skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

واتساپ در حال کار روی قابلیت‌های گوناگون است قفل چت، ابزار اصلاح متن، مدت زمان پانزده ثانیه برای پیام‌های محو شونده از جمله این قابلیت‌هاست

۱۴ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

پیام‌رسان واتساپ، اپلیکیشن محبوب شرکت متا، در حال کار روی قابلیت جدیدی به نام «قفل چت» برای نسخه آزمایشی اندروید است که به کاربران این پیام‌رسان اجازه می‌دهد چت‌های خصوصی خود را قفل و مخفی کنند.

به گزارش پیوست، اطلاعاتی که وبسایت WABetaInfo منتشر کرده حاکی از قابلیت جدیدی است که به حفظ حریم خصوصی کاربران کمک می‌کند. پس از فعال شدن این امکان کاربران می‌توانند خصوصی‌ترین چت‌های خود را داخل واتساپ مخفی کرده و آن را قفل کنند.

این قابلیت در به‌روزرسانی بعدی واتساپ عرضه می‌شود و پس از عرضه در صورت قفل و مخفی کردن یک چت می‌توانید با استفاده از اثر انگشت یا رمز عبور به آن دسترسی پیدا کنید و درنتیجه هیچ کسی غیر از خودتان امکان نمایش آن را نخواهد داشت.

جالب این است که اگر شخص دیگری برای دسترسی به چت قفل شده اقدام کند و رمز عبور یا اثر انگشت صحیح را ارائه نکند، از آنها درخواست می‌شود که برای آغاز مکالمه تاریخچه چت را پاک کرده و یک مکالمه نو آغاز کنند.

این قابلیت همچنین به مخفی کردن رسانه‌های مختلف نیز کمک می‌کند. اگر تصاویر و عکس‌های شما به چتی که پیشتر قفل شده است ارسال شود محتوای آن دیگر به‌صورت خودکار در گالری شما ذخیره نخواهد شد.

قابلیت قفل چت‌های واتساپی در حال حاضر در مرحله ساخت و توسعه است و انتظار می‌رود که در به‌روزرسانی بعدی شاهد آن باشیم.

ابزار جدید برای اصلاح متن

روز جمعه نیز در گزارش دیگری اعلام شد که واتساپ در حال عرضه یک ابزار اصلاح متن جدید برای مشترکان نسخه بتا در اندروید است. بتا تسترها از این پس می‌توانند تصاویر، ویدئوها و GIFهای خود را با استفاده از این ابزار اصلاح متن ادیت کنند.

با استفاده از این ابزار می توانید از فونت‌های استفاده،‌ چگونگی قرار گیری متن در راست، مرکز یا چت را تنظیم کنید و با آزادی عمل بیشتری متن مورد نظر خود را به تصاویر، ویدئوها و گیف‌های خود اضافه کنید.

کاربران بتا همچنین می توانند با تغییر پس زمینه متن، روی بخش مهم آن تاکید کرده یا بخشی را از دیگر قسمت‌ها متمایز کنند.

همچنین کاربران بتا به فونت‌های جدیدی مثل Calistoga، Courier Prime، Damion، Exo2 و Morning Breeze نیز دسترسی خواهند داشت.

پیش از این گزارشی جداگانه از اضافه شدن قابلیت «چت‌های صوتی» به این پلتفرم خبر داده بود که در به‌روزرسانی آینده اپلیکیشن اندرویدی به واتساپ اضافه شده و از درون مکالمه‌ها، قابل دسترسی خواهد بود.

مدت زمان‌ پانزده ثانیه‌ای برای پیام‌های محو شونده

براساس گزارش‌ها، واتساپ در حال کار کردن روی مدت زمان پانزده ثانیه‌ای برای پیام‌های محو شونده است. در حال حاضر این پلتفرم تنها از مدت زمان‌های بیست و۴ ساعته، هفت روزه و نود روزه پشتیبانی می‌کند. این مدت زمان جدید در بخش «More Options» اضافه می‌شود.

در صورت اضافه شدن مدت زمان کوتاه به پیام‌های محو شونده کاربران کنترل بیشتری روی ارسال و دریافت چنین پیام‌هایی خواهند داشت.

قابلیت پیام‌های محو شونده امکانی است که در بسیاری از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی به کاربران اجازه می‌دهد پیامی را برای مخاطب خود ارسال کنند که پس از مدتی مشخص از مبدا و مقصد حذف می‌شود.

قابلیتی برای محدود کردن پاسخ‌ها در نظرسنجی

واتساپ در حال آزمایش قابلیت جدیدی در نسخه بتای ویندوزی است که از پاسخ‌های چندباره در نظرسنجی جلوگیری می‌کند. این قابلیت که در هنگام ساخت یک نظرسنجی قابل دسترسی است به شما اجازه می‌دهد تا تعداد پاسخ‌های کاربران را به یک مورد محدود کنید. با محدود شدن گزینه‌ها به یک، دقت نظرسنجی‌ها افزایش یافته و این قابلیت به‌ویژه در نظرسنجی‌های حساس کاربرد دارد. این قابلیت برای برخی از بتا تستر‌های واتساپ در اندروید و iOS نیز فعال شده است.

این قابلیت همجنین برای برخی از بتا تسترهای ویندوز که آخرین نسخه آزمایشی واتساپ را از فروشگاه مایکروسافت دریافت کرده‌اند نیز قابل دسترسی است و انتظار می‌رود که در روزهای آینده برای تعداد بیشتری از کاربران فعال شود.

خوانایی بهتر پیام‌ها در گروه‌های اجتماعی

پیام‌رسان واتساپ در حال عرضه قابلیت جدیدی برای گروه‌ها در یک به‌روزرسانی برای بتا‌ تسترهای iOS است که وضعیت خوانایی مکالمه‌ها را بهتر می‌کند.

از این پس زمانی که بتا‌ تسترها یک گروه بیانیه اجتماعی را باز کنند، حباب حاوی پیام عرض کامل صفحه را پوشش می‌دهد و آیکون پرفایل نیز در داخل این حباب نمایش داده می‌شود.

واتساپ امیدوار است که اضافه شدن این قابلیت به خوانایی بهتر پیام‌ها کمک کند. قابل ذکر است که گروه‌های بیانیه اجتماعی تنها بخشی هستند که شامل این تغییر خواهند شد و درنتیجه شکل و شمایل متفاوتی نسبت به دیگر بخش‌ها خواهند داشت.

منبع: Gulfnews

 

https://pvst.ir/ej4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو