skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گزارش کافه‌بازار: ۱.۸ میلیارد نصب برنامه و بازی در سال ۱۴۰۱

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۷ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کافه‌بازار مهم‌ترین دستاورد خود در سال ۱۴۰۱ را ارائه ۱۰ آنتی‌ویروس به کاربران برای سلامت‌سنجی اپلیکیشن‌ها و همچنین حضور تمامی اپ‌های بانکی روی این پلتفرم عنوان کرده و از آمار ۱.۸ میلیارد نصب برنامه و بازی در این فروشگاه اندرویدی خبر داده است.

به گزارش پیوست، کافه‌بازار در دوازدهمین سال فعالیت خود گزارشی مختصر از فعالیت خود در سال ۱۴۰۱ منتشر کرده که نشان می‌دهد کاربران این فروشگاه اندرویدی ۱.۸ میلیارد نصب برنامه و بازی در این سال انجام داده‌اند و تعداد به‌روزرسانی‌ها نیز به ۶۳۰ میلیون عدد رسیده است.

در این میان دسته ابزارها، شبکه‌های اجتماعی و سرگرمی بیشترین تعداد نصب را به خود اختصاص داده‌اند. در میان بازی‌ها نیز بازی‌های اکشن، تفننی و مسابقه‌ای محبوب‌ترین بازی‌ها در میان کاربران کافه‌بازار بوده‌اند.

کاربران این فروشگاه اپلیکیشن در سال گذشته یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون بار در میان برنامه‌ها و ۸۸۴ میلیون بار در دسته بازی‌ها جست‌وجو کرده‌اند.

همچنین بازی‌ها و برنامه‌های ایرانی در کافه‌بازار عدد ۱۸ و ۸۰۰ را نشان می‌دهد.

امنیت، بزرگترین دستاورد ۱۴۰۱

آذرماه ۱۴۰۱ بود که کافه‌بازار اعلام کرد کاربران می‌توانند با ۱۰ آنتی‌ویروس، سلامت برنامه‌ها و بازی‌های خود را پیش از دانلود بسنجند. در گزارش مذکور، این قابلیت به عنوان مهم‌ترین دستاورد سال ۱۴۰۱ عنوان شده است.

کافه‌بازار گفته است در سال ۱۴۰۱ در چند نوبت بازنگری‌هایی انجام داده و به بسیاری از برنامه‌ها و بازی‌هایی که در فرایند به‌روزرسانی، رفع خطاها و توجه به هشدارهای امنیتی ناتوان بوده‌اند هشدار داده یا آنها را حذف کرده است.

در این راستا ۳۳ هزار برنامه و بازی تا رفع مشکل‌های امنیتی حذف یا تعلیق شده‌اند.

بازار در گزارش خود به آمار همراه‌بانک‌های ایرانی نیز پرداخته است. طبق آمار اعلامی پارسال همراه‌بانک‌های ایرانی ۴۵ میلیون بار نصب شده‌اند که شامل ۲۲ بانک می‌شود.

در میان نسخه‌های مختلف اندروید نیز، اندروید ۱۱ با ۲۵.۵ درصد استفاده، محبوب‌ترین نسخه اندروید در میان کاربران کافه‌بازار است. نسخه‌های ۱۲ و ۱۳ نیز در رده‌های ۱۲ و ۱۳ قرار دارند.

متن کامل گزارش سال ۱۴۰۱ کافه بازار
https://pvst.ir/fgl
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو