل فیلمبرداری شده) و تصاویر برای نشان دادن هیجان‌انگیزترین شهرهای روی زمین استفاده می‌کنند. حتی جالب است بدانید که این ویدیوها طرفداران زیادی هم دارد. به عنوان مثال توروپیا (Touropia) با راهنمای خود که مطرح شده به نام «۲۵تا از زیباترین مقصدها در اروپا» ۸.۷ میلیون بازدید به‌دست آورده است.

راهنمای سفر از ایده‌های راه ‌اندازی کانال یوتیوب
راهنمای سفر از ایده‌های راه‌اندازی کانال یوتیوب است.

۲- خلاصه کتاب

اگر عاشق کتاب خواندن هستید می‌توانید با راه‌اندازی کانال یوتیوب خود بر خلاصه کردن کتاب‌ها تمرکز کنید. بسیاری از مردم برای خواندن یک کتاب کامل وقت ندارند. بنابراین شما با خلاصه کردن نکات اصلی به آن‌ها کمک خواهید کرد. کانال Escaping Ordinary به همین ترتیب با خلاصه‌ای از کتاب «عادات اتمی» نوشته جیمز کلیر، ۱۴ میلیون بازدید به‌دست آورد.

۳- آزمایش‌های علمی

اجرای آزمایش‌های علمی ایده‌ای عالی برای راه‌اندازی کانال یوتیوب بدون چهره است. به هر حال، مردم به دیدن اتفاقات تکان دهنده علاقه دارند. کافی است دوربین را روی دستان خود نگه دارید و میلیون‌ها بازدید  به‌دست آورید. یکی از ویدیوهای کانال فان ساینس (Fun Science) که مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را نشان می‌داد، ۲۶ میلیون بازدید داشته است.

اجرای آزمایش‌های علمی ایده‌ای عالی برای راه اندازی کانال یوتیوب
اجرای آزمایش‌های علمی ایده‌ای عالی برای راه‌اندازی کانال یوتیوب بدون چهره است.

۴- Storytimes انیمیشن

تعریف یک داستان شخصی یکی از بهترین راه‌ها برای ارتباط با مخاطبان است. برای این کار هم لازم نیست جلوی دوربین باشید. بسیاری از سازندگان پس از راه‌اندازی کانال یوتیوب با استفاده از رویکرد کمیک یا کارتونی و ترسیم داستان خود آن را از نظر بصری جذاب می‌کنند. Swoozie پادشاه استوری تایم‌های انیمیشنی است و با هر بار آپلود میلیون‌ها بازدید به‌دست می‌آورد.

۵- بررسی‌های فنی محصولات

بررسی‌های فنی در یوتیوب محبوبیت دارد. اما در عین حال این موضوع یک بخش بیش از حد اشباع شده با رقابت زیاد است. به علاوه اکثر اجرا کنندگان این ایده در یوتیوب چهره خود را نشان می‌دهند. اما شما می‌توانید با تمرکز بر محصولی که در حال بررسی آن هستید و داشتن روایتی دقیق و روشن، متمایز شوید. اگر نیاز به الهام گرفتن دارید، فلوسی کارتر (Flossy Carter) را بررسی کنید.

۶- راه حل‌های پازل‌ها

برخی از مردم بدون اینکه چهره خود را نشان دهند، با راه‌اندازی کانال یوتیوب سخت‌ترین معماها را حل می‌کنند. پازل گای (Puzzle Guy) یکی از آن محتواهای جذاب است. این کانال بیش از یک میلیارد بازدید دارد، پس لذت حل یک پازل خوب را دست کم نگیرید.

با راه اندازی کانال یوتیوب با حل پازل
برخی با راه‌اندازی کانال یوتیوب سخت‌ترین معماها را حل می‌کنند.

۷- ساخت کارهای دستی DIY

در برخی از کانال‌ها مانند کوتی باری (Kuti Bari) هیچ چهره یا حتی صدای صحبت کردنی دیده و به گوش نمی‌رسد. در این کانال به بینندگان نشان داده می‌شود که چگونه کاردستی‌های جالبی بسازند، بدون اینکه لزوماً نحوه انجام آن را توضیح دهند. با وجود این، مردم همچنان این نوع محتوا را دوست داشته و دنبال می‌کنند. به عنوان مثال یکی از ویدیوهای این کانال با آموزش تبدیل بطری کوکاکولا به چراغ رومیزی ۵.۳ میلیون بازدید به‌دست آورده است.

۸- نکات مالی و سرمایه‌گذاری

اگر در سطح دانشگاهی در مورد پول و سرمایه اطلاعات دارید، می‌توانید با راه‌اندازی کانال یوتیوب اطلاعات خود را برای میلیون‌ها بیننده توضیح دهید. اطلاعات و نکات مالی سال‌هاست که در یوتیوب محبوب است. پس چرا شما سهمی از این بازدیدها برای خود کسب نکنید؟ بسیاری از ویدیوهای سازندگانی مانند سوئیدیش اینوستور (The Swedish Investor) در فضای مجازی دست به دست چرخیده و دیده شده است. یک ویدیو درمورد روانشناسی پول از این کانال ۳.۵ میلیون بازدید دارد.

به علاه در چند سال اخیر سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و به خصوص آموزش‌های تحلیل بازار و خرید و فروش کریپتو پرطرفدار شده است.

۹- تلویزیون مجازی برای سگ‌ها

شاید با خودتان فکر کنید که آیا سگ‌ها تلویزیون تماشا می‌کنند؟ برخی از سازندگان این ویدیوها به این سوال پاسخ مثبت داده‌اند. چندین کانال یوتیوب در حال تولید برنامه‌های تلویزیونی برای سگ‌ها است که شامل طبیعت دیدنی، چرای حیوانات، بازی سگ‌های دیگر و موسیقی آرام‌بخش است. با این نوع کانال، تا زمانی که بخواهید می‌توانید بدون چهره فعالیت کنید. مانند کانال ریلکس مای داگ (Relax My Dog) که موفق هم بوده است.

تلویزیون مجازی برای سگ‌ها از ایده های راه اندازی کانال یوتیوب
تلویزیون مجازی برای سگ‌ها از ایده های راه‌اندازی کانال یوتیوب است.

۱۰- تمیز کردن همراه با احساس رضایت‌

ویدیوهای تمیز کردن در یوتیوب از دیگر ویدیوهای محبوبی است که مخاطبان خود را دارد. به خصوص ویدیوهایی که به بینندگان احساس رضایت‌بخشی القا می‌کند. بنابراین می‌توانید با راه‌اندازی کانال یوتیوب با این ایده از مواد تمیز کننده، اسکرابرها و دستکش‌های لاستیکی کمک بگیرید.

۱۱- داستان‌های ترسناک یا جنایت واقعی

اگر به رازها، تعلیق و فیلم‌های ترسناک علاقه دارید، می‌توانید یک کانال ترسناک در یوتیوب راه‌اندازی کنید. لازم نیست ویدیوهای شما به طرز وحشتناکی ترسناک و واقعی باشد، اما مقدار مناسبی از تعلیق برای جذب بینندگان لازم است. برخی از کانال‌ها انیمیشن، جنایت واقعی و روایت را با هم ترکیب می‌کنند تا ترسناک‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین داستان‌ها را در یوتیوب بیان کنند. به عنوان یک ایده داخلی و نزدیک‌تر به فرهنگ کشور می‌توانید از داستان‌های همیشه جذاب و مهیج قدیمی استفاده کرده یا از صفحه حوادث روزنامه‌ها کمگ بگیرید.

۱۲- ویدیوهای رتبه‌بندی و برترین‌ها

آیا دوست دارید در اوقات فراغت خود درباره همه چیز تحقیق کنید؟ اگر چنین است، این مهارتی است که می توانید برای راه‌اندازی کانال یوتیوب از آن استفاده کنید. بسته به آنچه که به آن علاقه دارید، می‌توانید ویدیوهای خود را با رتبه‌بندی ۱۰ فیلم برتر، بهترین مکان‌ها برای تعطیلات، رستورا‌ن‌های دارای بهترین پیتزا و موارد دیگر را تهیه کنید. اما به جای اینکه چهره خود را نشان دهید، شکاف‌های بصری را با تصاویر، گرافیک و صدا پر ‌کنید.

یک مثال عالی در این زمینه یکی از ویدیوهای هلوگیریدو (HelloGreedo) است که فیلم‌های جنگ ستارگان را از بدترین به بهترین رتبه‌بندی می‌کند.

ویدیوهای رتبه بندی مهارتی برای راه اندازی کانال یوتیوب
تولید ویدیوهای رتبه بندی ایده ای است که می‌توانید برای راه‌اندازی کانال یوتیوب از آن استفاده کنید.

۱۳- شعر و سخنان نقل قول

بسیاری از شاعران آثار خود را روی صحنه و در حضور تماشاگران زنده می‌خوانند. اما پس از راه‌اندازی کانال یوتیوب، راه‌های زیادی برای اجرای یک اثر بدون نمایش چهره وجود دارد. به عنوان مثال کانال رد فراست موتیویشن (RedFrost Motivation) با استفاده از B-roll (ویدیوهای آماده) نمایشی، زیرنویس‌ها و صداگذاری اشعار محبوب را دوباره اجرا می‌کند. شما نمی‌توانید گوینده یا زبان بدن او را ببینید، اما احساسات در این کانال به همان اندازه واقعی هستند.

۱۴- مستندسازی

ساخت فیلم مستند یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از نمایش چهره خود در یوتیوب است. هرچه مایل به نمایش آن هستید از دریچه لنز نشان داده می‌شود. ایده‌ها از تغییرات آب و هوایی گرفته تا احتمال نابود شدن پول فیزیکی و مهم‌تر از آن موضوعات اجتماعی وجود دارند.

یکی از این نمونه‌ها فیوچر یونیتی (Future Unity) است. این کانال مجهز به B-roll و صداگذاری است و بدون اینکه چهره سازنده را نشان دهد به سؤالات بزرگ می‌پردازد. محتوا بر اساس حقایق و شایعات است، که نشان می‌دهد تا چه حد می‌توانید رویکردی متفاوت به سبک مستند داشته باشید.

۱۵- نقد و بررسی فیلم و سریال

اگر خود را منتقد سینما می‌دانید، خبر بسیار خوبی برای شما داریم. برای تبدیل شدن به یک منتقد محترم می‌توانید با راه اندازی کانال یوتیوب شروع کنید. کانال‌هایی مانند استیو ریویوز (Steve Reviews) بیش از ۵۰۰۰۰۰ مشترک دارند و اصلاً چهره مجری مشخص نیست. در عوض، نظرات و کلیپ‌های منحصربه‌فردی از فیلم‌ها را به اشتراک می‌گذارند تا کانال را جذاب نگه دارند.

به عنوان مثال در یک ویدیو استیو به نظرات تماشاگرانی که فیلم سوپر ماریو بروس (Super Mario Bros) را دوست ندارند، واکنش نشان می‌دهد.

۱۶- آموزش به کودکان

محتوای ساخته شده برای بچه‌ها در یوتیوب پرطرفدار است، به علاوه همه می‌توانند بدون حضور جلوی دوربین این کار را انجام دهند. شما می‌توانید به کودکان نوپا یاد دهید که چگونه الفبا را بخوانند، اشکال را تشخیص دهند، تا ۱۰ بشمارند و خیلی چیزهای دیگر. می‌توانید بچه‌ها و والدینشان را با انیمیشن‌های سرگرم‌کننده و موسیقی‌های بی‌نظیر مجذوب کنید.

یک مثال خوب در این زمینه ویدیوی شمارش از The Singing Walrus است.

۱۷- آشپزی (فقط با نمایش دست‌ها)

در چند سال گذشته کانال‌های آشپزی بدون چهره افزایش یافته است. این سازندگان در واقع به ‌جای اینکه به بینندگان بگویند چگونه چیزی بپزند، ترجیح می‌دهند پس از راه اندازی کانال یوتیوب فرآیند کار را نشان دهند.

بهترین مثال ما، نینوز هوم (Nino’s Home) یک کانال آشپزی ASMR است که دستورالعمل‌های پخت غذا را در قسمت زیرنویس اضافه می‌کند.

کانال‌ آشپزی یک ایده کاربردی برای راه‌اندازی کانال یوتیوب
آموزش آشپزی یک ایده کاربردی برای راه‌اندازی کانال یوتیوب است.

۱۸- ویدیوهای استوک، از پیش فیلمبرداری شده و B-Roll

چه کسی پیدا می‌شود که فیلم‌های پهپاد از حومه شهر یا منظره شهری گسترده را دوست نداشته باشد؟ اگر به دوربین‌های هوایی علاقه دارید، این می‌تواند بهترین ایده برای راه اندازی کانال یوتیوب باشد. شاید تعجب کنید ولی کانال‌های فیلم‌های استوک بازدید مناسبی دارند. در واقع، یک ویدیوی مربوط به لس آنجلس از 21 Aerials Stock Video Footage  بیش از ۱۰۰۰۰۰ بازدید داشته است.

۱۹- تحلیل ورزشی

«گفتگوهای ورزشی» معمولاً زیر نور استودیو در یک شبکه دوربین محور محور اتفاق می‌افتد. اما لازم نیست همان مسیر را در یوتیوب دنبال کنید. با کمی B-roll و صداگذاری هر چیزی ممکن است. وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل ورزشی می‌شود، توتال رانینگ پروداکشن (Total Running Productions) یکی از بهترین کانال‌ها برای یادگیری است. سازنده این محتوا درباره زمان‌های سریع و رکوردهای جهانی ویدیو می‌سازد بدون اینکه چهره خود را نشان دهد.

به عنوان مثال در یک ویدیو یکی از سریع‌ترین سرعت‌هایی که تا به حال ثبت شده است را تحلیل کرده‌اند.

۲۰- آهنگ‌های کودکانه

شعر و سرودهای کودکانه یکی از محتواهای رایج در یوتیوب است. اگر صدای خوب و دلنشینی دارید و با تولید محتوای حوزه کودک به‌ویژه انیمیشن آشنا هستید می‌توانید با راه‌اندازی کانال یوتیوب بدون چهره برای آهنگ‌های کودک شروع کنید. کوکوملون (Cocomelon) یک کانال برجسته در این زمینه است.

۲۱- ASMR یا صداهای آرامش‌بخش

ASMR مخفف پاسخ واکنش ارادی اوج‌گیری حسی یا autonomous sensory meridian response است. این یک روش فانتزی برای توصیف احساس سوزن سوزن شدن در پوست سر شما و احساس سرخوشی هنگام شنیدن صداهای آرامش‌بخش است. جالب است بدانید کل کانال‌های یوتیوب به این احساس شادی بخش اختصاص داده شده است.

صداهای آرامش‌بخش می‌تواند صدای قطرات باران، خش خش درختان، ورق زدن صفحات کتاب و غیره باشد. ویدیوی آبشاری از ریلکیسنگ وایت نویز (Relaxing White Noise) نمونه‌ای از این صدا است.

۲۲- جعبه‌گشایی محصولات

ویدیوهای جعبه‌گشایی معمولاً با بررسی محصول همراه نیست. در عوض، سازنده ویدیو پس از راه‌اندازی کانال یوتیوب بسته‌بندی محصولات را برای اولین بار باز می‌کند تا آنچه در داخل آن است را آشکار کند و گاهی اوقات بدون گفتن کلمه‌ای این کار انجام می‌شود. حتی بسیاری از ویدیوهای جعبه گشایی از نوع ASMR است.

می‌توانید جدیدترین گوشی آیفون را آزمایش کنید یا هر محصولی را از جعبه خارج کنید، بدون اینکه نیازی به شناختن شما باشد. بیش از هر چیز دیگری دست‌های شما در حالی که محصول را در دست گرفته‌اید نشان داده می‌شود.

ویدیوهای جعبه گشایی ایده راه‌اندازی کانال یوتیوب
سازنده ویدیو پس از راه‌اندازی کانال یوتیوب، بسته‌بندی محصولات را برای اولین بار باز می‌کند.

۲۳- تایم‌ لپس (Time-Lapse)

آیا تا به حال ویدئویی را تماشا کرده‌اید که در آن آسمان صبح در عرض چند ثانیه به شب تبدیل شود؟ آنچه شما در آن لحظه مشاهده کردید یک تایم لپس بود. در جلوی چشم ما صحنه با سرعتی خیره‌کننده حرکت می‌کند، اما در واقعیت، چندین تصویر پشت سر هم ظاهر می‌شوند و به ما احساس گذر سریع زمان را می‌دهد.

۲۴- مدیتیشن آموزشی

مدیتیشن به تنهایی برای برخی افراد دشوار است. به همین دلیل است که مبتدیان به دنبال مدیتیشن‌های آموزشی در یوتیوب هستند، به ویژه آنهایی که توسط مربیانی با لحن نرم تولید می‌شود.

اگر توانایی چنین کاری را دارید، بهتر است بدانید که راه‌اندازی کانال یوتیوب در مورد آموزش مدیتیشن نسبت به کانال‌های با موضوع بازی یا موسیقی رقابت کمتری دارد. اگر صدای آرامش‌بخش و توانایی آموزشی خوبی دارید، احتمال موفقیت شما بالا است.

۲۵- انیمیشن و تصویرسازی

اگر مهارت‌های تولید انیمیشن را داشته باشید، تبدیل شدن به یک یوتیوبر بدون چهره آسان است. می‌توانید ویدیوهای دو بعدی، سه بعدی یا استاپ موشن بسازید. به عنوان مثال، هنرمندی به نام جیک فلمن اغلب از موضوعات پرطرفدار در فرهنگ مردم مثلا گربه کارتون افسانه شهری برای ساختن ویدیوهای متحرک استفاده می‌کند.

همچنین می‌توانید انیمیشن‌های وایت برد را در یوتیوب ایجاد کنید. برای این نوع ویدیو، بینندگان مجموعه‌ای از تصاویر کشیده شده به صورت دستی را روی یک تخته سفید دیجیتال می‌بینند که با هم ترکیب می‌شود و یک داستان را روایت می‌کند. اتفاقا چنین ویدیوهایی در میان بینندگان بسیار محبوب است.

به علاوه اگر در این زمینه خیلی هنرمند نیستید، می‌توانید از سرویسی مانند VideoScribe برای زنده کردن انیمیشن‌های وایت برد خود استفاده کنید.

مهارت‌های تولید انیمیشن برای راه‌اندازی کانال یوتیوب
مهارت‌های تولید انیمیشن برای راه‌اندازی کانال یوتیوب گزینه موثری است.

۲۶- ویدیوهای واکنشی (فقط صوتی)

حتما ویدیوهایی را دیده‌اید که در آن شخصی به یک رویداد پرطرفدار جلوی دوربین واکنش نشان می‌دهد، در لحظه‌های «ترسناک» نفس نفس می‌زند و به لحظات «فان» می‌خندد. البته اگر به این روش برای راه اندازی کانال یوتیوب تمایلی ندارید، راه‌های دیگری هم برای ساختن ویدیوهای واکنشی وجود دارد. به عنوان مثال صحبت کردن به صورت طنز و خنده‌دار در مورد موضوعات و رویدادهای روز طرفداران زیادی دارد.

اگر نمی‌خواهید چهره خود را نشان دهید، می‌توانید فقط صدای خود را پخش کنید. با ضبط ویدیوی اصلی روی صفحه شروع کنید، سپس در حین تماشای ویدیو نظر خود را از طریق صدا به اشتراک بگذارید.

۲۷- بازی و گیمینگ

از بین تمام محتوای بدون چهره موجود، مواردی که در کانال‌های بازی دیده‌ایم، از بهترین‌ها هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که گیم پلی بازی خود را روی صفحه ضبط و کمی صدا اضافه کنید. می‌توانید آموزش‌های بازی بسازید، مجموعه‌ای از شکست‌ها و بردهای خود را نشان دهید، یا بینندگان را در مأموریت‌های مختلف راهنمایی کنید.

به عنوان مثال می‌توان به یک ویدیوی خنده دار از Let’s Game It Out در مورد بازی ویدیویی ورد باکس (WorldBox) اشاره کرد.

۲۸- موسیقی آرامش‌بخش

اگر نوازنده هستید یا در حوزه موسیقی فعالیت دارید می‌توانید برای راه‌اندازی کانال یوتیوب از این موضوع بهره ببرید. زندگی‌های امروزی شلوغ و پر هیاهو است و همه ما برای لحظات آرام، مانند پیاده‌روی، مطالعه و مراقبه به موسیقی نیاز داریم.

کانال لوفی گرل (Lofi Girl) که قبلاً Chilled Cow  نام داشت، سال‌هاست که منبع موسیقی آرامش‌بخش بوده است.

۲۹- فیلم‌های توضیح‌دهنده، تفسیری و انگیزشی

برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه خود لازم نیست دوربین را روشن کنید و چهره‌تان را نشان دهید. می‌توانید با استفاده از عناصر دیگر در ویدیوی خود از جمله صدا، گرافیک، فیلم استوک کارهای چشمگیری در یوتیوب انجام دهید.

Alux.com به همین صورت ویدیو می‌سازد و بیش از ۴ میلیون مشترک دارد. ما هرگز چهره‌ای را در کانال آن‌ها ندیده‌ایم، اما یک راوی زن در هر ویدیو درباره ثروت و امور مالی صحبت می‌کند. به عنوان مثال، می‌توان به ویدیوی «۱۰۰ کلمه که افراد ثروتمند استفاده می‌کنند» اشاره کرد.

۳۰- ویدیوهای آموزشی

با بهره‌مندی از مهارت‌هایی که دارید می‌توانید بدون حضور فیزیکی در برابر دوربین کانال یوتیوب خود را راه‌اندازی کنید. ایده‌های بی‌شماری برای اجرا وجود دارد، اما برخی از متداول‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر است:

استفاده از مهارت‌های مفید برای راه‌اندازی کانال یوتیوب
استفاده از مهارت‌های مفید برای راه‌اندازی کانال یوتیوب ایده‌ای عالی است.
 • آموزش هنر ناخن‌کاری
 • آموزش آشپزی
 • ساخت ویدیوهای ترسیمی
 • آموزش نرم‌افزار
 • ساخت لگو
 • آموزش ساخت کاردستی
 • فیلم‌های تعمیر گوشی
 • فیلم‌های آموزش نقاشی
 • محتوای پرنده‌نگری (نگاه کردن به پرندگان در طبیعت به عنوان سرگرمی)
 • فیلم‌های شناسایی گیاه
 • آموزش زبان

به یاد داشته باشید، این‌ها ایده‌های گسترده‌ای برای راه اندازی کانال یوتیوب هستند. ولی بهتر است آن‌ها را به محتوایی تبدیل کنید که از نظر فرهنگی به علایق مردم کشور نزدیک باشد. به خصوص اگر بخواهید به زبان فارسی فعالیت کنید. همچنین برای ایجاد تمایز باید مطابق با شخصیت خود ویدیو بسازید و خودتان باشید. به طور کلی باید بگوییم که موفق شدن در این کار آسان نیست ولی با تلاش، خلاقیت و از همه مهم‌تر استمرار ممکن می‌شود.

 

 

https://pvst.ir/gr9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو