skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی صنعت پست افتتاح شد

۸ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

افتتاح نمایشگاه صنعت پست

نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی صنعت پست افتتاح شد. در این نمایشگاه فعالان زیست‌بوم‌ صنعت پست گردهم  آمدند تا با تبادل دانش میان بازیگران فعال این حوزه و با رویکردی تعاملی، جنبه‌های مختلف هوشمندسازی و دیجیتال مارکتینگ‌‌‌‌‌ را پوشش دهند.

به گزارش پیوست؛ نخستین نمایشگاه و همایش بین‌المللی صنعت پست با حضور عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود لیایی، مدیرعامل شرکت پست، محمد موسوی، معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت و بهزاد شیری، مدیرعامل پست بانک ایران افتتاح شد.

محمود لیایی، معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست در مراسم افتتاحیه نمایشگاه پست با اشاره به شعار پست برای همه گفت: ما در تلاشیم با ایجاد ادبیات پست در کشور، به رشد کارآفرینی و با سرمایه‌گذاری و ارائه خدمات متنوع به توسعه اشتغال کمک کنیم.

لیایی با اشاره به تغییر ذائقه خرید مردم بعد همه‌گیری کرونا توضیح داد: درچندسال اخیر تجارت الکترونیک بسیار رشد کرده است و ترجیح مردم در خرید، به‌صورت آنلاین است. در گذشته بیشترین جابجایی کالا در شرکت پست، پاکت‌های نامه بود اما حالا این بسته‌ها به میانگین وزن ٢ کیلوگرم رسیده است و هرروز بزرگ‌تر می‌شود.

لیایی با اشاره به مقدار ترافیک پستی اضافه کرد: در گذشته ٣٠٠ میلیون ترافیک پستی داشتیم که همه اش متعلق به پاکت‌نامه بود اما الان همان عدد برای جابجایی‌های بزرگ‌تر است.

لیایی تاکید کرد که باید با هوشمندسازی سیستم تجریه کالا و جابجایی به رشد این صنعت سرعت دهیم و به سمت پست سبز رویم.

در ادامه مراسم، محمد موسوی، معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت، ضمن تاکید بر رویکرد تعاملی وزارت‌ ارتباطات و فناوری و وزارت صمت گفت: وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌های دولتی و خصوصی با همکاری و رویکرد متقابل می‌توانند به ایجاد و تکمیل نقش جدید برای رشد تجارت الکترونیکی کمک شایانی بکنند.

موسوی اظهار کرد: با دراختیار قراردادن شبکه بزرگ لجستیک به شرکت‌های دانش‌بنیان، می‌توانیم شاهد توسعه این صنعت باشیم.

در بخش دیگر مراسم افتتاحیه، بهزاد شیری، مدیرعامل پست‌بانک ایران به بحث مالی صنعت پست اشاره کرد و گفت: روی دیگر سکه توسعه پست، حمایت‌های مالی است که باید اتفاق بیفتد. در این راستا پست بانک ایران می‌تواند نقش بزرگی را ایفا کند.

او با تاکید بر شعار مهار تورم و رشد تولید گفت: مهار تورم با ارائه خدمات به تولیدکنندگان و کاهش هزینه‌ها میسر است.

https://pvst.ir/f0i

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو