skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش

نسرین ابویی نویسنده میهمان

بهترین ابزارهای طراحی لوگو برای ایجاد لوگوهای حرفه‌ای در سال ۲۰۲۳

نسرین ابویی
نویسنده میهمان

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۱۸ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

بهترین ابزارهای طراحی لوگو برای ایجاد لوگوهای حرفه‌ای در سال 2023

استفاده از بهترین ابزارهای طراحی لوگو برای آن دسته از افرادی اهمیت دارد که به دنبال یک لوگوی جدید برای کسب و کار یا برند شخصی خود هستند. ابزارهای زیادی برای کمک به طراحی و انتخاب لوگویی حرفه‌ای متناسب با ایده مورد نظر و مطابق با هویت برند شما وجود دارد.

فعالیت در بازار امروزی بدون داشتن یک لوگو امکان‌پذیر نیست، بسیاری از مدیران یا صاحبان کسب و کارها به دلایلی از جمله صرفه‌جویی در هزینه‌ها، صرفه‌جویی در زمان و انرژی یا به طور کلی به دلیل نوپا بودن ترجیح می‌دهند لوگوی خود را شخصا، بدون نیاز به داشتن تخصص خاص و به صورت آنلاین طراحی کنند. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا بهترین ابزارهای طراحی لوگو در سال ۲۰۲۳ را با هم بررسی کنیم.

عوامل موثر در طراحی لوگو

هنگام طراحی لوگو باید چندین فاکتور را در نظر گرفت تا از اثربخشی و جذابیت زیبایی آن اطمینان حاصل شود. در اینجا چند عنصر کلیدی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

سادگی: یک لوگوی موفق باید ساده و به راحتی قابل تشخیص باشد. از طرح‌های پیچیده‌ای که ممکن است درک یا به خاطر سپردن آن‌ها دشوار باشد، اجتناب کنید.

به یاد ماندنی: لوگو باید اثری ماندگار بر بینندگان بگذارد. باید متمایز و منحصر به فرد باشد، از رقبا متمایز باشد و برای مخاطب هدف به یاد ماندنی باشد.

ارتباط: لوگو باید با برند یا سازمانی که نماینده آن است مرتبط باشد. باید ارزش‌های اصلی، شخصیت و هدف کسب و کار یا محصول را منتقل کند.

مقیاس‌پذیری: اطمینان حاصل کنید که در اندازه‌های مختلف خوانا باقی می‌ماند. وقتی در خروجی‌های مختلف، از کارت‌های ویزیت گرفته تا بیلبورد‌ها و در پلتفرم‌های دیجیتال نمایش داده می‌شود، باید به خوبی کار کند.

بی زمانی: طراحی را هدف‌گذاری کنید که برای سال‌های آینده مرتبط و مؤثر باقی بماند. از عناصر مد روز که ممکن است به سرعت منسوخ شوند خودداری کنید، زیرا لوگو باید ماندگاری بالایی داشته باشد.

پالت رنگ: طرح رنگی را انتخاب کنید که هویت برند را منعکس کند و برای مخاطب هدف جذاب باشد. تأثیر روانی رنگ‌های مختلف را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که در زمینه‌های مختلف به خوبی کار می‌کنند.

تایپوگرافی: فونت‌های مناسبی را انتخاب کنید که با شخصیت و پیام برند هماهنگ باشد. تایپوگرافی باید خوانا و هماهنگ با سایر عناصر طراحی باشد.

تطبیق‌پذیری: لوگو باید با کاربرد‌ها و زمینه‌های مختلف سازگار باشد. باید در هر دو فرمت افقی و عمودی و رنگی، سیاه و سفید یا خاکستری کار کند.

مخاطبان هدف: اولویت‌ها و ویژگی‌های جمعیتی مخاطب را درک کنید تا لوگویی ایجاد کنید که با آن‌ها طنین انداز شود. تفاوت‌های ظریف فرهنگی و نمادگرایی را در نظر بگیرید که ممکن است بر ادراک تأثیر بگذارد.

پیام برند: اطمینان حاصل کنید که لوگو به صورت بصری پیام اصلی یا ماهیت برند را به اشتراک می‌گذارد. باید پاسخ احساسی مورد نظر را برانگیزد و ارزش‌های برند را به طور مؤثر منتقل کند.

منحصر به فرد بودن: تلاش برای ایجاد لوگویی که متمایز‌کننده و متمایز‌کننده برند از رقبا باشد. از شباهت‌ها یا ارتباط‌های ناخواسته با آرم‌ها یا علائم تجاری موجود خودداری کنید.

انعطاف‌پذیری: لوگو باید با تغییرات یا توسعه‌های آتی در برند سازگار باشد. باید بدون از دست دادن هویت بنیادی خود فضایی برای تکامل داشته باشد.

انواع لوگو

انواع مختلفی از لوگو وجود دارد که معمولاً در برندسازی و طراحی استفاده می‌شود.  برخی از رایج‌ترین انواع لوگو شامل موارد زیر هستند:

علامت کلمه یا لوگوتایپ

این لوگو‌ها از نام تجاری یا شرکت در یک طرح تایپوگرافیک و سبک استفاده می‌کنند. تمرکز روی خود تایپوگرافی است که اغلب با حروف منحصر به فرد و سفارشی برای ایجاد یک هویت بصری متمایز است. به عنوان مثال می‌توان به کوکاکولا و گوگل اشاره کرد.

علامت حروف یا مونوگرام

این لوگو‌ها از حروف اول یا مخفف نام برند برای ایجاد یک نماد بصری فشرده و قابل تشخیص استفاده می‌کنند. حروف اغلب تلطیف یا در هم تنیده می‌شوند تا طرحی منحصر به فرد را تشکیل دهند. به عنوان مثال می‌توان به IBM و NASA اشاره کرد.

نماد یا علامت تصویری

این لوگو‌ها از یک نماد یا نماد ساده و قابل تشخیص برای نشان دادن نام تجاری، بدون تکیه بر نام خود برند استفاده می‌کنند. نماد باید به راحتی با برند مرتبط شود و ماهیت آن را منتقل کند. به عنوان مثال می‌توان به swoosh اپل و نایک اشاره کرد.

علامت انتزاعی

این لوگو‌ها از اشکال یا فرم‌های انتزاعی برای نشان دادن برند استفاده می‌کنند. آن‌ها غیر بازنمایی هستند و ممکن است نیاز به تفسیر داشته باشند، اما می‌توانند یک هویت بصری منحصر به فرد و به یاد ماندنی ایجاد کنند. به عنوان مثال می‌توان به پپسی و آدیداس اشاره کرد.

نشان

نشان‌ها از ترکیبی از متن و یک نماد یا نشان محصور شده تشکیل شده است. متن معمولاً در داخل نماد قرار می‌گیرد و طرحی یکپارچه و منسجم ایجاد می‌کند. نماد‌ها اغلب احساس سنتی یا معتبر دارند و معمولاً توسط مدارس، سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی استفاده می‌شوند. به عنوان مثال می‌توان به هارلی دیویدسون و استارباکس اشاره کرد.

علامت ترکیبی

این لوگو‌ها عناصر تایپوگرافی و نماد را با هم ترکیب می‌کنند و به انعطاف‌پذیری بیشتری در استفاده اجازه می‌دهند. نام و نماد برند را می‌توان با هم یا به طور جداگانه استفاده کرد، که تطبیق‌پذیری را در برنامه‌های مختلف ارائه می‌دهد. به عنوان مثال می‌توان به برگر کینگ و لاکوست اشاره کرد.

نماد

لوگو‌های نمادین دارای شخصیت یا حیوان مصور به عنوان نماینده برند هستند. آن‌ها اغلب توسط تیم‌های ورزشی، مؤسسات آموزشی یا برند‌هایی استفاده می‌شوند که مخاطبان جوان را هدف قرار می‌دهند. به عنوان مثال می‌توان به سرهنگ سندرز از KFC و کول‌اید من از کول‌اید اشاره کرد.

لوگوی تطبیقی

این لوگو‌ها برای انطباق با رسانه‌ها و پلتفرم‌های مختلف طراحی شده‌اند و خوانایی و دید مطلوب را تضمین می‌کنند. آن‌ها ممکن است نسخه‌های ساده شده برای صفحه نمایش‌های کوچک یا جهت‌های جایگزین برای طرح‌بندی‌های مختلف داشته باشند.

این انواع لوگو را می‌توان به صورت جداگانه یا ترکیبی، بسته به اهداف برند، مخاطبان هدف و ترجیحات طراحی استفاده کرد. مهم است که نوع لوگویی را انتخاب کنید که با هویت برند هماهنگ باشد و پیام آن را به طور مؤثر منتقل کند.

بهترین ابزارهای طراحی لوگو برای ایجاد لوگوهای حرفه‌ای در سال 2023

بهترین ابزارهای طراحی لوگو برای ایجاد یک لوگوی منحصر به فرد برای برند شما

۱. برنامه طراحی لوگو کنوا (Canva)، از بهترین ابزارهای طراحی لوگو آنلاین

کنوا از بهترین ابزارهای طراحی لوگو
کنوا را به عنوان بهترین ابزار طراحی لوگو می‌شناسند.

کنوا به دلیل عملکرد عالی که در طول سال‌ها ارائه کرده باید به عنوان اولین مورد در لیست بهترین ابزارهای طراحی لوگو معرفی شود. تعداد کاربران ثبت‌شده‌ این پلتفرم در سال ۲۰۲۲ از مرز ۱۰۰ میلیون نفر عبور کرد که در مقایسه با سال قبل بیش از 40 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به علاوه کنوا به دلایل کاربردهای دیگر از جمله طراحی آسان پست‌های شبکه‌های اجتماعی، تصاویر یوتیوب و موارد دیگر، بیشتر شناخته شده است. اما از مهم‌ترین مزایای آن توانایی ایجاد یک لوگوی فوق‌العاده برای برندها است. این کار را می‌توانید با کمک یک رابط کاربری آسان و صرفا عمل کشیدن و رها کردن انجام دهید. به دلیل این‎که امکان دسترسی به ده ها قالب رایگان برای کاربران مطابق با هویت برندشان فراهم شده است. از ویژگی‌های جالب کنوا این است که می‌توانید مقداری در مورد شرکت یا برند خود به این ابزار توضیح دهید و حتی سوالاتی که از شما پرسیده می‌شود را پاسخ دهید. پس از آن کنوا چندین قالب مشابه ارائه خواهد کرد تا برای انتخاب متناسب‌تر و مرور قالب‌های تصادفی به شما کمک کند.

امکانات:

 • قابلیت اضافه کردن متن روی عکس‌ها به صورت سفارشی‌سازی شده
 • امکان تغییر اندازه تصاویر بدون از دست دادن کیفیت
 • امکان استفاده از جدیدترین و پرکاربردترین فونت‌ها (البته این تنوع برای فونت‌های فارسی امکان‌پذیر نیست)
 • قابلیت خروجی گرفتن از فایل‌ها را با کیفیت بالا و در فرمت‌های متعدد
 • قابلیت سفارشی‌سازی رنگ

قیمت‌گذاری:

 • 30 روز رایگان به صورت آزمایشی
 • رایگان برای بیش‌ از ۲۵۰ هزار قالب
 • پرمیوم ماهانه: ۶.۴۹ دلار
 • پرمیوم سالانه: ۵۴.۹۹ دلار

سیستم عامل: امکان پشتیبانی از iOS 12 یا بالاتر، اندروید 5.0 یا بالاتر،  macOS و ویندوز

۲. ابزار طراحی لوگو ویستا پرینت (VistaPrint)، از بهترین ابزارهای طراحی لوگو و ست اداری

ویستا پرینت از بهترین ابزارهای طراحی لوگو آنلاین
ابزار طراحی لوگو ویساپرینت

ویستا پرینت یکی دیگر از بهترین ابزارهای طراحی لوگو به صورت آنلاین است. این برنامه ساده و کاربردی به ارائه دهنده‌ی راه‌حل‌های برندسازی برای کسب ‌و کارهای کوچک و استارت‌آپ‌ها مشهور است. در واقع همان‌گونه که از نام ویستا پرینت مشخص می‌شود، علاوه بر ابزار ساخت لوگو، برای بهبود گرافیک محصولات اداری چاپی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این برنامه نیز مانند کنوا با پاسخ دادن به چند سوال در مورد شرکت یا کسب و کار کاربر، مناسب‌ترین ایده‌های لوگویی را برای انتخاب بهتر ارائه می‌دهد.

امکانات:

 • قابلیت خروجی گرفتن از فایل‌ها در قالب‌های SVG و PNG
 • ۷ گزینه قابل انتخاب برای طراحی لی اوت لوگو به صورت سفارشی
 • ۳ گزینه قابل انتخاب با تنوع گرافیکی شامل مونوگرام، ابسترکت، و سیمبلیک

قیمت‌گذاری: رایگان

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۳. ابزار طراحی لوگو دیزاین هیل (DesignHill)

دیزاین هیل یکی دیگر از بهترین ابزارهای طراحی لوگو
ابزار طراحی لوگو دیزاین هیل

دیزاین هیل را هم می‌توان از بهترین ابزارهای طراحی لوگو به شمار آورد. محصوصا این‌که این برنامه به صورت ویژه برای حرفه‌ای‌هایی ارائه شده که برای طراحی سریع برند خود به دنبال ابزارهای آنلاین هستند. رابط کاربری بسیار آسان دیزاین هیل به شما امکان می‌دهد تا لوگوی مورد نظر خود را فقط با گفتن ترجیحاتتان پیدا کنید.

امکانات:

 • صدها سمبل و نماد برای اضافه کردن به لوگو
 • امکان اضافه کردن تگ لاین یا شعار به لوگو
 • قابلیت سفارشی‌سازی رنگ

قیمت اشتراک یک باره

 • اشتراک پایه: ۲۰ دلار
 • اشتراک ممتاز یا پرمیوم: ۶۵ دلار
 • اشتراک شرکتی: ۱۲۵ دلار

سیستم عامل: macOS  و ویندوز

۴. برنامه طراحی لوگو لوکا (Looka)

لوکا به عنوان یک راهکار مناسب برای طراحی هویت برند و یکی از بهترین ابزارهای طراحی لوگو برای مشاغل و شرکت‌ها شناخته می‌شود. اما این برنامه بیشتر به عنوان سازنده لوگو آنلاین و سریع محبوبیت پیدا کرده است. در این سرویس نیز با پاسخ به چند سوال در مورد موضوع شرکت خود تعدادی قالب برای انتخاب و سفارشی‌سازی به شما ارائه خواهد شد.

امکانات:

 • قابلیت ایجاد لوگوهای منحصر به فرد
 • امکان سفارشی‌سازی لوگو با بیش از 100 طرح، فونت و رنگ
 • قابلیت ارائه بیش از 300 قالب همراه با لوگو برای استفاده در شبکه‌های اجتماعی و سایر پلتفرم‌ها

قیمت‌گذاری:

 • اشتراک پایه: ۲۰ دلار
 • اشتراک پرمیوم: ۶۵ دلار
 • اشتراک برند کیت: ۹۶ دلار
 • اشتراک وب برند کیت: ۱۹۲ دلار

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۵. ابزار طراحی لوگو توربولوگو (Turbologo)

توربولوگو به عنوان یکی از بهترین ابزارهای طراحی لوگو دارای بیش از 1 میلیون آیکون و فونت است که می‌توانید از ترکیب آن‌ها برای ایجاد یک لوگوی حرفه‌ای برای شرکت یا برند خود استفاده کنید. کافی است برای اپلیکیشن توضیح دهید که به دنبال چه هستید تا قالب و لوگو مناسب به شما ارائه شود.

قیمت اشتراک یک باره:

 • اشتراک لایت: ۱۶دلار
 • اشتراک استاندارد: ۳۲ دلار
 • اشتراک کسب و کار: ۶۴ دلار

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۶. برنامه طراحی لوگو یوکرافت (Ucraft)، از بهترین ابزارهای طراحی لوگو رایگان

یوکرافت به عنوان یکی دیگر از بهترین ابزارهای طراحی لوگو به افراد خلاقی توصیه می‌شود که به دنبال لوگوهای کاملا سفارشی هستند تا بتوانند از ابتدا اقدام به طراحی کنند. طرح‌بندی ساده و کاربردی این برنامه به شما امکان می‌دهد ده‌ها فونت، شکل و آیکون را انتخاب کنید و از آن‌ها در ایجاد هویت منحصر به ‌فرد برای برند خود بهره ببرید.

قیمت‌گذاری:

 • رایگان: برای فایل‌های PNG
 • ۷ دلار برای فایل‌های وکتور

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۷. برنامه طراحی لوگو تیلور برندز (Tailorbrands)، از بهترین ابزارهای طراحی لوگو با هوش مصنوعی

تیلور برندز از بهترین ابزارهای طراحی لوگو و کارت ویزیت
تیلور برندز هم برای طراحی لوگو و هم برای طراحی کارت ویزیت کاربرد دارد

تیلور برندز نیز به عنوان یکی از بهترین ابزارهای طراحی لوگو که با هوش مصنوعی طراحی شده است، کاربران زیادی دارد. ساخت لوگو با این برنامه مطابق با نیازهای برند و با استفاده از هزاران شکل موجود برای متن اولیه، آیکون و سایر موارد مورد نیاز در طراحی لوگو انجام می‌شود.

قیمت‌گذاری:

 • پایه: ۴ دلار
 • استاندارد: ۶ دلار
 • پرمیوم: ۱۳ دلار

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۸. ابزار طراحی لوگو هاچ فول (Hatchful)

هاچ فول یک سرویس آنلاین لوگوساز و از بهترین ابزارهای طراحی لوگو است که توسط پلتفرم تجارت الکترونیک بسیار مشهورShopify  ایجاد شده است. بازار هدف این برنامه فروشندگانی است که کسب و کار جدید خود را بر روی پلتفرمشان آغاز کرده و به دنبال استفاده از ابزارهای برندسازی برای ایجاد هویت منحصر به فرد خود هستند. این ابزار نیز با هوش مصنوعی ساخته شده است، بنابراین پس از پاسخ به چند سوال در مورد کسب و کارتان و جایگاهی که در بازار و مشتریان هدف دارد، یک مجموعه خوب از الگوها یا تمپلیت‌های طراحی لوگو به شما ارائه خواهد شد.

قیمت‌گذاری: رایگان

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۹. برنامه طراحی لوگو ویکس (Wix)

ویکس هم از بهترین ابزارهای طراحی لوگو است که در ابتدا به دلیل کاربری آسان و محبوبیت بالا در ساخت وبسایت میلیون‌ها کاربر را به خود جذب کرد. پس از آن ویکس خدمات هوش مصنوعی خود را گسترش داد و در حال حاضر به ارائه خدمات حرفه‌ای ایجاد لوگو به صورت آنلاین می‌پردازد. ارائه طرح‌ها و قالب‌ها برای طراحی لوگو در این برنامه نیز پس از ارائه اولویت‌های برند و تجزیه و تحلیل نیازهای کاربر انجام می‌شود.

امکانات:

 • تعیین آسان و دقیق نیازهای برند در زمینه لوگو
 • قابلیت استفاده از ویرایشگر آنلاین برای سفارشی کردن لوگو
 • ارائه هزاران شکل، آیکون و فونت برای برآورده کردن نیازهای طراحی لوگو

قیمت‌گذاری:

 • پایه: ۲۰ دلار
 • پرمیوم: ۵۰ دلار

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۱۰. برنامه طراحی لوگو اسکوئر اسپیس (Squarespace)

اسکوئر اسپیس را به دلیل سادگی بیشتر و رایگان بودن به شما معرفی می‌کنیم. این سرویس برای افراد خلاقی مناسب خواهد بود  که قادر به خلق طرح از ایده‌ی اولیه موجود در ذهن خود هستند. مهم‌ترین مزیت اسکوئر اسپیس ارائه فونت‌هایی برای طراحی یک لوگوی حرفه‌ای است.

امکانات:

 • رابط کاربری ساده
 • آیکون‌ها و فونت‌های چشم‌نواز
 • قابلیت خروجی گرفتن از فایل‌ها با وضوح بالا با 3 فرمت مختلف

قیمت‌‌گذاری: رایگان

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۱۱. ابزار لوگوساز لوگو دات کام (Logo.com)

همان‌گونه که از نام لوگو دات کام بر می‌آید، این یکی برنامه از بهترین ابزارهای طراحی لوگو برای شروع از ابتدای فرایند  است. به علاوه فایل‌هایی را با فرمت‌ها و ابعاد مختلف در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا بتواند برای برآورده کردن سایر نیازهای گرافیکی مانند طراحی پست‌های شبکه‌های اجتماعی و آگهی‌های تبلیغاتی از آن‌ها استفاده کند.

امکانات:

 • ارائه افزونه‌هایی مانند امضای ایمیل و سربرگ
 • امکان خروجی گرفتن از فایل‌ها در فرمت‌های متعدد
 • قابلیت سفارشی‌سازی آسان رنگ‌ها، آیکون‌ها، شکل‌ها و فونت‌ها

قیمت‌گذاری:

 • رایگان: برای خروجی گرفتن از فایل‌ها در فرمت‌های مختلف
 • ماهانه: ۱۰دلار
 • سالانه: ۹۶ دلار

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۱۲. برنامه لوگوساز لوگومیکر (Logomakr)

لوگو میکر به عنوان یکی دیگر از بهترین ابزارهای طراحی لوگو یک پلتفرم برای افراد خلاق است، شما می‌توانید برای طراحی یک لوگو حرفه‌ای بر روی این ابزار از مجموعه‌ی بسیار بزرگ گرافیکی و فونت‌های موجود استفاده کنید. مهم‌ترین ویژگی این برنامه امکان جستجو در مجموعه فونت‌ها، آیکون‌ها، گرافیک‌ها و اشکال برای انتخاب المان‌های متناسب با هویت برندتان است.

امکانات:

 • صدها گرافیک و تصویر برای لوگوهای سفارشی
 • رابط کاربری آسان
 • امکان جستجوی طرح‌ها، آیکون‌ها و گرافیک‌ها با استفاده از کلمات کلیدی

قیمت‌گذاری:

 • 1 طرح: ۲۹دلار
 • 4 طرح: ۶۰دلار
 • 15 طرح: ۱۵۰دلار

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۱۳. برنامه طراحی لوگو نیم چیپ (Namecheap)

نیم چیپ از بهترین ابزارهای طراحی لوگو و یک نام بزرگ در دنیای اینترنت برای ثبت دامنه و خدمات میزبانی وب حرفه‌ای است. ولی در حال حاضر خدمات طراحی لوگو را نیز به وبسایت خود اضافه کرده است. این پلتفرم با هوش مصنوعی طراحی شده است. بنابراین پس از پرسش در مورد شرکت و صنعت شما نیازهای برندتان را تجزیه و تحلیل می‌کند تا متناسب و متمایز با رقبایتان به ارائه بهترین پیشنهادات اقدام کند.

امکانات:

 • امکان خروجی گرفتن از فایل‌ها در فرمت‌های وکتور و PNG به صورت رایگان
 • ارائه‌ی قالب‌های لوگوی چشم‌نواز و حرفه‌ای
 • تعیین سریع نیازهای برند

قیمت‌گذاری: رایگان

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۱۴. برنامه طراحی لوگو زیرو (Zyro)

زیرو امکان ایجاد لوگو را هم به صورت دستی و هم با استفاده از هوش مصنوعی فراهم می‌کند. اما برای تغییرات خاص در لوگوی خود باید مطابق با دستورالعمل فعالیت کنید. این برنامه به عنوان یکی دیگر از بهترین سرویس‌های طراحی لوگو انواع گرافیک و فونت را برای انتخاب مطابق با هویت برندتان در اختیار شما قرار می‌دهد.

امکانات:

 • امکان ایجاد تغییرات در لوگو در هر مرحله از طراحی
 • قابلیت استایل دادن به متن
 • ارائه صدها فونت متنوع

قیمت‌گذاری:

 • اشتراک پایه: ۳ دلار در ماه
 • اشتراک پرمیوم: ۵ دلار در ماه

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۱۵. برنامه لوگوساز مارک میکر (MarkMaker)

مارک میکر برای افرادی مناسب است که به دنبال کار سریع هستند و زمانی برای سفارشی کردن یا ایجاد تغییرات ندارند. به دلیل این‌که این برنامه به شما امکان می‌دهد لوگوهای طراحی شده را فقط با یک کلیک و بدون اتلاف وقت برای ثبت نام دانلود کنید. البته استفاده از این برنامه و ایجاد لوگو توسط آن برای شرکت‌های بزرگ و برندها خیلی ایده آل نخواهد بود.

امکانات:

 • قابلیت استفاده سریع و آسان
 • قابلیت ایجاد لوگوهایی با حرف اولیه یا نام کسب و کار
 • قابلیت خروجی گرفتن از فایل‌ها در هر دو فرمت PNG و SVG

قیمت‌گذاری: رایگان

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۱۶. برنامه لوگوساز آنلاین لوگو میکر (Online logo maker)

آنلاین لوگو میکر نه تنها به شما در طراحی لوگویتان کمک می‌کند، بلکه به ارائه خدمات آنلاین برای ایجاد سایر اجزای مورد نیاز برندسازی نیز می‌پردازد. به عنوان مثال کارت‌های ویزیتی را ارائه می‌کند که تنها با یک کلیک می‌توانید لوگوی خود را روی کارت‌ها قرار دهید. برای کار با این برنامه می‌توانید سمبل‌های ارائه شده را انتخاب کنید و سپس با توجه به جایگاه برند یا صنعت خود تغییرات لازم را اعمال نمایید.

امکانات:

 • قابلیت آپلود تصاویر یا محصولات شرکت برای قرار دادن لوگو
 • امکان اضافه کردن اشکال، آیکون‌ها و متون به لوگو بدون محدودیت
 • رابط کاربری آسان برای استفاده

قیمت‌گذاری:

 • رایگان: برای دانلود فایل‌های دارای کیفیت پایین و بدون مجوز برای استفاده تجاری
 • پرمیوم: 29 دلار برای دانلود فایل با کیفیت بالا و با مجوز استفاده تجاری

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۱۷. برنامه طراحی لوگو دیزاین اِوو (DesignEvo)

دیزاین اِوو به دلیل ارائه خدمات ایجاد لوگو بسیار حرفه‌ای باید در لیست بهترین ابزارهای طراحی لوگو جای بگیرد. این برنامه دارای زیباترین و چشم نوازترین قالب‌های لوگو است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با کلمه کلیدی خاص خود جستجو کنید و از میان قالب‌های ارائه شده انتخاب و سفارشی‌سازی را انجام دهید. از دیگر خدمات این سرویس می‌توان به امکان چاپ لوگو بدون کاهش کیفیت بر روی سایر محصولات یا خدمات مورد نیاز کسب و کار اشاره کرد.

امکانات:

 • ارائه قالب‌های لوگوی حرفه‌ای برای هر صنعت یا هر نوع کسب و کار
 • رابط سفارشی‌سازی آنلاین آسان
 • ارائه صدها فونت، شکل، و پس زمینه برای به تصویر کشیدن یک طرح حرفه‌ای

قیمت‌گذاری یک باره:

 • پایه: 24.99 دلار
 • پلاس: 49.99 دلار

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

۱۸. برنامه لوگو ساز فری لوگو کریتور (Free Logo Creator)

این برنامه در آدرس  FreeLogoCreator.comبه صورت آنلاین در دسترس است. فری لوگو کریتو که به دلیل رایگان بودن در خدمات پایه و ارائه طیف وسیع تری از طرح ها برای برندسازی جامع‌تر با قیمت‌های مقرون به صرفه در این لیست جای دارد، از بهترین ابزارهای طراحی لوگو است. تمام قالب‌های لوگوی این سرویس بر اساس فرمت‌های وکتور هستند و کیفیت خود را در کاربردهای مورد نیاز شما حفظ می‌کنند.

امکانات:

 • طراحی لوگو رایگان برای کسب و کارها در فضاهای دیجیتال
 • ارائه 1000 الگوی لوگوی از پیش ساخته شده با طرح‌های جدید در سبک‌های مختلف
 • ابزاری با قابلیت ویرایشگری مجهز و امکانات متنوع برای سفارشی کردن لوگو

قیمت‌گذاری:

 • رایگان
 • پایه: ۳۷دلار
 • کسب و کار: ۵۷ دلار
 • پرمیوم: ۹۷ دلار

سیستم عامل:  macOS و ویندوز

بهترین ابزارهای طراحی لوگو به صورت آنلاین
بهترین ابزارهای طراحی لوگو به صورت رایگان و یا با دریافت هزینه اشتراک عرضه می‌شوند.

پرسش‌های متداول در مورد بهترین ابزارهای طراحی لوگو حرفه‌ای

لوگو چیست؟

لوگو یکی از اجزای برندینگ و ایجاد هویت بصری منحصر بفرد برای یک برند یا کسب و کار است. در واقع ابزاری برای به تصویر کشیدن جایگاه برند، خدمات یا محصولات کسب و کار از طریق آیکون‌ها و متن تعریف می‌شود. لوگوی خوب شما را از رقبایتان متمایز می‌کند. تاثیری منحصر بفرد در ذهن مخاطبان و مشتریان باقی می‌گذارد و هم‌چنین تاثیر زیادی در جلب توجه و اعتماد بازدیدکنندگانتان خواهد داشت.

بهترین ابزار طراحی لوگو رایگان چیست؟

Canva را می‌توان به عنوان بهترین برنامه لوگو ساز آنلاین به شمار آورد. ویژگی‌ها و امکانات عالی این پلتفرم موجب جذب میلیون‌ها کاربر و به دست آوردن وجهه‌ی مثبت در طول سال‌ها فعالیت شده است.

در زمان استفاده از ابزارهای طراحی لوگو باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

 • تعیین بهترین آیکون، شکل یا فونت‌هایی که هویت برندتان را نشان می‌دهد.
 • عدم استفاده از رنگ‌ها و فونت‌های خاص یا عجیب و فانتزی
 • استفاده از رنگ‌ها، آیکون‌ها و فونت‌های متناسب با هویت بصری برند و صنعت

جمع‌بندی

برنامه‌های آنلاین طراحی لوگو‌ به شما امکان می‌دهند تا بدون برخورداری از مهارت تخصصی طراحی و فقط با چند کلیک، لوگوهای حرفه‌ای و خیره‌کننده‌ای بسازید. در این سرویس‌ها معمولاً مجموعه‌ی بسیار بزرگی از عناصر طراحی، قالب‌های آماده، پلت رنگی و پس‌زمینه به کاربران ارئه می‌شود و ایجاد لوگو با این ابزارها بستگی زیادی به خلاقیت کاربر دارد.

شما می‌توانید با انتخاب بهترین ابزارهای طراحی لوگو از لیست بالا متناسب با نیازهای و شرایط کسب و کار خود، به راحتی و با کمترین هزینه صاحب یک لوگو عالی شوید. البته لازم است در انتخاب ابزارهای ذکر شده به این نکته هم توجه کنید که برخی ابزارها برای استفاده توسط برندها و کسب و کارها مناسب هستند و برخی برای پیج‌‎های آنلاین شخصی توصیه می‌شوند.

 

سوالات متداول

لوگو چیست؟

لوگو یکی از اجزای برندینگ و ایجاد هویت بصری منحصر به فرد برای یک برند یا کسب و کار است. در واقع ابزاری برای به تصویر کشیدن جایگاه برند، خدمات یا محصولات کسب و کار از طریق نمادها و متن تعریف می‌شود. لوگوی خوب شما را از رقبایتان متمایز می‌کند. تاثیری منحصر به فرد در ذهن مخاطبان و مشتریان شما باقی می‌گذارد و هم‌چنین تاثیر زیادی در جلب توجه و اعتماد بازدیدکنندگانتان خواهد داشت.

بهترین ابزار طراحی لوگو رایگان چیست؟

Canva را می‌توان به عنوان بهترین برنامه لوگو ساز آنلاین به شمار آورد. ویژگی‌ها و امکانات عالی این پلتفرم موجب جذب میلیون‌ها کاربر و به دست آوردن وجهه‌ی مثبت در طول سال‌ها فعالیت شده است.

در زمان استفاده از ابزارهای طراحی لوگو باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

• تعیین بهترین آیکون، شکل یا فونت‌هایی که هویت برندتان را نشان می‌دهد. • عدم استفاده از رنگ‌ها و فونت‌های خاص یا عجیب و فانتزی • استفاده از رنگ‌ها، آیکون‌ها و فونت‌های متناسب با هویت بصری برند و صنعت
https://pvst.ir/evm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو