skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر گردشگری: اختصاص سیم‌کارت بدون فیلتر به گردشگران تا حد زیادی به تصویب رسیده است

یگانه کربلایی نویسنده میهمان

۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

وزیر گردشگری اینترنت طبقاتی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد کماکان پیگیر تخصیص سیم‌کارت مخصوص به گردشگران خارجی است تا آنها بتوانند از اینترنت بدون فیلتر برای ارتباط با کشورهای مبدأ استفاده کنند.

به گزارش پیوست، ضرغامی درباره سیم‌کارت‌های مخصوص گردشگران خارجی گفت: من کماکان اعتقاد به اعطای سیم‌کارت مناسب برای رفع نیازهای گردشگران خارجی دارم. استدلالم این است که نه تنها برای گردشگران بلکه برای مجموعه‌های اصلی ارائه خدمات مسافری باید این ظرفیت فراهم شود.

او ادامه داد: بعد از پیشنهاد من، این موضوع در کمیته‌های مختلفی بررسی شده و تا حد زیادی به تصویب رسیده است. امیدوارم تا چند روز آینده که نتایج کار کمیته‌ها اعلام شود این امکان را برای گردشگران فراهم کنیم که ارتباط سازنده و مناسب با کشورهای مبدأ داشته باشند.

ضرغامی افزود: ما می‌توانیم استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی را برای ایرانی‌هایی که در خارج از کشور حضور دارند یا به کشورهای مختلف رفت‌وآمد دارند یا خارجی‌های که می‌خواهند به ایران سفر کنند توجیه کنیم. این ظرفیت هم فراهم شده و از وزارت ارتباطات تشکر می‌کنم اما تا این رویه به عادت تبدیل شود زمان می‌برد و ما نباید فرصت جذب گردشگر را از دست بدهیم.

پس از فیلتر شبکه‌های اجتماعی از مهرماه ۱۴۰۱ دسترسی به اینترنت بدون فیلتر برای بخش‌هایی از جامعه در دستور کار قرار گرفت و ارائه این نوع سرویس به اینترنت طبقاتی معروف شد. همان زمان توریست‌ها و گردشگران یکی از دسته‌هایی بودند که نام‌شان در دسته‌ای قرار گرفت که قرار شد به اینترنت بدون فیلتر دسترسی پیدا کنند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اسفند سال گذشته گفته بود: «نمی‌شود که گردشگر خارجی بیاید اینجا و ارتباطش با دنیا قطع شود. نمی‌توانیم به گردشگری خارجی بگوییم از ایتا و بله استفاده کن. او می‌خواهد از تهران با پاریس در تماس باشد.»

این سخنان پس از آن بیان شد که وزیر ارتباطات اعلام کرده بود قرار است سیم‌کارت‌های خاصی به گردشگران اختصاص پیدا کند که به اینترنت بدون فیلتر دسترسی پیدا کنند.

https://pvst.ir/eos

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو