skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

وزیر اقتصاد: کارمزد تراکنش نباید از سقف مصوبه بانک مرکزی افزایش پیدا کند جدول تغییرات کارمزد خدمات بانکداری الکترونیکی بر اساس بخشنامه ۱۴۰۲ بانک مرکزی

۷ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

 بانک مرکزی در اردیبهشت‌ماه بخشنامه اصلاح نظام کارمزدها را به شبکه بانکی ابلاغ کرد. علاوه بر افزایش کارمزد تراکنش خدمات و سرویس‌های بانکی در مصوبه بانک مرکزی، برای اولین بار تراکنش‌های خرید مشمول اخذ کارمزد شدند. وزیر اقتصاد علت افزایش کارمزد کارت به کارت را افزایش درآمد شرکت‌های دست‌اندرکار و شبکه بانکی دانست.

به گزارش پیوست، وزیر اقتصاد امروز (۷ تیرماه) در جمع خبرنگاران درباره افزایش کارمزد تراکنش کارت به کارت عنوان کرد: بانک مرکزی از مدتی پیش مصوب کرد که با توجه به این‌که شرکت‌های دست‌اندرکار و هم شبکه بانکی کشور متقاضی این بودند که درآمد ناشی از خدمات داشته باشند تا سود، بانک مرکزی یکی از محل‌های آن را افزایش کارمزد قرار داد باتوجه به این‌که مدت زیادی بود این رقم تغییر نکرده بود و این ناشی از ابلاغ کارمزدها در تراکنش‌هاست.

احسان خاندوزی تاکید کرد میزان کارمزد تراکنش نباید از سقف مصوبه بانک مرکزی افزایش پیدا کند.

در بخشنامه بانک مرکزی برای اصلاح نظام کارمزدها، در بخش کارمزد خدمات بانکی الکترونیکی (کارمزد تراکنش مصوبه بانک مرکزی) در ۲۸ عنوان تغییر کارمزد صورت گرفته است. بر اساس بخشنامه بانک مرکزی در اصلاح نظام کارمزدها انتقال وجه شتابی کارت به کارت/ انتقال وجه کارت به شبا (خدمات سحاب)، حداقل ۷۰۰ تومان تا مبلغ یک میلیون تومان و به ازای هر یک میلیون تومان مازاد،  ۲۸۰ تومان افزایش پیدا کرده است. همچنین کارمزد انتقال وجه بین بانکی پایا به ترتیب در دستور پرداخت انفرادی و پرداخت گروهی  ۰/۰۱ درصد مبلغ تراکنش با کف ۲۴۰ تومان و سقف سه هزار تومان و در پرداخت گروهی هزار و دویست تومان هر فایل به اضافه هر واریز ۱۲۰ تومان تومان تعیین شده است. همچنین انتقال وجه بین‌بانکی ساتنا ۰/۰۲ درصد مبلغ تراکنش تا سقف ۲۸ هزار تومان و به اعلام ۱۰ گردش آخر کارت (بین‌بانکی) ۱۸۰ تومان کارمزد افزایش پیدا کرده است.

کارمزدهای جدید خدمات بانکداری الکترونیکی

همچنین برای صدور انواع کارت مغناطیسی هوشمند/اعتباری، حداکثر هفت هزار و ۲۰۰ تومان و برای صدور انواع کارت مغناطیسی (نقدی، بن کارت و هدیه و…) حداکثر سه هزار و ۶۰۰ تومان و برای صدور کارت مجازی برای اشخاص حقیقی و حقوقی به ترتیب سه هزار و ۳۰۰ تومان و سه هزار و ۶۰۰ تومان کارمزد در نظر گرفته شده است. بر اساس بخشنامه بانک مرکزی از این پس اعلام مانده کارت (بین‌بانکی) ۱۴۴ تومان کارمزد دریافت خواهد شد. این کارمزد شامل کلیه ابزارهای پذیرش بانکی و شاپرکی می‌شود. همچنین اعلام مانده کارت و صورت‌حساب ۱۰ گردش آخر-پایان شعب (بین‌بانکی) ۲۶۵ تومان کارمزد خواهد داشت.

همچنین در نظام کارمزد جدید از این پس پذیرندگان فروشگاهی بایستی به ازای تراکنش‌های تا سقف ۶۰۰ هزار تومان مبلغ ۱۲۰ تومان و برای تراکنش‌های بالاتر از سقف تعیینی، دو ده هزارم مبلغ تراکنش به شبکه پرداخت، کارمزد دریافت خواهد شد. همچنین در این بخشنامه تاکید شده حداکثر کارمزد پرداختی در نظام جدید کارمزد از سوی پذیرنده، مبلغ چهار هزار تومان خواهد بود و به دارنده کارت کارمزد تعلق نمی‌گیرد.

https://pvst.ir/f9w

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو