skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

دارندگان دستگاه‌های کارتخوان باید کارمزد پرداخت کنند کارمزدهای خدمات الکترونیکی بانکی در سال ۱۴۰۲ ابلاغ شد

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

بانک مرکزی کارمزد خرید را به لیست کارمزدهای خدمات الکترونیکی بانک مرکزی اضافه کرد و طبق بخشنامه جدید این بانک، کارمزد خرید ۱۲۰ تومان برای تراکنش‌های زیر ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد.

به گزارش پیوست، طبق بخشنامه بانک مرکزی در اصلاح کارمزد خدمات بانکی ریالی و الکترونیکی، از این پس در کارمزد خرید از پذیرنده (فروشگاه‌ها) در تراکنش‌های تا سقف ۶۰۰ هزار تومان، مبلغ ثابت ۱۲۰ تومان و در تراکنش‌های بالاتر از سقف ۶۰۰ هزارتومان، دو ده هزارم (۰/۰۰۰۲) مبلغ تراکنش کارمزد اخذ خواهد شد. همچنین حداکثر کارمزد دریافتی از پذیرندگان، چهار هزار تومان خواهد بود.

🔗 لینک گفتگو در کانال یوتیوب پیوست

🔗 لینک گفتگو در کانال آپارات پیوست

بانک مرکزی امروز (۱۷ اردیبهشت‌ماه) بخشنامه به‌روزرسانی کارمزد خدمات بانکی ریالی و الکترونیکی را به شبکه بانکی ابلاغ کرده است. آخرین به‌روزرسانی کارمزد خدمات ریالی و الکترونیکی به سه سال گذشته برمی‌گردد. بانک مرکزی در این بخشنامه کارمزد خرید را بعد از یک دهه تغییر داده و برای اولین بار پذیرنده (فروشگاه‌ها) را به‌ عنوان ذی‌نفع تراکنش، در نظام کارمزدی دیده است. بر این اساس، از این پس پذیرندگان فروشگاهی بایستی به ازای تراکنش‌های تا سقف ۶۰۰ هزار تومان مبلغ ۱۲۰ تومان و برای تراکنش‌های بالاتر از سقف تعیینی، دو ده هزارم مبلغ تراکنش به شبکه پرداخت، کارمزد دهند. همچنین در این بخشنامه تاکید شده حداکثر کارمزد پرداختی در نظام جدید کارمزد از سوی پذیرنده، مبلغ چهار هزار تومان خواهد بود و به دارنده کارت کارمزد تعلق نمی‌گیرد.

کارمزدهای جدید خدمات بانکداری الکترونیکی
کارمزدهای جدید خدمات بانکداری الکترونیکی

در این بخشنامه، در بخش کارمزد خدمات بانکی الکترونیکی در ۲۸ عنوان تغییر کارمزد صورت گرفته است. در این بخش برای صدور انواع کارت مغناطیسی هوشمند/اعتباری، حداکثر هفت هزار و ۲۰۰ تومان و برای صدور انواع کارت مغناطیسی (نقدی، بن کارت و هدیه و…) حداکثر سه هزار و ۶۰۰ تومان و برای صدور کارت مجازی برای اشخاص حقیقی و حقوقی به ترتیب سه هزار و ۳۰۰ تومان و سه هزار و ۶۰۰ تومان کارمزد در نظر گرفته شده است.

همچنین برای اعلام مانده کارت (بین‌بانکی) ۱۴۴ تومان کارمزد دریافت خواهد شد. این کارمزد شامل کلیه ابزارهای پذیرش بانکی و شاپرکی می‌شود. همچنین اعلام مانده کارت و صورت‌حساب ۱۰ گردش آخر-پایان شعب (بین‌بانکی) ۲۶۵ تومان کارمزد خواهد داشت.

کامزد انتقال وجه شتابی کارت به کارت/ انتقال وجه کارت به شبا (خدمات سحاب)، حداقل ۷۰۰ تومان تا مبلغ یک میلیون تومان و به ازای هر یک میلیون تومان مازاد،  ۲۸۰ تومان خواهد بود. همچنین کارمزد انتقال وجه بین بانکی پایا به ترتیب در دستور پرداخت انفرادی و پرداخت گروهی  ۰/۰۱ درصد مبلغ تراکنش با کف ۲۴۰ تومان و سقف سه هزار تومان و در پرداخت گروهی هزار و دویست تومان هر فایل به اضافه هر واریز ۱۲۰ تومان تومان تعیین شده است. به انتقال وجه بین‌بانکی ساتنا ۰/۰۲ درصد مبلغ تراکنش تا سقف ۲۸ هزار تومان و به اعلام ۱۰ گردش آخر کارت (بین‌بانکی) ۱۸۰ تومان کارمزد تعلق خواهد گرفت.

همچنین کارمزد خدمات مربوط به صدور سفته و برات الکترونیکی به شکل مقطوع ۲۰ هزار تومان و ثبت یا انتقال یا استعلام چک در سامانه صیاد به شکل حضوری پنج هزار تومان و به شکل غیرحضوری هزار تومان خواهد بود.

https://pvst.ir/esp

یک دیدگاه

  1. دولت فقیر بهتر از این نمیشه باید از جیب مردم بخوره یا مالیات یا کارمزده یا …..بعدش چی سر ماها بیاد واقعا جای تاسف هست تاسف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو