skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش و پرورش: اینترنت برای امتحان نهایی قطع شود/ وزارت ارتباطات: مخالفیم

علی مومنی علی مومنی تحریریه

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

وزارت آموزش و پرورش درخواست کرده اینترنت بین‌الملل در مدت زمان ۱۱ روزه برگزاری امتحانات نهایی و ۵ دقیقه قبل امتحان و ۳۰ دقیقه بعد آزمون قطع شود اما وزارت ارتباطات صراحتا مخالفت خود را با این درخواست اعلام کرده است.

به گزارش پیوست، محسن زارعی، رئیس مرکز ارزش‌یابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش در این رابطه گفته است: از آنجا که تخلفات و شبکه‌های سودجو در پیام‌رسان‌های خارجی فعالیت داشتند، درخواست قطع اینترنت بین‌الملل در یک مدت زمانی ۳۵ دقیقه‌ای، ۵ دقیقه قبل از آزمون و ۳۰ دقیقه بعد از آزمون را داشتیم که مصوب شد تا در کارگروهی بررسی شود. دو موضوع تهیه اینترنت پایدار و پرسرعت برای حوزه‌های تصحیح و محدودسازی اینترنت در دستور کار بود و در حال بررسی کارشناسی هستیم.

از سویی وزارت ارتباطات اما با این به سرعت با این درخواست وزارت آموزش و پرورش مخالفت کرده است. محمد احسان خرامید، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ICT در شبکه اجتماعی ویراستی نوشته است: همانگونه که سال قبل هم اعلام شد، وزارت ارتباطات برای هیچ آزمونی حتی یک دقیقه هم اینترنت را قطع نخواهد کرد.

سایت رسمی این وزارتخانه نیز به شکل رسمی با قطع مقطعی و جغرافیایی اینترنت برای هر نوع آزمونی مخالفت کرد و نوشت: متاسفانه هر از چند گاهی برخی از مقامات غیرمسئول اظهاراتی را مطرح می‌کنند که خارج از چارچوب وظایف و اختیارات آن‌هاست. نشر چنین اظهارات غیرمسئولانه و خارج از چارچوب اختیارات و مأموریت‌های سازمان‌های مختلف باعث ضربه به امنیت روحی و روانی مردم و کاربران محسوب می‌شود.
سال گذشته هنگام برگزاری مرحله اول کنکور سراسری بود که سازمان سنجش اعلام کرد اینترنت به شکل سراسری قطع می‌شود. وزیر ارتباطات همان زمان با قطع سراسری اینترنت مخالفت کرد و گفت اینترنت همراه در حوزه‌های کنکور قطع می‌شود. با وجود این اما اینترنت همراه به شکل سراسری قطع شد و حتی سوال‌های کنکور نیز در کانال‌های تلگرامی منتشر شد. باید دید این بار نهادهای مسئول تا کجا به خواسته غیرمعمول وزارت آموزش و پرورش تن می‌دهند. 
https://pvst.ir/ev2
علی مومنی
علی مومنیتحریریه

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو