skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلتفرم توسعه هوش مصنوعی گوگل در دسترس همه قرار می‌گیرد

۲۰ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

طبق اعلام گوگل پلتفرم خدمات هوش مصنوعی این شرکت به نام Vertex AI که یک پلتفرم یادگیری ماشینی به عنوان یک خدمت (ML PaaS) است از طریق گوگل کلود در اختیار همه قرار می‌گیرد. شرکت‌ها و سازمان‌ها با استفاده از این پلتفرم می‌توانند توانمندی‌های گوگل را در اپلیکیشن‌های خود به کار گیرند.

به گزارش پیوست به نقل از فوربز، توسعه دهندگان از این پس می‌توانند چندین ابزار و مدل از جمله مدل تکمیل کلمات مبتنی بر PaLM2، رابط برنامه‌نویسی Embeddings (برای جای دادن متن در وکتور) و دیگر مدل‌های بنیادی Model Garden (کلکسیون متشکل از مدل‌های هوش مصنوعی ساخت گوگل و شرکایش) را از طریق این پتلفرم استفاده کنند.

افزون بر این ابزارهایی در Generative AI Studio نیز برای تنظیم و شخصی‌سازی مدل‌ها در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌گیرد. به گفته گوگل پلتفرم Vertex AI از قابلیت‌های حاکمیت داده، امنیت و ایمنی سطح تجاری برخوردار است و مشتریان می‌توانند با خیال راحت از مدل‌های بنیادی استفاده، آنها را براساس داده‌های خود شخصی‌سازی کنند و اپلکیشین‌های هوش مصنوعی مولد بسازند.

مشتریان گوگل می‌توانند برای دسترسی و ارزیابی مدل‌های پایه گوگل و شرکایش به Model Garden مراجعه کنند. در حال حاضر بیش از ۶۰ مدل در این کلکسیون وجود دارد و در آینده مدل‌های بیشتری به آن اضافه می‌شود. مدل‌های Codey برای تکمیل کد، تولید کد و چت که در کنفرانس گوگل IO معرفی شد نیز از این پس برای عمومی قابل دسترسی هستند.

پلتفرم Vertex AI ابزارهای مورد نیاز برای اصلاح، راه‌اندازی و مدیریت‌ مدل‌ها را در اختیار توسعه دهندگان می‌گذارد. برای مثال این پلتفرم اولین یادگیری ماشینی به عنوان خدمت است که تقویت یادگیری با بازخورد انسانی (RLHF) را در ماه مه امکان‌پذیر کرد.

این خدمت با استفاده از بازخورد انسانی دقت مدل‌هایی که از طریق دیتاست‌های خاص آموزش دیده‌اند را افزایش می‌دهد. با آزاد شدن دسترسی به Generative AI Studio، مشتریان به ابزارهای بیشتری مثل چندین راهکار تقویت مدل‌های بزرگ دسترسی دارند و می‌توانند اپلیکیشن‌های مولد خود را سریع‌تر راه‌اندازی کنند.

گوگل همچنین مطالعات و شواهد عملی مشتریان هنگام استفاده از پلتفرم هوش مصنوعی مولد را نیز منتشر کرده است. برای مثال پلتفرم هوافضای GA Telesis از مدل PaLM در Vertex برای ساخت سیستم استخراج داده‌ای استفاده کرده است که سفارشات ایمیلی را گرفته و به صورت خودکار نظراتی را برای مشتریان تولید می‌کند. قابلیت «توصیف این نقطه ضعف» (Explain this Vulnerability) در GitLab نیز از مدل Codey در پلتفرم Vertex AI استفاده می‌کند. این قابلیت توصیفی به زبان طبیعی از نقایص و پیشنهادات در اختیار توسعه دهندگان می‌گذارد. ابزار طراحی آنلاین Canva نیز با استفاده از هوش مصنوعی گوگل کلود برای ترجمه زبان‌ها به مشتریان غیرانگلیسی زبان خود کمک می‌کند. این پلتفرم همچنین در تلاش است تا با استفاده از تکنولوژی PaLM کلیپ‌های کوتاه ویدیوی را به داستان‌های طولانی‌ و جذاب‌تر تبدیل کند. شرکت‌هایی مثل Typeface و DataStax نیز برای ساخت ابزارهای جدید هوش مصنوعی مولد از Vertex AI استفاده می‌کنند.

https://pvst.ir/f3j

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو