skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

وزارتخانه‌های ارتباطات و نیرو برای توسعه فیبرنوری همکاری می‌کنند

تحریریه پیوست

۲۲ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ آذر ۱۴۰۱

معاونان وزارتخانه‌‌های ارتباطات و نیرو باید تا چند روز آینده مدل همکاری برای توسعه فیبر نوروی منازل و کسب و کارها را مشخص کنند. این تصمیم در دیدار وزیرارتباطات و وزیر نیرو اتخاذ شده است.

به گزارش پیوست، همکاری میان دو وزارتخانه ارتباطات و نیرو برای توسعه فیبرنوری قرار است بر اساس ظرفیت‌های موجود در وزارت نیرو صورت بگیرد تا در نهایت طرح شبکه ملی اطلاعات به انجام برسد. مقرر شده تا پایان دولت سیزدهم توسعه فیبر نوری به ۸۰ درصد برسد.

عیسی‌ زارع‌پور وزیر ارتباطات خبر همکاری با وزارت نیرو را  در تیرماه امسال اعلام کرده اما تا به امروز از چگونگی این همکاری جزئیاتی منتشر نشده بود. بر این اساس در مناطق جغرافیایی که امکان فیبرگذاری توسط وزارت ارتباطات وجود ندارد، قرار است از ظرفیت‌های کابلی وزارت نیرو استفاده شود. اما امروز زراع‌پور از وزارت نیرو خواست تا برای تامین برق چهار قطب مرکز داده، که قرار است در آینده راه‌اندازی شود، به این وزارتخانه کمک کند تا پروژه فیبرنوری به سرانجام برسد.

وزیر ارتباطات در این دیدار با تاکید بر اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات به‌عنوان طرح کلیدی دولت سیزدهم عنوان کرد: در یک سال گذشته پیشرفت این پروژه به حدود ۶۰ درصد رسیده است. با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات خدمات متنوع و با کیفیت در یک بستر امن و پسرعت  به مردم ارائه می‌شود.

در ادامه زراع‌پور به نیاز ضروری برای راه‌اندازی چهار قطب مرکز داده در کشور  اشاره داشت و افزود: برای تامین برق این ۴ مرکز به‌عنوان مراکز قطب داده کشور نیاز به همکاری وزارت نیرو داریم.

طرح فیبرنوری منازل و کسب‌وکارهای از دیگر اولویت‌های دولت است که در این دیدار زارع‌پور بر آن تاکید کرد و گفت: این پروژه به‌عنوان یک پروژه راهبردی و ملی نیاز مردم به سرعت‌های بالای چندصدمگابیت برثانیه را تامین می‌کند. ضمن اینکه توسعه نسل‌های جدید تلفن همراه نیازمند تامین شبکه فبیرنوری است.

زارع‌پور با این مقدمه از علی‌اکبر محرابیان خواست تا وزارت نیرو برای انجام پروژه‌ فیبرنوری با ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایش با وزارت ارتباطات همکاری کند.

در ادامه علی‌اکبر محرابیان نیز در این دیدار با اشاره به پیشرفت‌های شبکه ملی اطلاعات برای همکاری در توسعه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها اعلام آمادگی کرد و افزود: هر امکانی که در اختیار وزارت نیرو است برای استفاده در این پروژه در اختیار قرار می‌گیرد.

او همچنین روند هوشمندسازی وزارت نیرو را از طریق فناوری‌های جدید تشریح کرد و گفت: اولویت ما هوشمندسازی کنتور 5 میلیون مشترک پرمصرف است که می‌توانیم در این حوزه نیز با وزارت ارتباطات همکاری داشته باشیم.

در آخر در این جلسه مقرر شد تا مدل همکاری برای پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها ظرف چند روز آینده از طریق معاونین این دو وزارتخانه مشخص شود.

https://pvst.ir/dp5

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو