skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نیروهای دفاعی ژاپن به سراغ اینترنت ماهواره‌ای استارلینک می‌روند

۴ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

روزنامه ژاپنی Yomiuri می‌گوید نیروهای دفاعی ژاپن در حال آزمایش اینترنت ماهواره‌ای استارلینک هستند و تکنولوژی این شرکت قرار است از سال آینده مالی رسما برای تمامی نیروها استفاده شود.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، این روزنامه با اشاره به منابع دولتی که البته نامی از آنها برده نشده می‌گوید نیرو‌های دفاعی ژاپن پیشتر شبکه این شرکت آمریکایی را از ماه مارس برای نیروهای زمینی، دریایی و هوایی خود آزمایش کرده و از آوریل ۲۰۲۴ رسما استفاده از آن را آغاز می‌کنند.

به گفته این روزنامه نیروهای دفاعی ژاپن در حال حاضر از دو ماهواره X-band بومی در فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند. این سازمان قصد دارد در سال مالی پیش رو چند ارائه دهنده دیگر را نیز آزمایش کند.

تکنولوژی استارلینک که توسط شرکت موشکی اسپیس‌اکس، متعلق به ایلان ماسک، ارائه می‌شود منظومه‌ای از ماهوا‌ره‌های کوچک در مدار پایینی زمین است که ارتباط نیروهای دفاعی ژاپن را تقویت می‌کند.

با توجه به نقش اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در جنگ روسیه و اوکراین و کمک به برقراری ارتباط نیروهای اوکراینی، آنهم در زمانی که زیرساخت ارتباطات این کشور هدف حملات سنگین روسیه قرار گرفته بود، بسیاری از کشور‌ها اینترنت ماهواره‌ای را در اولویت قرار داده‌اند.

در حال حاضر استارلینک تنها ارائه دهنده اصلی با پوشش سراسری است که براساس آخرین آمار بیش از ۱.۵ میلیون کاربر فعال دارد و وان‌وب، رقیب اروپایی هم قرار است نمایندگی اروپا را در رقابت اینترنت ماهواره‌ای برعهده بگیرد. گزارش‌ها نشان می‌دهد که چین نیز در تلاش است تا نماینده‌ای در این جدال به جهان معرفی کند.

 

https://pvst.ir/f8t

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو