skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بالا بردن سرانه پستی کشور از اهداف برگزاری نمایشگاه صنعت پست است

سمانه سمیع تحریریه

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سرانه پستی از شاخه‌های مهم برای میزان توسعه‌یافتگی کشورهاست و این سرانه در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر تقریباً یک به ۶۰ است. موضوعی که به اعتقاد مدیرعامل شرکت ملی پست می‌تواند با برگزاری نمایشگاه‌هایی در حوزه خدمات پستی بهبود یابد. نمایشگاه صنعت پست، تجارت الکترونیک، لجستیک هوشمند و صنایع وابسته در تاریخ هشتم تا یازدهم خرداد ماه در مصلی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پیوست، محمود لیائی، مدیرعامل شرکت ملی پست در نشست خبری نخستین همایش و نمایشگاه صنعت پست، تجارت الکترونیک، لجستیک هوشمند و صنایع اعلام کرد این نمایشگاه در تاریخ هشتم تا یازدهم خرداد ماه در مصلی تهران برگزار می‌شود. او هدف مهم برگزاری این نمایشگاه را هم‌افزایی میان بخش خصوصی و دولتی اعلام کرد و افزود: برگزاری این نمایشگاه می‌تواند سال‌ها خلا نبود تریبونی برای ارائه و قدردانی از خدمات شبکه پستی و اجزای اکوسیستم صنعت پستی را فراهم کند.

او در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر بلوغ مردم در استفاده از خدمات پستی افزایش پیدا کرده است، اما هنوز با ایده‌آل و استانداردهای جهانی فاصله داریم. ما با برگزاری این نمایشگاه گامی رو به جلو را شروع کرده‌ایم تا علاوه بر آشنایی مردم با پست، مردم بتوانند از دستاوردهای آن هم بهره ببرند. ضمن اینکه ما خودمان را در معرض قضاوت مردم و شرکت‌های همکار قرار دادیم و هدف غایی ما هم‌افزایی است.

سرانه پستی ایران پایین است

لیائی در ادامه به سایر اهداف این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: سرانه پستی شاخص مهمی برای نظر دادن در ارتباط با میزان توسعه‌یافتگی کشورهاست و این سرانه در ایران به شدت پایین است و حدود یک به ۶۰ است و ما در تلاشیم این سرانه را بالا ببریم. برای مثال اگر سرانه سالانه پست در ایران برای هر فرد ۱۰ مرسوله است، برای کشورهای اروپایی و کشورهای پیشرو مثل چین سرانه ۶۰۰ مرسوله است. ما امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه در این زمینه نیز بتوانیم تغییری محسوس را ایجاد کنیم.

طبق گفته‌های مدیر عامل شرکت ملی پست،حضور صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها، انتقال تجربه و استفاده از دانش مدیران، آشنایی با زیست‌بوم صنعت پست با یکدیگر، تعامل شرکت‌های داخلی با شرکت‌های خارجی،  از سایر اهداف این نمایشگاه است.تجارت الکترونیک و خدمات پستی، خدمات الکترونیک و تحول پیشخوان‌های پستی، مدیریت لجستیکی و ناوگان بدون آلایندگی نیز از موضوعات مهم این نمایشگاه به حساب می‌آیند.

در ادامه این رویداد محمدرضا قادری عضو هیئت مدیره و رئیس مرکز نوآوری شرکت ملی پست هم به حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: بر اساس صحبت‌هایی که شده و قراردادهایی که امضا شده است، تخمین می‌زنیم حدود ۸۰ شرکت دانش‌بنیان در این نمایشگاه حضور داشته باشند و بسته به زمان مورد نیاز برای اجرایی شدن پروژه‌ها، بین ۶ تا ۹ ماه طول بکشد که خدمات و محصولات نوآورانه در چرخه استفاده قرار بگیرند.

https://pvst.ir/etk
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو