skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلتفرم دیسکورد امکان نظارت والدین را فراهم می‌کند

۲۱ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

دیسکورد، پیام‌رسان محبوب نوجوانان و گیمر‌ها بالاخره امکان نظارت والدین بر فعالیت فرزندان را فراهم می‌کند.

به گزارش پیوست، این پلتفرم رایگان که از سال ۲۰۱۵ فعالیت خود را آغاز کرده از جمله معدود پلتفرم‌های خارجی فیلتر نشده در ایران است و بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

وال‌استریت ژورنال می‌گوید دو سال پس از آنکه دیسکورد تمهیداتی را برای مجازات سو استفاده کنندگان و جلوگیری از نمایش محتوای غیراخلاقی برای کودکان در نظر گرفت، حالا امکان نظارت والدین را فراهم کرده است. بازخورد والدین و متخصصان رسانه دیجیتال باعث اقدام مجدد دیسکورد شده است.

والدین می‌توانند دوستان فرزندانشان را مشاهده کنند

درست شبیه به امکاناتی که متا به تازگی برای والدین در نظر گرفته است، پدر و مادرها در دیسکورد هم می‌توانند دوستان فرزند خود را مشاهده کنند، از پیام‌ها مطلع شوند و تعداد تماس‌ها، گروه‌ها و دیگر جزئیات را ببینند.

البته که این شرکت هم همانند دیگر شبکه‌های اجتماعی جزئیات و متن پیام را در اختیار والدین نمی‌گذارد.

کلینت اسمیت، مامور ارشد حقوقی دیسکورد، که بر تیم اعتماد و امنیت نظارت دارد می‌گوید:‌ «از آنجایی که می‌خواهیم نوجوانان عاملیت تجربه خود را داشته باشند، تصمیم گرفتیم تا محتوای پیام را فاش نکنیم.»

گفتنی است که دیسکورد همچنان امکاناتی مثل محدودیت زمانی را که در دیگر پلتفرم‌ها شاهدش هستیم ارائه نمی‌کند.

والدین برای نظارت بر فرزندانشان در دیسکورد باید حساب افتتاحح کنند
والدینی که می‌خواهند از فعالیت‌های فرزند خود مطلع شوند باید یک حساب دیسکوردی افتتاح کرده و آن را به حساب فرزند خود متصل کنند.

نحوه دسترسی به امکانات جدید

والدینی که حساب دیسکورد خودشان را ایجاد کرده و به حساب نوجوان متصل کنند به یک ابزار خانواده دسترسی خواهند داشت که اطلاعاتی درمورد فعالیت کودک ارائه می‌دهد. نوجوانان هم باید پس از باز کردن تنظیمات مرکز خانواده، یک کد QR را با والدین به اشتراک بگذارند و سپس درخواست نظارت والدین خود را بپذیرند.

بسیاری از والدین در سال‌های گذشته از دیسکورد به دلیل ارتباط کودکانشان با افراد مزاحم شکایت کرده‌اند. در این پلتفرم هرکسی می‌تواند یک گروه چت خصوصی یا «سرور» بسازد و پیام‌، ویدیو و تصویری را در آن به اشتراک بگذارد. محتوای غیراخلاقی نیز به سادگی در بعضی از سرورها عرضه می‌شوند.

اسمیت می‌گوید این شرکت از سال ۲۰۲۱ گروه‌هایی را با حضور والدین برگزار کرده و با اتحادیه ملی والدین ارتباط گرفته است. به گفته او «بیشترین سوال آنها این است، نوجوان من در دیسکورد چه کار می‌کند؟»

او می‌گوید امیدوار است اطلاعاتی که حالا والدین به آن دسترسی دارند نمایی از فعالیت فرزندانشان در این پلتفرم را در اختیار آنها گذاشته و پیش‌زمینه‌ای برای گفتگو در این باره باشد. متخصصان تربیت فرزند معتقدند که برای کمک به ساخت عادت‌های منطقی در فضای آنلاین باید با فرزندان مکالمه آزاد داشت.

برای مشاهده اطلاعات فرزندتان به بخش چکیده فعالیت‌ها بروید
 والدین می‌توانند دوستان جدید فرزندشان در یک هفته گذشته، تعداد سرور‌ها و تعداد تماس و پیام‌های فرزندشان را مشاهده کنند.

هوش مصنوعی و بروزرسانی سیاست‌ها

براساس تازه‌ترین گزارش شفافیت دیسکورد، امنیت کودک در آخرین سه ماهه سال ۲۰۲۲ پس از فعالیت‌های غیرقانونی،‌ در رده دوم نقض پرتعداد سیاست‌های غیر-اسپم قرار گرفته است. گزارش بعدی این شبکه اجتماعی در ادامه ماه جاری (جولای) ارائه می‌شود.

دیسکورد همچنین در حال کار روی سیستمی است که می‌تواند رفتار تهاجمی را در چت کاربران شناسایی کند. این شرکت در حال بروزرسانی سیاست‌های خود است تا درمورد اقداماتی که برای رفتار تهاجمی بزرگسالان و نوجوانان بالاتر از سن قانونی، در قبال کودکان گرفته شده شفاف‌سازی کند. این اقدامات با حذف حساب یا گزارش آنها به مرکز ملی کودکان مفقود و مورد سوء استفاده قرار گرفته (NCMEC) مجازات می‌شوند و در صورت اقدام اشتباه فرد حق اعتراض دارد.

از آنجایی که تصاویر ساخته هوش مصنوعی بیش از پیش به تصاویر واقعی شبیه شده‌اند، دیسکورد سیاست خود را به گونه‌ای بروزرسانی خواهد کرد که انتشار تصاویری با درون مایه جنسی از کودکان را حتی در حوزه تصاویر ساخته هوش مصنوعی نیز ممنوع کند. دیسکورد همچنین تصریح می‌کند که سرور‌های مربوط به زوج‌یابی نوجوانان نیز غیر مجاز هستند.

 

https://pvst.ir/feh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو