skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چین صادرات فلزات اساسی تولید چیپ را محدود می‌کند

۱۲ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

چین در اقدامی که واکنش پکن به محدودیت‌های آمریکا و هم‌پیمان‌هایش برای صادرات چیپ به نظر می‌رسد، صادرات دو فلز مهم برای تولید نیمه‌رسانا و دیگر لوازم الکترونیکی را محدود می‌کند. این اقدام احتمالا هزینه تولید سخت‌افزار را افزایش داده و تنش ژئوپلیتیک را برای توسعه تکنولوژی‌های پیشرفته بیشتر می‌کند.

به گزارش پیوست، براساس بیانیه وزارت بازرگانی چین، پکن از ابتدای آگوست صادرات دو فلز گالیوم، ژرمانیوم و اجزای شیمیایی آنها را محدود می‌کند. براساس این بیانیه محدودیت‌های مذکور در جهت حفظ امنیت و منافع ملی چین هستند.

براساس این خبر که توسط بلومبرگ منتشر شده است از ابتدای آگوست صادرکنندگان این دو فلز باید برای شروع یا ادامه صادرات خود از وزارت بازرگانی چین مجوز بگیرند. شرکت‌ها باید گزارش دقیقی از خریداران خارجی و استفاده‌های آنها ارائه کنند و در صورت نیاز بررسی درخواست‌ها به شورای دولتی واگذار می‌شود.

چین بزرگترین تولید کننده ۲۰ مواد خام ضروری از جمله گالیوم و ژرمانیوم در جهان است. این کشور همچنین در حوزه پردازش و پالایش مواد نیز جایگاه مهمی در جهان دارد. هردو فلزی که در بیانیه وزارت بازرگانی چین محدود شده‌اند در محصولات بسیاری از جمله پنل‌های خورشیدی، لیزر، عینک‌های دید در شب و چیپ‌های کامپیوتری کاربرد دارند.

به نظر می‌رسد که اقدام پکن در واکنش به محدودیت‌هایی باشد که آمریکا و متحدانش برای صادرات چیپ‌ و تجهیزات تولید چیپ به این کشور در نظر گرفته‌اند. محدودیت‌های جدید ژاپن و آمریکا برای صادرات چیپ‌های پیشرفته دسترسی شرکت‌های تکنولوژی چین به تکنولوژی روز دنیا را محدود کرده است و کشور هلند، که شرکت ASML یکی از مهمترین سازندگان تجهیزات تولید چیپ پیشرفته، را میزبانی می‌کند نیز محدودیت‌های صادراتی مشابه آمریکا را به اجرا گذاشته است.

 

https://pvst.ir/fbk

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو