skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

تعداد شرکت‌های معتمد مالیاتی به ۷ رسید

تحریریه پیوست

۸ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سخنگوی سازمان امور مالیاتی امروز از صدور مجوز فعالیت برای یک شرکت جدید معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی نوع اول با عنوان «شرکت راهکارهای یکپارچه معتمد ایرانیان» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور مالیاتی، مهدی موحدی بک‏نظر سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به صدور مجوز فعالیت نوع اول برای یک شرکت جدید از سوی این سازمان، گفت: به موجب ماده (۲۶) قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند جهت حصول اطمینان از عملکرد صحیح مؤدیان در اجرای قانون مذکور از خدمات «شرکت‌‏های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی» استفاده کند.

موحدی بک‏نظر افزود: شرکت‌‏های معتمد ارائه‌کننده خدمات مالیاتی می‌توانند با سه نوع مجوز در زمینه‌های صدور و ارسال اطلاعات صورت‌حساب‌های الکترونیکی و پشتیبانی از تجهیزات مرتبط با آن، آموزش مودیان مالیاتی و ارائه مشاوره‌های فنی مالیاتی و غیرمالیاتی در راستای توانمندسازی مودیان مالیاتی با سازمان امور مالیاتی همکاری کنند.

او با بیان اینکه «شرکت راهکارهای یکپارچه معتمد ایرانیان» مجوز نوع اول خود را از سازمان امور مالیاتی دریافت کرده است، گفت: مودیان محترم مالیاتی از این پس می‌توانند در زمینه‌هایی همچون نصب، راه‌اندازی، پیکربندی، ارائه پشتیبانی و تامین تجهیزات مورد نیاز صدور صورت‌حساب الکترونیکی و همچنین صدور، نگهداری، جمع‌آوری و ارسال اطلاعات این صورت‌حساب‌ها به سامانه مودیان از خدمات این شرکت در کنار سایر شرکت‌های معتمد دیگر استفاده کنند.

شرکت‌های نوع اول اشخاص حقوقی دارای پروانه هستند که در حوزه صدور و ارسال اطلاعات صورت‌حساب‌های الکترونیکی و پشتیبانی از تجهیزات مرتبط با آن فعالیت می‌کنند و شرکت‌های نوع دوم و سوم نیز در زمینه آموزش مؤدیان مالیاتی و ارائه مشاوره‌های فنی مالیاتی و غیرمالیاتی با سازمان امور مالیاتی کشور همکاری می‌کنند.

تا پیش از اعلام نام شرکت «راهکارهای یکپارچه معتمد ایرانیان»، شرکت‌های «داده‌کاوی اول سام»، شرکت داده‌‌پردازی «کیسان»، «شرکت داده‌پردازی تیس»، شرکت «معتمد اول هوشمند راهبر» و شرکت «معتمد همراه فن‌آوا» از جمله شرکت‌های معتمد نوع اول خدمات مالیاتی بودند.

شرکت «دیان همراه فردا»، شرکت معتمد از نوع دوم و سوم است.

https://pvst.ir/fjn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو