skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

زبان فارسی به چت‌بات هوش مصنوعی گوگل اضافه شد

تحریریه پیوست

۲۲ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گوگل در حال اضافه قابلیت جدیدی به چت‌بات هوش مصنوعی بارد است،‌گامی که می‌تواند برگ برنده گوگل در رقابت با اوپن‌ای‌آی، انتروپیک (Anthropic) و دیگر فعالان هوش مصنوعی باشد. در بروزرسانی جدید گوگل ۴۰ زبان جدید از جمله فارسی به بارد اضافه شدند.

به گزارش پیوست، غول جستجوی جهان فروردین ماه امسال از چت‌بات هوش مصنوعی خود به عنوان رقیب ChatGPT رونمایی کرد. این ابزار هوشمند که نهایتا به صفحه جستجوی شما می‌آید چندی مرتبه، از جمله در Google I/O 2023 بروزرسانی شده است.

اوپن‌ای‌آی، رقیب گوگل که از حمایت تمام قد مایکروسافت برخوردار است نیز ChatGPT را بروزرسانی کرده است که از جمله می‌توان به اپلیکیشن iOS این چت‌بات و اضافه شدن دستور‌های صوتی اشاره کرد.

به نقل از CNBC،‌ بروزرسانی جدید گوگل موارد زیر را شامل می‌شود:

  • اضافه شدن زبان‌ها و مناطق جدید: به گفته گوگل کاربران می‌توانند از پس بارد را به ۴۰ زبان مختلف از جمله فارسی، عربی، چینی، آلمانی، هندی و اسپانیایی استفاده کنند. افزون بر این، بارد که پیش از این به دلیل نگرانی‌های حریم خصوصی کمیسیون محافظت از داده ایرلند در اروپا فعالیتی نداشت به قاره سبز می آید. گوگل در پست وبلاگی خود گفت: «ما با متخصصان، سیاست‌گذاران و رگولاتور‌های حریم خصوصی در مورد این توسعه مشورت کرده‌ایم.»
  • تحلیل عکس: بارد از این پست توانمندی‌هایی برای تحلیل عکس خواهد داشت. گوگل این قابلیت را در مراسم گوگل IO به عنوان امکانی در گوگل لنز معرفی کرده بود. کاربران از این پس می‌توانند تصویری را بارگذاری کرده و از بارد درمورد اطلاعات آن سوال کنند یا از این چت‌بات بخواهند که براساس تصویر زیرنویسی برای آن بنویسد. این قابلیت در حال حاضر تنها برای زبان انگلیسی قابل دسترسی است.
  • سبک‌های مختلف پاسخ‌دهی: به گفته گوگل بارد از این پس می‌تواند تن و سبک پاسخ‌های خود را به پنج گزینه مختلف ساده، طولانی، کوتاه، حرفه‌ای یا معمولی تغییر دهد. گوگل در توضیح این قابلیت مثالی را ارائه کرده که از بارد می‌خواهد متنی برای فروش یک صندلی راحتی قدیمی نوشته و سپس آن را کوتاه کند. این امکان در حال حاضر تنها به زبان انگلیسی قابل دسترسی است و به زودی به زبان‌های دیگر می‌آید.
  • خواندن پاسخ‌ها: بارد از این پس می‌تواند پاسخ خود را به صورت صوتی برای شما بخواند گه به گفته گوگل برای درک بهتر تلفظ یک کلمه یا نحوه خواندن شعر و نوشته مفید است. این قابلیت برای بیش از ۴۰ زبان فعال است.

 

https://pvst.ir/fet

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو