skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اکس شاید برای مبارزه با جعل هویت به بازبینی کارت شناسایی روی آورد

تحریریه پیوست

۲۷ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

از همان ابتدای روی کار آمدن ایلان ماسک، شایعه اجرای طرح بازبینی کارت شناسایی در اکس (توییتر سابق) به گوش می‌رسد. ماسک مدت‌ها است به فعالیت حساب‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی معترض است و راهکارهای مختلف را برای مبارزه با آن امتحان کرده است. این قابلیت جدید امنیتی شاید به زودی به روند بازبینی این شبکه اجتماعی اضافه شود.

به گزارش پیوست به نقل از تک‌رادار، این اطلاعات را محقق مستقلی به نام نیما اوجی منتشر کرده که اسکرین‌شاتی از برخی الزامات کاربران پریمیوم را نشان می‌دهد.

در این اسکرین‌شات به ارائه یک کارت شناسایی دولتی  از طریق یک دستگاه با دوربین فعال اشاره شده است. گفته می‌شود این روند بازبینی حدود پنج دقیقه زمان می‌برد. این پیام همچنین به کاربران اطلاع می‌دهد تا «آماده گرفتن سلفی و تصاویری از کارت شناسایی باشند.»

با این حال همانطور که حدس می‌زنید این روند هنوز در دست اجرا است و نهایی نشده و اطلاعات درز کرده مربوط به راه‌اندازی پیش‌هنگام است.

اطلاعات مهم

براساس اطلاعات موجود، X تصاویر کارت شناسایی شما و داده‌های بیومتریک را تا ۳۰ روز در سرور‌های خود ذخیره می‌کند. پلتفرم در طول این مدت اطلاعات و بازبینی هویت شما را «با هدف تایید هویت» با شرکت Au10tix به اشتراک می‌گذارد و X از داده‌های شما برای اهداف «ایمنی و امنیتی» استفاده می‌کند.

یک جستجوی سریع درمورد Au10tix در گوگل نشان می‌دهد این شرکت سابقه خوبی دارد. هیچ داده‌ای از Au10tix به عموم درز نکرده است. در ظاهر به نظر می‌رسد ایلان ماسک با انتخاب Au10tix تصمیم درستی گرفته است.

اما راه‌اندازی این روند هنوز مشخص نیست. خوب است بگوییم که یک مرتبه بخش تذکرهای اجتماعی توییتر به عرضه این قابلیت اشاره کرده بود. براساس این اطلاعات، این قابلیت به صورت اختیاری بریا کاربران پریمیوم عرضه می‌شود و برای همه الزامی نیست.

با این حال برخی از این تذکر‌های اجتماعی پس از نگارش مقاله تغییر کردند و در حال حاضر می‌گویند X هیچ اطلاعاتی درمورد «بازبینی تصویر کارت شناسایی در سایت» ارائه نمی‌کند. تصویر پایین، بیانیه اولیه بخش تذکر‌های اجتماعی اکس را نشان می‌دهد.

بررسی بیشتر

براساس اطلاعات به دست آمده، این روش جدید راهکاری است برای مبارزه با جعل هویت در X. اگر به یاد داشته باشید ماسک سیستم بازبینی و تایید هویت توییتر سابق را تغییر داد و به تیک آبی ۸ دلاری روی آورد.

اما خیلی زود این تغییر برای توییتر دردسرساز شد و تعداد زیادی حساب جدید جعلی را مشاهده کردیم. در یکی از مثال‌های معروف فردی با جعل هویت شرکت دارویی Eli Lily پیامی را درمورد عرضه رایگان انسولین منتشر کرد و باعث ریزش ارزش سهام این شرکت شد. این شرکت سپس در اعتراض به چنین اتفاقی تمام تبلیغات خود را از این شبکه اجتماعی پس گرفت.

حال سوال اینجاست که آیا X می‌تواند با این راهکار از جعل هویت جلوگیری کند؟ فعلا که اینطور به نظر نمی‌رسد زیرا براساس اطلاعات موجود، یک فرایند اختیاری است و کاربران می‌توانند آن را نادیده بگیرند. حتی در صورت اجباری شدن هم شاید کاربران راضی به ارائه اطلاعات شناسایی و بیومتریک به شکرت ماسک یا هر شرکت امنیتی دیگری نباشند.

باید دید کاربران توییتر در آینده چه واکنشی به اقدامات ماسک و مدیریت جدید این شبکه اجتماعی خواهند داشت. لیندا یاکارینو، مدیرعامل جدید این شرکت، به تازگی در مصاحبه‌ای از اضافه شدن تماس ویدیویی به اکس اشاره کرده است. اکس پیش از این هم قابلیت‌های متعددی مثل انتشار ویدیو‌های طولانی را فعال کرده بود.

 

 

https://pvst.ir/fp9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو