skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ارزش بازار اپل برای اولین به ۳ هزار میلیارد دلار رسید

۱۰ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ارزش سهام شرکت اپل برای اولین بار روز جمعه کار خود را با ارزشی بیشتر از ۳ هزار میلیارد دلار به پایان برد. ارزش سهام این شرکت با رشد ۲.۳۱ درصدی به اوج تازه‌ای‌ رسید و از قیمت ۱۹۰.۷۳ دلار عبور کرد.

به گزارش پیوست به نقل از CNBC، اپل اولین شرکتی بود که پیشتر در ژانویه ۲۰۲۲ سرحد ۳ هزار میلیارد دلاری را پشت سر گذاشت اما نتوانست معاملات روز را با همین ارزش‌گذاری به پایان برساند.

رشد چشمگیر اپل حاکی از رویکرد مثبت سرمایه‌گذاران نسبت به اپل و محصولات و خدمات این شرکت است. این در حالی است که اپل در ما مه درمورد کاهش ۳ درصدی بازده مالی خود هشدار داده است.

اپل یکی از نقاط روشن صنعت تکنولوژی در شرایط فعلی بازار است، آنهم در شرایطی که غول‌های تکنولوژی به صرفه‌جویی و افزایش بازدهی متعهد شده‌اند و بسیاری تعداد کارکنان خود را برای کنترل هزینه‌ها کاهش داده‌اند.

شرکت اپل به تازگی و در مراسم WWDC 2023 از هدست واقعیت ترکیبی خود با قیمت ۳ هزار و ۵۰۰ دلار رونمایی کرد. ورود اپل به بازار واقعیت ترکیبی نقطه عطف مهمی برای این صنعت به حساب می‌آید اما قیمت بالای هدست واقعیت ترکیبی باعث شده تا بسیاری نسبت به موفقیت اپل در این صنعت مردد باشند.

شرکت متا، از دیگر فعالان حوزه واقعیت افزوده و ترکیبی، که مدت‌ها است آینده خود را با این صنعت گره زده است هدست‌های مقرون به صرفه‌تری با قیمت حدود ۵۰۰ دلار را در اختیار کاربران می‌گذارد و به گفته مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، تا همین امروز ده‌ها میلیون هدست واقعیت افزوده و ترکیبی را به فروش رسانده است.

دن ایوز، تحلیلگر ارشد شرکت سرمایه‌گذاری ودبوش سکیوریتی، طی تذکری روز جمعه گفت: «منتقدان و کسانی که به ریزش سهام اپل باور دارند همچنان سردرگم هستند زیرا بسیاری امسال به داستان رشد پر نقص اپل و ریزش شدید اشاره کرده‌اند و به باور ما دقیقا عکس آن را شاهد هستیم.»

ارزش سهام شرکت اپل با رویکرد مثبت سرمایه‌گذاران برای سال ۲۰۲۳ حدود ۴۹ درصد نسبت به دوره مشابه در سال گذشته رشد کرده است.

https://pvst.ir/faj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو