skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گوگل تیک آبی جی‌میل برای تایید اصالت شرکت‌ها عرضه کرد

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تیک آبی جی‌میل

تیک‌آبی که در شبکه‌های اجتماعی یکی از نشانه‌های اصالت حساب محسوب می‌شود به جی‌میل (Gmail)، پلتفرم ایمیل شرکت گوگل، اضافه شد. گوگل می‌گوید تیک آبی جی‌میل کار کلاهبرداران ایمیلی را سخت‌تر کرده و به کاربران در تشخیص اصالت حساب فرستنده کمک می‌کند.

به گزارش پیوست، تیک‌آبی جی‌میل قرار است نشان اصالت فرستنده باشد و به گفته گوگل اگر تیک آبی را کنار اسم فرستنده مشاهده کردید یعنی ایمیل پیش روی شما از سوی شرکتی با هویت تایید شده است.

براساس خبری از انگجت، تیک‌آبی جی‌میل مرحله جدیدی از اجرای تکنولوژی نشانگر‌های برند برای شناسایی پیام (BIMI) است که از سال ۲۰۲۰ به صورت آزمایشی آغاز شده بود.

با اینکه گوگل پیش از این هم لوگوی‌های تایید شده را برای برند‌ها در نظر رگفته بود اما تیک‌آبی جی‌میل به نظر اعتبار بیشتری دارد. در صورتی که نشانگر موس خود را روی تیک آبی ببرید پیامی به این شرح برای شما نمایش داده می‌شود: «فرستنده این ایمیل تایید کرده است که مالکیت [دومین فرستنده پیام] و لوگوی موجود در تصویر پروفایل را در اختیار دارد.»

نمایش تیک‌ آبی در کنار نام فرستنده یعنی گوگل مالکیت دومین و لوگوی آنها را تایید کرده است

در همین پیام لینکی برای اطلاعات بیشتر (Learn more) وجود دارد که با کلیک روی آن می‌توانید توضیحات بیشتر گوگل را مطالعه کنید.

غول جستجو در یک پست وبلاگی در این رابطه گفت: «احراز هویت سفت و سخت ایمیل به کاربران و سیستم‌های امنیتی در شناسایی و جلوگیری از اسپم کمک می‌کند و فرستنده‌ها هم می‌توانند از اعتبار برند خود استفاده کنند. این موضوع اعتماد به منابع ایمیل را افزایش داده و تجربه‌ای فراگیر را برای مطالعه کنندگان رقم می‌زند و درنتیجه اکوسیستم ایمیلی بهتری برای همه خواهیم داشت.»

قابلیت تیک‌آبی ایمیل تا پایان این هفته برای تمامی کاربران فعال می‌شود و ادمین‌های Workspace می‌توانند برای فعال کردن BIMI شرکت خود اقدام کنند.

از بدو تولد ایمیل و سرویس‌های ایمیل بسیاری از این خدمت برای کلاهبرداری و سو استفاده از کاربران استفاده کرده‌اند و شرکت‌های ارائه دهنده نیز دائما به دنبال راه جدیدی برای مبارزه با ایمیل‌های اسپم و کلاهبرداری هستند. تیک آبی جی‌میل گام دیگری است که علاوه بر افزایش اعتبار برند‌ها به آسودگی خاطر کاربران نیز کمک می‌کند.

 

https://pvst.ir/es3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو