skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

معافیت مالیاتی کسب‌وکارهای اینترنتی در صورت استفاده از سکوهای داخلی

سمانه سمیع تحریریه

۳۱ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتباطات اعلام کرد کسب‌وکارهای اینترنتی که تا پایان سال ۱۴۰۱ کد مالیاتی نداشتند و اظهارنامه مالیاتی هم پر نکرده‌اند در صورت حضور در پلتفرم‌های داخلی از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.

عیسی زارع‌پور امروز (۳۱ خرداد) در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: دولت مصوبه‌ای برای تسهیل کسب‌وکارهای اینترنتی ارائه داده است که بر اساس آن کسب‌وکارهای اینترنتی که تا پایان سال ۱۴۰۱ کد مالیاتی نداشتند و اظهارنامه مالیاتی پر نکرده‌اند هم از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند و در واقع این امکان بسیار خوبی است برای فعالیت کسب‌وکارهای که می‌خواهند در سکوهای داخلی فعالیت کنند.

او همچنین توضیح داد: یکی از مشکلات مهاجرت کسب‌وکارهای اینترنتی از سکوهای خارجی به داخلی این بود که کسب‌وکارها در آنجا مالیاتی پرداخت نمی‌کردند و همین که به پلتفرم‌های داخلی می‌آمدند، باید مالیات پرداخت می‌کردند. حالا دولت این تسهیل و معافیت مالیاتی را برای کسب‌وکارها فراهم کرده است. تاکید می‌کنم حتی برای کسانی که اظهارنامه مالیاتی، شناسه مالیاتی دارند یا در کنار کسب‌وکار فیزیکی، کسب‌وکار مجازی هم دارند امروز مصوب شد که در صورتی که صورت‌های مالی‌شان را در این دو حالت یعنی کسب‌وکارهای برخط و غیر برخط جدا کنند، آن بخش از فعالیت‌شان که در سکوهای اینترنتی خریدوفروش داخلی انجام می‌شود هم مشمول معافیت مالیاتی خواهد شد.

https://pvst.ir/f6b
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو