skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قاضی آمریکایی قرارداد بزرگ مایکروسافت و اکتیویوژن را متوقف کرد

تحریریه پیوست

۲۴ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

در پی تلاش کمیسیون بازرگانی فدرال (FTC) برای جلوگیری از قرارداد ۷۵ میلیارد دلاری خرید اکتیویوژن بیلیزارد توسط مایکروسافت، یک قاضی فدرال ایالات متحده روند اکتساب را موقتا متوقف کرد.

به گزارش پیوست به نقل از فایننشال تایمز، یک قاضی منطقه‌ای در کالیفرنیا روز سه‌شنبه با صدور دستوری انعقاد یکی از بزرگترین قرارداد‌های صنعت بازی را تا زمان «جلسه ارائه مدارک» که برای پنجشنبه و جمعه هفته آینده تنظیم شده متوقف کرد.

کمیسیون بازرگانی فدرال سال گذشته نیز برای جلوگیری از بزرگترین قرارداد تاریخ مایکروسافت اقدام کرده بود اما دیروز دوشنبه این نهاد طی شکایتی از دادگاه فدرال خواست تا زمان انجام فرایند‌هایی که احتمال نقض قوانین ضد انحصار را بررسی می‌کنند و قرار است در ماه آگوست آغاز شوند این قرارداد را متوقف کند.

هردو شرکت تا روز جمعه برای ارائه مدارک مخالف با درخواست FTC زمان دارند.

مایکروسافت می‌گوید: «تسریع فرایند حقوقی در آمریکا نهایتا گزینه‌ها و رقابت بیشتری را وارد بازار می‌کند. یک دستور توقف موقت تا زمانی که با روند خوب تصمیم دادگاه را دریافت کنیم منطقی به نظر می‌رسد.»

شرکت اکتیویژن نیز به تذکری از سوی بابی کوتیک، مدیرعامل این شرکت در روز دوشنبه اشاره کرده است که می‌گوید شکایت FTC «پیشامد خوشایندی است» که «فرایند قانونی را تسریع می‌کند.»

کمیسیون بازرگانی فدرال از اظهار نظر درمورد دستور قاضی خودداری کرده است.

FTC در مستندات روز دوشنبه خود گفت: «مایکروسافت با کنترل محتوای اکتیویژن بیش از پیش این توانایی و انگیزه را دارد که محتوای اکتیویژن را برای کاهش رقابت تضعیف کند- از جمله رقابت در زمینه کیفیت، قیمت و نوآوری محصول.»

این رگولاتوری می‌گوید شکایت مذکور به دلیل گزارش‌هایی از سوی رسانه‌ها مطرح شده است که دو شرکت به دنبال انعقاد «فوری» قرارداد هستند.

جبهه‌گیری FTC در رابطه با این قرارداد عظیم یکی از بزرگترین جدال‌های این نهاد در دوران ریاست جمهوری جو بایدن است. بایدن در دوران ریاست جمهوری خود چندین مقام پیرو را در جایگاه‌ّای ضد انحصار به خدمت گرفته که هرکدام خط و نشان تندی برای فعالیت ضد رقابتی کشیده‌اند و لینا خان، مدیر FTC نیز یکی از آن مقامات است.

اداره رقابت و بازارهای انگلستان نیز در ماه آوریل دستور توقف این قرارداد را داد. این رگولاتوری مدعی بود که مایکروسافت ممکن است بازی‌های اکتیویژن را برای خدمات گیمینگ ابری خود انحصاری کند.

با این حال اتحادیه اروپا در اقدامی متفاوت از انگلستان و ایالات متحده اجازه انعقاد این قرارداد را صادر کرد و گفت مایکروسافت امتیازاتی را ارائه کرده است که نگرانی این نهاد را رفع می‌کند و مشتریان اروپایی که نسخه فعلی یا آینده بازی‌های اکتیویژن را خریداری کنند می‌توانند به مدت یک دهه در تمامی ارائه دهندگان ابری از آن استفاده کنند.

https://pvst.ir/f4o

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو