skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

متا رقیب توییتر را به دلیل نگرانی‌های قانونی در اروپا عرضه نمی‌کند

۱۴ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اپلیکیشن تردز (Threads) متا که قرار است از این هفته رقابت خود با توییتر را آغاز کند در اروپا عرضه نمی‌شود. اتحادیه اروپا در حال بررسی است تا ساز و کار اشتراک‌گذاری داده بین پلتفرم جدید و اپلیکیشن اینستاگرام را قانون‌مند سازد.

به گزارش پیوست، متا که پیش از این طعم جریمه سنگین اتحادیه اروپا را چشیده است فعلا میکرو بلاگری خود را در قاره سبز عرضه نمی‌کند و در انتظار دستورالعمل‌های بیشتر رگولاتوری اروپا است.

بلومبرگ به نقل از یک فرد مطلع می‌گوید متا در انتظار دستورالعمل بیشتر در مورد قانون بازارهای دیجیتال (Digital Markets Act) از اتحادیه اروپا است که قرار است پلتفرم‌های بزرگ آنلاین و استفاده آنها از قدرت بازار را بررسی کند.

کمیسیون اروپا در حال حاضر مشغول مذاکره مقررات با شرکت‌ها است و انتظار می‌رود که دستورالعمل‌های بیشتری را تا ماه سپتامبر ارائه کند.

فروشگاه‌های اپلیکیشن در کشور‌های اتحادیه اروپا از جمله آلمان، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، ایرلند و بلژیک هنوز اپلیکیشن تردز را وارد لیست خود نکرده‌اند. براساس اطلاعات اپ‌استور اپل در آمریکا و انگلستان، این خدمت جدید قرار است روز پنجشنبه از سوی متا ارائه شود.

نگرانی کاربران از عملکرد متا در جمع‌آوری داده‌ها مشتریان خود حالا از فیسبوک و اینستاگرام به تردز منتقل شده است. ایان زلبو، خبرنگار وبسایت 9to5Mac روز گذشته با انتشار توییتی با اشاره به داده‌های فروشگاه اپل گفت، اپلیکیشن رقیب توییتر تمام داده‌های شما را جمع‌آوری می‌کند.

در این لیست اطلاعاتی مثل بهداشت و سلامت، خرید، مکان، اطلاعات مالی و حتی تاریخچه جستجوی کاربران نیز به چشم می‌خورد.

ایلان ماسک، مالک توییتر، نیز در کنایه به نحوه جمع‌آوری داده‌های تردز گفت: «جای شکرش باقی است که [اپلیکیشن‌های متا] انقدر عاقلانه اداره می‌شوند.»

کریس کاکس، مدیر ارشد محصولی متا، پیشتر با اطلاع رسانی درمورد اپلیکیشن تردز به کارکنان متا گفته بود که بسیاری خواستار یک پلتفرم عاقلانه هستند.

سخنگوی متا در رابطه با عرضه تردز گفته است که در حال که برای عرضه این محصول در بیش از ۱۰۰ کشور آماده می‌شویم و کشور‌های بیشتری به زودی اضافه خواهند شد اما هنوز لیست کاملی در دست نیست.

چندین شرکت از جمله در قوانین بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا به عنوان «دروازه‌بان»‌های جهان دیجیتالی شناخته‌شده‌اند و در معرض مقررات سخت‌گیرانه تری قرار می‌گیرند. براساس مقررات بازارهای دیجیتال، شرکت‌هایی بزرگ با بیش از ۴۵ میلیون کاربر و ارزش بالای ۸۰ میلیون دلار در این دسته قرار می‌گیرند.

تردز به کاربران اجازه می‌دهد که با همان حساب‌های اینستاگرامی خود ارتباط بگیرند و نام‌کاربری اینستاگرام خود را حفظ کنند. با توجه به میلیارد‌ها کاربر اینستاگرام، این پلتفرم میکروبلاگری احتمالا خیلی سریع تعداد زیادی کاربر را جذب خود خواهد کرد.

روزنامه مستقل ایرلند گزارش کرده است که تردز فعلا در اتحادیه اروپا عرضه نمی‌شود. این روزنامه با اشاره به سخنگوی کمیسیون محافظت از داده‌های ایرلند، نهادی که بر دفتر مرکزی متا در اروپا نظارت دارد، این خبر را منتشر کرده است.

گراهام دویل، کمیسر این کمیسیون محافظت از داده‌های ایرلند، در تماس تلفنی با بلومبرگ گفت: «متا به ما اطلاع داده که در حال حاضر برنامه‌ای برای عرضه این محصول در اتحادیه اروپا ندارد.»

 

https://pvst.ir/fcf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو