skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چین کنترل محتوای اینفلوئنسر‌های شبکه اجتماعی را افزایش می‌دهد

۱۹ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

براساس دستورالعمل‌های جدید اداره فضای سایبری چین برای شرکت‌های تکنولوژی، پلتفرم‌های آنلاین باید محتوای اینفلوئنسر‌های آنلاین را بیش از پیش کنترل کنند.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، براساس تذکری که اداره فضای سایبری چین (CAC) روز دوشنبه منتشر کرده است، پلتفرم‌های آنلاین باید به موقع در جهت نظارت و حذف حساب‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی اطلاعات اشتباه منتشر کرده و یا به گونه‌ای خطرناک روی موضوعات داغ تمرکز می‌کنند اقدام کنند.

این دستورالعمل‌های سیزده‌گانه که تاریخشان به هفته گذشته برمی‌گردد مشخص نمی‌کنند که چه نوع محتوایی غیرقانونی یا خطرناک است اما مسئولیت مدیریت بهتر این تولیدکنندگان محتوا که از آنها به عنوان رسانه‌فردی یاد می‌شود را برعهده ارائه دهندگان پلتفرم می‌دانند.

از جمله پیش‌نیاز‌های بیشمار تصریح شده در این دستور‌العمل‌ها می‌توان به تقویت تایید هویت حساب‌ها و نشانه‌گذاری شایعات یا محتوای بحث‌برانگیز اشاره کرد و پلتفرم‌ها باید الگوریتم خود را به گونه‌ای تجهیز کنند که محتوای رد شایعات را بیشتر ترویج دهد. صاحبان پلتفرم باید تولیدکنندگان محتوایی که اطلاعاتی در حوزه امور مالی، آموزش، رسانه و بهداشت عمومی منتشر می‌کنند را به خوبی تایید هویت کنند.

این دستورالعمل‌ها پس از آن منتشر شده‌اند که دولت چین روز جمعه پیش‌نویس مقرراتی را منتشر کرد که براساس آن ارائه دهندگان خدمات آنلاین باید با محتوای زورگویی آنلاین مبارزه کنند و برای این موضوع جریمه‌هایی براساس قوانین موجود امنیت آنلاین و محافظت از داده‌های فردی در نظر گرفته شده است. این تازه‌ترین اقدام اداره وزارت سایبری چین در جهت کنترل بیشتر پلتفرم‌های بزرگ از جمله پلتفرم‌های متعلق به شرکت تنسنت، بایت‌دنس و ویبو (Weibo)، پلتفرمی شبیه‌ به توییتر، است.

این رگولاتوری اوایل خرداد ماه طی گزارشی از یک تحقیق و تفحص ۲ ماهه در شبکه‌های اجتماعی گفت بیش از ۱.۴ پست را از شبکه‌های اجتماعی حذف کرده است.

 

https://pvst.ir/fdw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو