skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مجلس در طرح اصلاح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی، رمزارز را مشمول مالیات کرد

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

رمزارزها و رمزدارایی‌ها در طرح اصلاح مالیات برسوداگری و سفته‌بازی به عنوان سرمایه شناسایی شدند و طبق قانون مالیات‌ها مشمول مالیات بر عایدی سرمایه شناخته شدند.

به گزارش پیوست، در صورت نهایی شدن طرح اصلاح مالیات برسوداگری و سفته‌بازی و به تصویب رسیدن آن در مجلس و شورای نگهبان دارندگان رمزارز و رمزدارایی به ازای داشتن رمزارز و رمز دارایی مشمول پرداخت مالیات خواهند بود. در طرح اصلاح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی فهرست منابعی که مشمول مالیات بر عایدی سرمایه بود اعلام شد که انواع رمزپول و رمزدارایی نیز در این فهرست جای گرفتند.

این در حالیست که هنوز در کشور رمزارز به عنوان دارایی شناسایی نشده است و بارها بانک مرکزی اعلام کرده است که ریسک خرید رمزارز برعهده دارندگان رمزارز است. در صورتی که رمزارز یا رمزدارایی‌ها مشمول مالیات شوند می‌توان انتظار داشت که این نوع دارایی بیشتر در کشور به رسمیت شناخته شود.

براساس این طرح که بررسی آن در دستور کار مجلس قرار گرفته است، رمزپول و رمزدارایی در کنار خودرو، طلا و مسکن و سایر ارزها قرار گرفته و شامل مالیات برعایدی سرمایه می‌شود. این قانون شامل تمامی نقاط کشور ازجمله مناطق آزاد تجاری، صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی می‌شود.

 

https://pvst.ir/er9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو