skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ادوبی هوش مصنوعی را در اختیار کسب‌وکارها می‌گذارد

۱۸ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

کسب‌وکارها می‌توانند با استفاده از هوش مصنوعی مولد تصویر فایرفلای (Firefly) شرکت ادوبی به سرعت تصاویر مورد نیاز خود را خلق کنند. نسخه تجاری این هوش مصنوعی را می‌توان با محتوای خاص تجاری و دارایی‌های تحت مالکیت برند آموزش داد.

به گزارش پیوست، ادوبی از پلتفرم جدیدی برای هوش مصنوعی فایرفلای رونمایی کرد که برای کمک به سازمان‌ها طراحی شده است. این ابزار به کارکنان شرکت اجازه می‌دهد تا سریعا تصاویر مورد نیاز خود را تولید و در کارزارهای تبلیغاتی خود استفاده کنند.

وبسایت ورج می‌گوید کاربران تجاری این پلتفرم می‌توانند از طریق اپلیکیشن فایرفلای، Creative Cloud یا Adobe Express به این خدمت دسترسی پیدا کنند. کسب‌وکارها همچنین می‌توانند با آموزش این مدل هوش مصنوعی براساس دارایی‌های تحت برند شرکت ارتباط نزدیک‌تری بین محتوای نهایی و ماهیت شرکت خود ایجاد کنند. این هوش مصنوعی با استفاده از داده‌های برند هدف بازتاب بیشتری از ماهیت برند را در تصاویر تولیدی نمایش می‌دهد.

دیوید وادهوانی، مدیر کسب‌وکار رسانه دیجیتال ادوبی، می‌گوید: «رهبران تجاری انتظار دارند که تقاضا برای محتوا در دو سال آینده پنج برابر شود و باید بازدهی را در داخل افزایش دهند. این پیشنهاد جدید تجاری به کاربرانی با هر سطح از توانایی اجازه می‌دهد تا سریعا ایده‌های خود را با فایرفلای به محتوا تبدیل کنند و برای اصلاح سریع دارایی‌ها و ارائه طراحی‌های متمایز از قدرت Express و Creative Cloud کمک بگیرند.»

ادوبی هنوز قیمت مشخصی برای این محصول تجاری اعلام نکرده است اما اشلی استیل، مدیر ارشد رسانه دیجیتال ادوبی، می‌گوید لایسنس‌های این محصول را می‌توان در اختیار تمام کارکنان قرار داد و با قیمتی براساس نیاز برند در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

هنوز تاریخ عرضه مشخصی برای این محصول تجاری مشخص نشده است و تنها می‌دانیم که پس از خروج فایرفلای از فاز آزمایشی باید منتظر عرضه این محصول باشیم.

این محصول تجاری اقدام غیرمنتظره‌ای از ادوبی نیست. اگر با مدل هوش مصنوعی فایرفلای آشنایی دارید می‌دانید که این محصول با استفاده از تصاویر خام ادوبی آموزش دیده و درنتیجه محتوای تولیدی آن محدودیتی برای نشر نخواهد داشت.

همین ویژگی مولد تصویر ادوبی را از بسیاری مدل‌های دیگر از جمله Dall-E متمایز می‌کند. بیشتر مدل‌های هوش مصنوعی از آنجایی که براساس تصاویر موجود در فضای وب آموزش دیده‌اند به مشکلاتی در زمینه نقض حقوق کپی‌رایت و حق نشر منتهی می‌شوند.

علاوه بر امکان نشر محتوای تولیدی، فایرفلای به دلیل تولیدات با کیفیت گزینه جذابی برای کسب‌وکارها محسوب می‌شود و بدون شک در سال‌های پیش رو نقش هوش مصنوعی در تولید محتوا و تصاویر افزایش خواهد یافت.

کاربران نسخه آموزشی فایرفلای از زمان عرضه این محصول در ماه مارس ۲۰۲۳ بیش از ۲۰۰ میلیون تصویر تولید کرده‌اند و بیش از ۱۵۰ میلیون تصویر تنها در دو هفته پس از عرضه Generative Fill برای فتوشاپ تولید شده است.

ادوبی همچنین به تازگی یک سطح تجاری را برای Adobe Express ارائه کرد که برای همکاری درون سازمانی طراحی شده است.

 

https://pvst.ir/f2z

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو