skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بیانیه «بله» درباره انتشار اطلاعات محتوای چت‌های عمومی+به‌روزرسانی

یگانه کربلایی نویسنده میهمان

۳۱ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱ مرداد ۱۴۰۲

اخیراً تصویری در فضای مجازی از یک صفحه کامپیوتر منتشر شده که نشان می‌دهد پیام‌های رد‌وبدل‌شده در یک گروه برای کارمندان «بله» قابل مشاهده است. پیام‌رسان «بله» در واکنش به انتشار این تصویر بیانیه‌ای منتشر کرده است.

به گزارش پیوست، به تازگی کاربری در توییتر با انتشار تصویر زیر از یک مانیتور اعلام کرده است کارمندان بله به پیام‌های کاربران این پلتفرم در گروه‌ها دسترسی دارند.

در بیانیه‌ای که بله در واکنش به این تصویر منتشر کرده، تاکید شده است امنیت و داده‌های شخصی کاربران، جزو خط قرمزهای «بله» است و این پلتفرم از آن حفاظت کرده، می‌کند و خواهد کرد.

در شرایطی بخشی از اطلاعات «بله» نشت کرده که این پیام‌رسان در جشنواره فاوا در بخش پیام‌رسان‌ها رتبه برتر را به دست آ‌ورده است.

بله در بیانیه خود عنوان کرده این مواردی که در تصویر منتشر شده در مورد محتواهای عمومی کانال‌های بیش از هزار کاربر است که محتوای ‌آنها از سوی سایر کاربران به عنوان محتوای نامناسب گزارش شده و از سوی بله مورد بررسی قرار گرفته است.

در این بیانیه آمده است: «بله، به عنوان یک پلتفرم، مانند تمام پلتفرم‌های دیگر موظف است تدابیر لازم را برای جلوگیری از کلاهبرداری‌ها و حفظ امنیت، دربارهٔ فعالیت کاربران خود در پلتفرم، اتخاذ کند. از این رو طبق سند قوانین و شرایط استفاده از بله که در قوانین و شرایط استفاده از پیام‌رسان بانکی بله منتشر شده «برای کانال‌ها و بازو‌هایی که به‌ صورت عمومی در دسترس هستند، بله از الگوریتم‌های خودکار برای آنالیز پیام‌ها برای جلوگیری از انتشار محتوای مجرمانه استفاده می‌کند. همچنین کاربران می‌توانند در صورت مشاهدهٔ این موارد، گزارش آن را به بازوی پشتیبانی ارسال یا از گزینه «گزارش محتوای نامناسب» استفاده کنند.»

در بخشی از این بیانیه گفته شده است: «آنچه در تصویر مذکور از صفحهٔ مانیتور منتشر شده، مربوط به ابزار اجرایی همین موضوع است. این ابزار صرفاً حاوی محتوای منتشرشده در کانال‌های عمومی و گروه‌های بیش از هزار عضو است که به صورت سیستمی و حسب نیاز کارشناسی، جهت مقابله با کلاهبرداری از کاربران مورد بررسی قرار می‌گیرد. بدیهی است که اطلاعات خصوصی کاربران، آی‌دی و شمارهٔ فرستندهٔ محتوا و مواردی از این قبیل در جهت حفظ حریم خصوصی کاربران به عنوان خط قرمز بله، در حیطهٔ این ابزار وجود ندارد و فقط محتوا، آن هم به صورت بی‌نام، در آن وجود دارد.»

به گفته مسئولان این پیام‌رسان، در این حالت بله این گزارش‌ها را بررسی می‌کند و در صورت تایید مجرمانه‌ بودن آن، طبق قانون، برخورد لازم انجام می‌شود. شایان ذکر است با گروه‌هایی که بیش از هزار عضو داشته باشند، در حوزهٔ بررسی محتوا، مشابه کانال‌های عمومی رفتار می‌شود.

بیانیه بله در مورد نشت اطلاعات

 

در پایان این بیانیه تاکیده شده است حریم خصوصی کاربران خط قرمز بله است و با تمام وجود از آن حفاظت می‌کند.

بله اعلام کرده است این پلتفرم حق قانونیِ پیگیری و برخورد با منتشرکنندگان این تصویر را برای خود محفوظ می‌دارد.

سازمان فناوری اطلاعات از «بله» توضیح خواست

پس از این اتفاق، سازمان فناوری اطلاعات از برگزاری جلسه‌ای در صبح امروز، شنبه با مدیران ارشد پیام‌رسان بله خبر داد و اعلام کرد از این پیام‌رسان خواسته شد تا توضیحات خود را در خصوص تصویر منتشر شده در فضای مجازی که گفته می‌شود از رایانه یکی کارکنان پیام‌رسان بله بوده را ضمن بررسی دقیق، فوراً به این سازمان ارائه دهد.

https://pvst.ir/fhi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو