skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر کشور به استانداران دستور داد با اپراتورهای فیبرنوری همکاری کنند

۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

وزیر کشور دستورالعملی برای همکاری تمامی استانداران و شهرداری‌های کشور با پروژه توسعه فیبرنوری ابلاغ کرده است. طبق این دستورالعمل، تمامی استانداران و شهرداری‌ها برای توسعه فیبرنوری باید با اپراتورهای فیبر همکاری کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات، عیسی زارع‌پور در نشستی با مدیران اپراتورهای فعال در پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها،‌ با اشاره به تبصره‌های قانون بودجه و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات برای تشویق اجرای این پروژه، گفت: بر همین اساس وزیر کشور نیز به تمامی استانداران و شهرداری‌های کشور برای همکاری با این پروژه دستورالعملی را ابلاغ کرده است.

همکاری نکردن استانداری‌ها و شهرداری‌ها با اپراتورها در زمینه توسعه فیبرنوری که عموماً نیاز به حفاری دارد یکی از مشکلات اصلی اجرای این طرح است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه، به بی‌اطلاعی مردم از انجام این پروژه و مزایای آن اشاره کرد و افزود: اپراتورهای فعال در این پروژه باید انجام این پروژه و مزایای آن را به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

زارع‌پور در پاسخ به موضوع تامین مالی که از طرف برخی از مدیران اپراتورها مطرح شد نیز با اشاره به راه‌اندازی صندوق این پروژه بر اساس قانون بودجه سال جاری گفت: با تصویب آیین‌نامه این حساب و واریز سهم هزار میلیارد تومانی وزارت ارتباطات و بخشی از حق‌السهم دولت از درآمد اپراتورها، مشکلی از نظر تامین مالی این پروژه در سال جاری وجود ندارد و با این مکانیسم‌ها این مشکل حل می‌شود.

او تاکید کرد که باید با یک کار جهادی تا پایان سال جاری ۱۰ میلیون خانوار و کسب‌وکار تحت پوشش فیبرنوری قرار گیرند.

وزیر ارتباطات از مدیران اپراتورهای فعال در این پروژه خواست برنامه خود را برای اتصال مدارس و دانشگاه‌ها به شبکه فیبرنوری ارائه دهند و تا پایان شهریورماه این کار در شهرهای تحت پوشش انجام شود.

زارع‌پور با اشاره به اینکه این پروژه اولویت سازمان تنظیم مقررات و وزارت ارتباطات است افزود: هر مشکل و نارسایی‌ای در مسیر انجام این پروژه باشد به صورت روزانه از طریق مجری طرح و مدیران سازمان تنظیم مقررات و در صورت نیاز اینجانب به عنوان وزیر ارتباطات پیگیری و رفع می‌شود.

در ابتدای این نشست صادق عباسی شاهکوه، مجری طرح شبکه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها، گزارشی از روند انجام کار ارائه کرد.

همچنین مدیران اپراتورهای فعال در این پروژه نیز گزارشی از پیشرفت پروژه در شهرهای محوله به خود ارائه کردند و در ادامه به موضوعاتی مانند، حمایت‌ها و تامین مالی پروژه، مشکلات واردات تجهیزات، تعرفه‌های مراکز استان‌ها، افزایش هزینه‌های ارزی و اصلاح مشوق‌های موجود پرداختند.

https://pvst.ir/eor

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو