skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نامه سرگشاده انجمن تجارت الکترونیک تهران به رئیس جمهور درباره کندی اینترنت در کشور

یگانه کربلایی نویسنده میهمان

۷ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

انجمن تجارت الکترونیک تهران در نامه‌ای سرگشاده به ابراهیم رئیسی، درباره اختلالات و کندی اینترنت در کشور، اعلام کرده است که به زودی گزارشی از وضعیت اینترنت در ایران، پیشنهادها و راهکارهای عملی بخش خصوصی، برای برون رفت از این بحران، منتشر خواهد کرد.

به گزارش پیوست، اعضای انجمن تجارت الکترونیک تهران با اشاره به دستور شب گذشته رئیس جمهور به وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی مبنی بر پیگیری کندی اینترنت گفته‌اند:«گام اول هر تغییر، پذیرش اشکالات موجود است. از این رو، دعوت شما به بررسی بحران «کندی اینترنت» را به فال نیک می‌گیریم، و امیدواریم این اقدام سرآغاز تغییرات مثبتی در کیفیت اینترنت کشور و کاهش محدودیت‌های آن باشد.»

آنها اعلام کرده‌اند که این انجمن به عنوان یک تشکل‌ بخش خصوصی، همزمان با بررسی کارگروه دولت، از نگاه تخصصی گزارشی از اختلالات و کیفیت اینترنت در ایران تهیه و آن را به صورت عمومی منتشر خواهد کرد.

در این نامه گفته شده است که در گزارشی که منتشر می‌شود، تلاش‌ خواهد شد پیشنهادها و راهکارهای عملی بخش خصوصی نیز ارائه شود به این امید که هم شاخصی علمی و دقیق در اختیار افکار عمومی قرار گیرد و هم کمکی به دولت در اجرای این وظیفه خطیر باشد.

در بخش پایانی نامه انجمن تجارت الکترونیک آمده است:«نیروی انسانی خبره، موقعیت جغرافیایی ممتاز و منابع گسترده انرژی می‌تواند زیرساخت‌های تبدیل ایران به هاب اقتصاد دیجیتال در خاورمیانه باشد. تحقق پیش‌بینی سهم ۱۵ درصدی اقتصاد دیجیتال در برنامه هفتم توسعه امکان‌پذیر است، اما گام اول تحقق چنین اهدافی، تضمین «اینترنت آزاد، پرسرعت و با کیفیت برای تمام مردم ایران» است. ما به عنوان نمایندگان گروهی از شرکت‌های خصوصی فناور، از هیچ تلاشی برای تحقق چنین هدفی فروگذار نخواهیم بود.»

 

https://pvst.ir/f9s

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو