skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مایکروسافت قرارداد خرید اکتیویژن را اصلاح کرد

۳۱ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت مایکروسات که پیشتر برای خرید اکتیویژن با مخالفت رگولاتورهای بریتانیا مواجه شه بود با اصلاح قرارداد حقوق استریم ابری بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را در بسیاری از بخش‌های جهان واگذار کرده است. رگولاتور رقابت و بازار انگلستان حالا قرارداد اصلاح شده را تحت بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش پیوست به نقل از وال‌استریت ژورنال، براساس قرارداد جدیدی که در اختیار اداره رقابت و بازارهای انگلستان (CMA) قرار گرفته این غول آمریکایی بیشتر حقوق استریم ابری بازی‌های اکتیویژن را برای یوبیسافت (Ubisoft)، شرکت بازی‌سازی رقیب، آزاد کرده است. در بین این بازی‌ها سری محبوب «Call of Duty» نیز دیده می‌شود.

طبق این قرارداد، مایکروسافت حق استریم ابری را تنها در منطقه اقتصادی اروپا، که عمدتا شرکت‌های غرب اروپا هستند و انگلستان در بین آنها نیست، برای خود محفوظ می‌دارد.

درنتیجه انتشار این خبر، ارزش سهام شرکت یوبیسافت افزایش یافت. ارزش مایکروسافت و اکتیویژن نیز در ساعات پیش از بازار به مقدار رشد کرد.

دولت انگلستان پیش از این با اشاره به احتمال ضربه به وضعیت رقابتی بازار بازی‌های ابری، با این قرارداد ۷۵ میلیارد دلاری مخالفت کرد. تکنولوژی جدید بازی ابری به کاربران اجازه می‌دهد که با هر دستگاه متصل به اینترنتی، بازی‌های ویدیویی را استریم کنند.

برخلاف بازار کنسول‌ها که تحت سلطه پلی‌استیشن از شرکت سونی، نینتندو سوئیچ و اکس‌باکس از شرکت مایکروسافت قرار دارد، رقابت چندانی در بازار نوپای بازی‌های ابری به چشم نمی‌خورد.

انعقاد این قرارداد اتفاقی بزرگی برای مایکروسافت به حساب می‌آید. این شرکت بیش از یک سال نیم است که برای متقاعد کردن رگولاتور‌های مختلف جهان تلاش می‌کند.

مایکروسافت در این دوره رضایت دولت چین و اروپا را به دست آورد اما در آمریکا و انگلستان به مشکل خورد. کمیسیون بازرگانی فدرال آمریکا (FTC)، همچنان با انعقاد قرارداد مخالف است اما جلوگیری از آن به دلیل مخالفت دادگاه از اختیارات این نهاد خارج است.

اداره رقابت و بازارهای انگلستان می‌گوید پیشنهاد جدید را تحت بررسی قرار می‌دهد. این رگولاتوری ضرب‌العجل ۱۸ اکتبر را برای مایکروسافت مشخص کرده است، همان تاریخی که مهلت انعقاد این قرارداد به پایان می‌رسد.

برد اسمیت، نامینده مایکروسافت، در یک پست وبلاگی پس از بیانیه CMA گفت: «ما باور داریم که این گام مثبتی برای بازیگران، توسعه بازار استریم ابری و رشد صنعت ما محسوب می‌شود.»

اسمیت می‌گوید مستثنی شدن منطقه اقتصادی اروپا به این دلیل است که مایکروسافت پیش‌تر برای جلب رضایت رگولاتوری‌های اتحادیه اروپا، امتیازاتی جداگانه‌ای را اعطا کرده است.

کمیسیون اروپا، نهاد نظارت بر رقابت قاره سبز، می‌گوید از نزدیک تحولات انگلستان را زیر نظر داشته و تاثیر احتمالی آن بر تعهدات پیشین بلوک اروپا را ارزیابی می‌کند.

بابی کاتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، در ایمیلی به کارکنان این شرکت گفت اکتیویژن از پیشنهاد جدید استقبال می‌کند و به رفع موانع موجود در جهت انعقاد قرارداد متعهد است.

با وجود حجم محدود بازار بازی‌های ابری، رگولاتورهای آمریکا و انگلستان، درمورد تاثیر منفی این قرارداد بر رقابت و نوآوری این بازار اظهار نگرانی کرده‌اند.

قرارداد اصلاح شده مایکروسافت با هدف رفع این نگرانی‌ها تنظیم شده است. به گفته CMA، براساس این قراراداد یوبیسافت می‌تواند بازی‌های اکتیویژن را در تمامی ارائه دهندگان بازی ابری، از جمله مایکروسافت، و براساس مدل‌های تجاری متفاوت عرضه کند.

با این حال سارا کاردل، رئیس CMA، با اشاره به بررسی اصلاحات گفت: «این چراغ سبز محسوب نمی‌شود.» او گفت که CMA پیش از تصمیم‌گیری، به دقت و به صورتی هدفمند جزئیات قرارداد جدید را ارزیابی می‌کند.

به گفته یوبیسافت این توافق «دسترسی [گیمر‌ها] به کتابخانه بزرگی از عنوان‌های محبوب و قدیمی» و همچنین عنوان‌های جدید را گسترش می‌دهد.

 

https://pvst.ir/fql

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو